» » بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

نوشته شده توسط behnaz در تاریخ 98/09/14

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان


بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان:

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کدام کشور می باشد ؟بهترین روش مهاجرتی کدام روش است ؟ ما در این مقاله بر آنیم تا با بررسی موضوعات مرتبط به نحوه مهاجرت و همچنین بررسی شرایط مختلف برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان ، تا حدود بسیار زیادی سوالات موجود در این زمینه را پاسخ گوییم.سوالاتی از قبیل آنکه بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کدام است  و یا مناسب ترین راه به طور کل کدام روش مهاجرتی می باشد به نسبت شرایط افراد متفاوت می باشد .پاسخ این گونه سوالات  تنها با بررسی دقیق شرایط هر فرد مشخص می گردد اما می توان به طور کلی برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان به بررسی بررسی از عوامل تعیین کننده پرداخت و در کار بررسی این عوامل مانند شرایط محیطی و جغرافیایی با بررسی کلی روش های مهاجرت می توان به جمع بندی کلی در خصوص این پرسش ها رسید.شما می توانید برای بررسی دقیق شرایط خود با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور MIE  تماس داشته باشید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

 بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان و شرایط عمومی:

اولین گام در امر مهاجرت کسب اطلاعات موثق و درست می باشد . برای کسب این اطلاعات با توجه به وجود سایت های متفاوت و گوناگون باید توجه داشته باشید که موفق به کسب اطلاعات دقیق و صحیح شوید. موسسات مهاجرتی گوناگون و بازار رقابتی میان آنها برای جذب مشتری و تقاضای  بالا باعث گردیده تا میزان سواستفاده از افرادی که اطلاعات کافی ندارند بسیار زیاد شود لذا مهمترین گام ابتدایی کسب اطلاعات از منابع و مراکز مورد اطمینان و با رزومه علمی بالا می باشد.علاوه بر کسب اطلاعات افراد متقاضی مهاجرت باید زیر ساخت های این امر را برای خود و همراهانشان ایجاد نمایند تا بتوانند به موقیت دست یابند . بسیاری از افراد در ابتدای امر برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دست به انتخاب  کشورهای سطح پایین مانند فیلیپین ، ترکیه ، و برخی از کشورهای اطراف می زنند اما این کشورها و برخی از کشورها که تنها برای مسافرت های کوتاه مناسب می باشد باید از انتخاب های مقصد مهاجرت حذف گردند و دست به انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان زد که بتوان آینده ای روشن را  در این زمینه رقم زند.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ شرایط بیمه تامین اجتماعی:

یکی از مهمترین عوامل موثر در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان در نظر گرفتن شرایط اجتماعی و تامینات بیمه ای افراد می باشد. بسیاری از افراد خواستار ورود به کشوری می باشند که از نظر سطح پوشش دهی بیمه تامین اجتماعی در سطح بالایی قرار داشته باشد . برای این افراد کشورهای پیشرفته اروپایی مناسب تر می باشد ، زیرا کشور آمریکا از لحاظ سطح پوشش بیمه ای در سطح بسیار پایینی قرار دارد و همچنین هزینه های درمانی بسیار بالا می باشد . در یک مقایسه انجام شده بین کشورهای اروپایی و امریکا که از نظر سازمان همکاری اقتصادی و توسعه انجام شده است ،رشد کیفیت خدمات بهداشتی در آمریکا به مراتب کمتر از کشورهای اروپایی می باشد.
نمودار ذیل نشانگر مقایسه بین آمریکا و برخی دیگر از کشورها در زمینه کیفیت خدمات درمانی می باشد.

 بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ نزدیکی به ایران:

یکی دیگر از آیتم هایی که می تواند در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان موثر می باشد مسئله مسافت بین ایران و کشور مقصد می باشد . در این مورد بسیاری از افراد نیاز به تردد زیاد به ایران را دارند لذا اگر برای امر مهاجرت خود کشورهایی نظیر کانادا و یا استرالیا را انتخاب نمایند امکان دارد دچار مشکلات خاص خود شوند علاوه بر آن برای برخی از افراد که کسب و کار خاص خود را در کشور ایران دارند و میخواهند آن را ادامه دهند مسئله اختلاف ساعت نیز در این میان یکی از عوامل تاثیر گذار می باشد و افرد باید برای انتخاب مقصد خود برای مهاجرت تمام این موارد را مد نظر داشته باشند.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ آب و هوا:

