تحصیل مهندسی در انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص تحصیل مهندسی در انگلستان در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
تحصیل مهندسی در انگلستان


تحصیل مهندسی در انگلستان  ،یکی از دوره هایی می باشد که به دلایل مختلف مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد.تحصیل مهندسی  درانگلستان در چه شرایطی امکان پذیر می باشد ؟ شرایط تحصیل در کشور انگلستان به طور کلی چه مواردی می باشد ؟ورود به مقاطع مختلف برای تحصیل مهندسی درانگلستان به چه صورت و تحت چه شرایطی می باشد ؟ اینها تماما سوالاتی است که در ذهن بسیاری از افراد که قصد تحصیل در سایر کشورها و بالاخص انگلستان را دارند وجود دارد . ما در این مقاله بر آنیم تا با بررسی علمی و دقیق شرایط ورود برای تحصیل مهندسی در انگلستان به سوالات احتمالی در این زمینه پاسخ گوییم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و برری شرایط خود با موسسه حقوقی ملک پور MIE  تماس داشته تا از مشاوره اولیه به صورت رایگان بهره مند شوید .
تحصیل مهندسی در انگلستان و شرایط عمومی آن:


پیش از پرداختن به شرایط و ضوابط تحصیل مهندسی در انگلستان بهتر آن است تا به بررسی شرایط کلی و محیطی کشور انگلستان  و بریتانیا پرداخته شود.بریتانیا از شمال با اسکاتلند دارای مرز مشترک می باشد و در غرب با ولز . کشور انگلستان دارای آب و هوایی نسبتا معتدل می باشد که پایتخت آن لندن می باشد . واحد پول کشور انگلستان پوند می باشد و این کشور چند سال قبل از اتحادیه اروپا خارج شده است.این کشور با جمعیتی بالغ بر 54.316.600 نفر جمعیت یکی از کشورهایی است که برای بسیاری از افراد مقصد و هدف نهایی امر مهاجرت می باشد.
تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع لیسانس :
تحصیل مندسیدر  انگلستان در مقطع لیسانس عموما مدت زمان کمتری را نسبت به سایر کشورها دارد. عموم مقاطع لیسانس 4 ساله هستند ولی در خصوص اکثر دوره های تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع لیسانس باید گفت که این دوره ها 3 ساله هستند. هر چند در این مابین برخی از رشته نیز به مدت 4 سال می باشند.برای ورود به دانشگاه های انگلستان در مقطع لیسانس فرد عموما نیازمند دارا بودن آیلتس6 می باشد و باید مدرک دیپلم خود را نیز داشته باشد و دبیرستانش را به اتمام رسانده باشد.
از رشته های ذیل می توان به عنوان رشته هایی  که برای تحصیل مهندسی در انگلستان ، درمقطع لیسانس وجود دارد نام برد:
مهندسی مکانیک                               
مهندسی کامپیوتر
مهندسی مکاترونیک
مهندسی عمران
مهندسی it
تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع فوق لیسانس:
بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاههای متفاوت برای ادامه تحصیل اقدام به تحصیل مهندسی در انگلستان می نمایند .برای ورود در این مقطع دانشجویان باید مدرک آیلتی 6.5 را دارا باشند. مهندسان در اکثر بخش ها می توانند مشغول به کار شوند . در خصوص تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع فوق لیسانس این نکته را باید در نظر داشت که افراد در طول مدت تحصیل خود که در حدود یک الی یک سال و نیم می باشد باید یک پروژه مهندسی را انجام دهند. این پروژه باید براساس تجارب علمی و تحقیقاتی دانشجویان باشد و در حیطه رشته مذکور به حل یکی از پیچیدگی های مهندسی بپردازد.نکته قابل ذکر دیگر آن است که افراد با گذراندن دوره ای به نام M.ENG  می توانند تبدیل به یک مهندس خبره و حرفه ای شود .
شایان ذکر است برای ورود به تحصیل مهندسی در انگلستان ، سن فرد متقاضی نباید بالا باشد.


تحصیل مهندسی در انگلستان،مقطع دکترا:
تحصل مهندسی در انگلستان در مقطع دکترا نیازمند آن است که فرد شرایط لازم برای ورود به آن را داشته باشد. به طور مثال شخص باید دارای مدرک زبان با نمره 7 باشند. تحصیل مهندسی در انگلستان برای مقطع دکترا نیازمند آن است که فرد یک تاییدیه از استادان یکی دانشگاههای انگلستان داشته باشد . در طول مدت 3 ساله تحصیل در مقطع دکترا شخص براساس دوره های پژوهش محور پیش می رود و فرد باید تمرکز خود را بر تحقیق و تفحص موضوع تحقیقتی خود بگذارد و در سال 4 ام تحصیل خود شخص باید پایان نامه خود را ارائه دهد.
تحصیل مهندسی در انگلستان و هزینه های تحصیل :
افرادی که برای تحصیل مهندسی در انگلستان اقدام می نمایند باید در نظر داشته باشند که برای امر تحصیل در کشور انگلستان باید هزینه هایی را برای تحصیلشان در نظر داشته باشند که این هزینه ها براساس مقطع تحصیلی که شخص قصد ورود به آن را دارند و همچنین رشته مورد نظر مشخص می گردد . هزینه دوره های تحصیل مهندسی در انگلستان به شرح ذیل می باشد :
مقطع لیسانس : 12 هزار پوند ای 25 هزار پوند می باشد
مقطع فوق لیسانس :10 هزار پوند الی 35 هزار پوند می باشد
و در مقطع دکترا این مبلغ 15 هزار پوند الی 40 هزارپوند می باشد.
شایان ذکر است به دلیل آنکه دوره تحصیل در انگلستان یک سال کمتر از سایر کشورها می باشد ،افراد یک سال هزینه کمتری را باید به جهت تحصیل پرداخت نمایند .
تحصیل مهندسی در انگلستان و هزینه های زندگی :
برای تحصیل مهندسی در انگلستان دانشجویان علاوه بر هزینه های تحصیل باید هزینه های زندگی خود را نیز پرداخت نمایند . به طور کل زندگیدر انگلستان در حدود 57 % گران تر از زندگی در ایران می باشد .در نتیجه برای تحصیل مهندسی در انگلستان و به طور کلی تحصیل در انگلستان لازم است افراد از هزینه های زندگی نیز آگاهی لازم را داشته باشند.برخی از هزینه ها در ذیل آورده شده است.