عامل بعدی در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان می تواند آیتم شرایط آب و هوایی باشد .اکثر ایرانیان به آب و هوای چهارفصل ایران عادت دارند و بسیاری از روزهای سال را به صورت روزهای آفتابی دارند.لذا بسیاری از افراد به آب و هوایی معتدل عادت دارند و زندگی در شرایط آب و هوایی سرد و یا خیلی گرم امکان دارد برای آنان اذیت کننده باشد .لذا برای انتخاب مقصد مورد نظر باید به شرایط آب و هوایی نیز توجه لازم راداشت. در میان شهر های اروپا ، شهر وین نسبتا دارای آب و هوای معتدل و چهار فصل می باشد . همچنین وین ده سال پی در پی بهترین شهر دنیا انتخاب شده است .

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان تحصیل کرده :

یکی دیگر از آیتم های انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان ،مورد تحصیل است. بسیاری از افرادخواستار تحصیل در کشور مقصد خود هستند .امکان  ورود به مقاطع مختلف تحصیلی باعث می گردد تا بسیاری از افراد تحصیل کرده و یا متقاضی ادامه تحصیل به سمت کشورهایی سوق پیدا کنند که این شرایط برای آنها مهیا باشد.برخی از افراد که دارای رزومه علمی و تحصیلی مناسب و قوی هستند می توانند از طریق اخذ بورسیه دکترا در دانشگاهها و کشور های مختلف اقدام نمایند و از این طریق اقدام به مهاجرت کم هزینه داشته باشند . زیرا در صورت داشتن رزومه علمی قوی و اخذ بورسیه ، فرد دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای تحصیل و یا زندگی نخواهد داشت.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از طریق کار :

یکی از روش های مهاجرت، مهاجرت کاری می باشد . برای آنکه بدانیم بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کدام کشور است باید یر شاخه های روش مهاجرت کاری را به خوبی بشناسیم . به طور کلی فرد اگر از یک کارفرمای خارجی پیشنهاد شغلی داشته باشد می تواند با آن پیشنهاد به دکشور مقصد ورود پیدا کنند.لیکن در برخی از کشورها نظیر آلمان و اتریش فرد می تواند در صورت داشتن مدرک دانشگاهی و سابقه کار مرتبط با آن ،6 ماه اجازه دارند در این کشورها به دنبال شغل مورد نیاز خود باشند و به اقامت کشور مقصد دست یابند . لازم به ذکر است که کشورهای کانادا و استرالیا انتخاب نیروی ماهر خارجی را بر اساس یک سیستم امتیاز بندی انجام می دهد که فرد در صورت واجد شرایط بودن و اخذ امتیاز لازم می تواند اقامت این کشورها را نیز بدست آورد .
نمودار ذیل بیانگر نرخ بیکاری در برخی از کشورهای مختلف می باشد .


بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان ازطریق سرمایه گذاری:

یکی از روش های مهاجرتی برای اخذ اقامت سرمایه گذاری در سایر کشور ها می باشد . البته باید توجه داشت که سرمایه گذاری در هر کشوری منجر به اقامت افراد نمی شود ولی در برخی از کشور ها این سرمایه گذاری ها می تواند منجر به اخذ اقامت شود. برای انتخاب بهترین کشور برای ایرانیان از طریق سرمایه گذاری باید به آیتم های مهمی مانند قوانین مالیاتی و حسابرسی کشور مقصد توجه داشت .در این میان افرادی که دارای شرایط مالی مناسب هستند از طریق سرمایه گذاری های متفاوت و مطمئن مثل راه اندازی رستوران های زنجیره ای و فعالیت در حیطه های مختلف می توانند به راحتی علاوه بر اخذ  اقامت کشور مقصد به تجارت خود پرداخته و کسب در آمد نمایند.
بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان در مقاله فوق مورد بررسی علمی و تخصصی قرار گرفته شد . عوامل موثری که در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان می تواند موثر باشد به طور کلی مورد بررسی قرار گرفته شد . لیکن باید این را مد نظر داشت که افراد بر طبق علایق و سلایق خود در ابتدا باید به بررسی انتخاب کشور مقصد بپردازند و البته در کنار آن به عوامل موثر در موفقیت امر مهاجرتی مانند اقتصاد آن کشور نیز توجه داشته باشند. موسسه حقوقی ملک پور MIE  با داشتن بیش از 15 سال سابقه در زمینه امر مهاجرت می تواند شما را در این مسیر راهنمایی نماید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از شرایط خود با مشاورین مجرب موسسه تماس داشته باشید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

مشاهده سایر دانستنی ها