تحصیل مهندسی در انگلستان به همراه بورسیه تحصیلی :
بورسیه برای تحصیل مهندسی در انگلستان امکان پذیر می باشد ولی این اعطای بورسیه نسبت به مقطعی که فرد وارد می شود امکان پذیر می باشد. این بدان معناست که امکان اخذ بورسیه در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس بسیار سخت می باشد ولی در مقطع دکترا اگر فرد شرایط اخذ بورسیه را داشته باشد می تواند از بورسیه های مختلف برای تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع دکترا استفاده نماید.برخی از این شرایط عبارتند از :
اشتن مقالات ISI  و بین المللی
داشتن حداقل مدرک زبان آیلتس7
داشتن نمرات بالا در طول مقاطع تحصیلی گذشته
داشتن استاد  راهنما (سوپروایزر )
به طور کلی انواع بورسیه برای تحصیل مهندسی در انگلستان  وجود دارد که  شرح برخی از آنان در ذیل آمده است :
اولین مورد برای دانشجویان مکانیک و ساخت و تولید می باشد که این بورسیه برای 3 سال به فرد تعلق می گیرد و پوشش شهریه دانشگاهی فرد به همراه قسمتی از پوشش دهی برای مخارج زندگی وی را در بر دارد .
دومین مورد بورسیه ها برای دانشجویان رشته مکانیک و مواد می باشد ، که این بورسیه نیز 3 ساله می باشد و هزینه های تحصیل و قسمتی از هزینه های زندگی را پوشش می دهد.
سومین مورد ی توان از بورسیه برای رشته هوا فضا نام برد که به طور کلی 3 ساله می باشد و در حدود سالی 15 هزار پوند به شخص دانشجو تعلق می گیرد.
تحصیل مهندسی در انگلستان و مدارک مورد نیاز:
افاد متقاضی تحصیل مهندسی در انگلستان باید برای شروع کارهایشان مدارک مورد نیاز را تهیه نموده و بعد از تهیه ترجمه کرده و به جهت ارائه به دانشگاه و یا سفارت اقدام نمایند .مدارک مورد نیاز عبارتند از :
داشتن پاسپورت معتبر
داشتن 6 قطعه عکس
ارائه گواهی سلامت پزشکی
ارائه مدرک زبان
مدارک تحصیلی کامل
اثبات تمکن مالی
رضایت نامه از والدین برای افراد زیر 18 سال
داشتن نامه عدم سوپیشینه
تحصیل مهندسی در انگلستان و وضعیت همراه :
یکی از مهمترین دغده هایی که برای افراد خواستار تحصیل مهندسی در انگلستان وجود دارد امکان همراهی خانواده با ان افراد در طول مدت تحصیلشان می باشد. در بیشتر کشورهای امکان داشتن همراه در طول تحصیل وجود دارد ولی در کشور انگلستان در مقطع لیسانی امکان بردن همراه برای شخص متقاضی تحصیل مهندسی در انگلستان وجود ندارد ، لذا افراد باید این نکته را مد نظر داشته باشند ولی در مقاطع بالاتر مانند فوق لیسانس و یا دکترا این امکان برای فرد متقاضی وجود دارد که همسر و فرزند زیر18 سال را به عنوان همراه داشته باشند
تحصیل مهندسی در انگلستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل :
یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای موجود برای  افرادی که  برای تحصیل مهندسی در انگلستان اقدام می کنند آن است که آیا به واسطه ورورد از طریق تحصیل امکان مهاجرت به انگلستان را دارند و یا خیر ؟ و آیا برای این افراد اقامت پس از تحصیل وجود دارد و یا باید به کشور خود بازگردند .یکی از مهمترین شاخص ها در این میان ، میزان نرخ بیکاری در کشور مقصد می باشد. نمودار ذیل نشان گر نرخ بیکاری در کشور انگلستان می باشد .


افراد برای آنکه پس از تحصیل مهندسی در انگلستان بتوانند در این کشور اقامت داشته باشند می توانند از چند روش استفاده نمایند و اقدام به اخذ اقامت خود کنند.
 اولین روش اخذ ویزای سرمایه گذاری و کار آفرینی می باشد که با نام Tier1 شناخته می شود .
دومین روش ، داشتن پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای انگلیسی می باشد که این امکان را به شخص می دهد که در کشور انگلستان مشغول به کار شوند . این ویزا با نام ویزای Tier2 شناخته می شود
شایان ذکر است ک دانشجویان مقطع دکترا اگر 12 ماه به صورت کامل در این کشور مشغول به تحصیل شده باشند می توانند درخواست اقامت خود را تقدیم مراجع مربوطه دهند.

تحصیل مهندسی در انگلستان در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفته شد.و با توجه به شرایط خوب تحصیلی و نرخ پایین بیکاری در این کشور که باعث افزایش میزان کاریابی در کشور انگلستان می شود و با توجه به شرایط و سیستم آموزشی عالی و پیشرفته در کشور انگلستان این کشور را به مقصدی مناسب برای افراد مختلف که قصد تحصیل مهندسی در انگلستان را دارند تبدیل کرده است.موسسه حقوقی ملک پور MIE  با داشتن سابقه ای بیش از 15 سال در زمینه امور مهاجرت آماده ارائه خدمات مشاوره ای در این زمینه به خواستاران امر مهاجرت می باشد . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی  شرایط خود با مشاورین مجرب موسسه تماس حاصل نمایید تا از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید