ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص ویزای مولتی کانادا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا تحت چه شرایطی  صادر می گردد و نحوه اعطای آن به افراد چگونه است ؟ آیا این نوع ویزا قابلیت تمدید دارد ؟این ها نمونه ای از سوالاتی است که در ذهن بسیاری از افراد که خواهان اخذ ویزای مولتی کانادا هستند می باشد . ما در این مقاله بر آنیم تا با بررسی  علمی وتخصصی این موارد پاسخگوی  این موارد باشیم.آیا ویزای مولتی کانادا برای بازدید می باشد و یا قابلیت تمدید و یا تبدیل دارد ؟آیا بازدید کنندگان از کانادا که با ویزای مولتی کانادا وارد می شوند می توانند مدت زمان ویزای خود را تبدیل نمایند ؟ آیا ویزای مولتی کانادا به همه اعطا می شود ؟ آیا شما از شرایط کامل نحوه اخذ و مدت زمان این ویزا اطلاع دارید ؟ شما می توانید برای بررسی شرایط خود در خصوص اخذ ویزای مولتی کانادا با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

ویزای مولتی کانادا و شرایط عمومی آن:

کانادا کشوری انگلیسی زبان و با آب و هوای سرد  که در شمال قاره آمریکا و با مرکزیت شهر اوتاوا ،واقع گردیده است . این کشور به دلیل مهاجرپذیر بودن بسیار مورد توجه افراد برای امر مهاجرت به کانادا می باشد. کانادا مساحتی در حدود 9.984.670 کیلومتر می باشد و جمعیتی بالغ بر 37.602.103 نفر دارد که بیشتر افراد در شهر های بزرگ و پرجمعیت سکنی دارند . افراد اگر دارای ویزای های تحصیلی و کاری نباشند برای ورود و بازدید نیازمند ویزای ویزیتوری و یا TRV  می باشند که برای اخذ این نوع ویزا شخص باید دارای شرایط خاص خود باشد ، مانند آنکه :
 • هدف فرد از اخذ ویزای مولتی کانادا تنها بازدید این کشور می باشد
 • فرد سابقه مجرمانه نداشته باشد.
 • ورود شخص باعث تهدید کانادا نمی شود
 • تمکن مالی مناسب برای گذران و تامین هزینه های خود و خانواده اش را دارد.
این ها موارد نمونه هایی از مواردیست که شخص برای اخذ ویزای مولتی کانادا نیازمند داشتن آنان می باشد .
 

 ویزای مولتی کانادا و مدارک مورد نیاز :

برای اخذ ویزا مولتی کانادا یک سری مدارک ومستندات لازم می باشد تا با ارائه آن  به سفارت  شخص بتواند موفق به اخذ  ویزای توریستی شوند.این مدارک شامل موارد ذیل می باشد :
 1. تکمیل فرم مربوطه
 2. تکمیل فرم مربوط به اعضای خانواده
 3. کپی گذرنامه
 4. ارائه عکس
 5. ارایه بلیط و محل سکونت(هتل ) و هدف از سفر
 6. ترجمه اسناد سجلدی
 7. ارایه اسناد تمکن مالی بانکی و ملکی
 
شایان ذکر است یکی از نکته ها و مواردی که در روند صدور ویزا به فرد میتواند کمک شایان داشته باشد ،دعوتنامه است. در این خصوص  باید گفت برخی از موسسات برای افزایش شانس و کاهش ریسک در امر ویزا شدن فرد اقدام به صدور دعوتنامه برای فرد می نمایند و در مقابل از شخص وثیقه دریافت می نمایند.این وثیقه  همیشه الزامی نیست و جزو مدارک لازم جهت اخذ ویزای مولتی کانادا نیز نمی باشد.داشتن وثیقه بیشتر به منظور اطمینان موسسه و یا آژانس مسافرتی صادر کننده دعوتنامه برای بازگشت فرد متقاضی به کشور می باشد و اصولا بعد از بازگشت مبلغ وثیقه عودت داده می شود. مبلغ این وثیقه امکان دارد به صورت توافقی و متفاوت بین موسات گوناگون باشد.
نکته قابل ذکر آن است که هزینه درخواست ویزای مولتی کانادا 100 دلار کانادا می باشد.
 
 

ویزای مولتی کانادا نحوه درخواست  و مدت درخواست آن :

درخواست ویزای مولتی کانادا و پروسه اقدام آن به صورت آنلاین انجام می پذیرد . این ویزا اصولا به صورت 5 و یا 10 ساله صادر می شود اما نکته قابل توجه و مهم آن است که مدت این ویزا به نسبت مدت زمان باقی مانده از اعتبار شخص متقاضی صادر می شود.
قدم ابتدایی برای نحوه درخواست ویزای مولتی کانادا ورود به سایت CIC  و ایجاد یک CGKey  کرد.در وبسایت خص باید گزینه مربوط به درخواست ویزای توریستی را انتخاب نماید و به صورت آنلاین تمام مدارک را بر روی صفحه شخصی ایجاد شده برای خود قرار دهد.
 مدتی که برای صدور آن نیاز است به نسبت مکان و کشوری که در آن اقدام می شود متفاوت می باشد. این پروسه ما بین 15 تا 45 روز می باشد.
شایان ذکر است که از زمان قرار دادن مدارک در سایت و انتخاب گزینه زمان پردازش در انتهای صفحه شروع می شود.
اداره مهاجرت کانادا : https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada.html
 

ویزای مولتی کانادا و وقت سفارت :

همانطور که در بالاتر ذکر شد افراد برای درخواست اخذ ویزای مولتی کانادا در ابتدای امر نیاز به ثبت نام در سایت  به صورت آنلاین دارند .این ثبت نام آنلاین توسط مراکز و شرکت هایی انجام می شود که دارای مجوز از دولت کانادا هستند که آنها به تمام امور مانند انگشت نگاری و دریافت عکس و سایر امور رسیدگی می نمایند. لیکن به دلیل عدم وجود سفارت کانادا در ایران ، افراد خواستار اخذ ویزای مولتی کانادا باید به یکی از مراکز در سایر کشورها استفاده نماید . همانند:
 • مرکز درخواست ویزا در ترکیه : https://www.vfsglobal.ca/canada/turkey
 • مرکز درخواست ویزا در ابوظبی : https://www.vfsglobal.ca/canada/uae
پس از انجام مقدمات فرد ظرف مدت یک ماه باید جهت امور انگشت گاری و سایر مراحل به نزدیکترین مرکز درخواست ویزای کانادا VAC  مراجعه نماید.

ویزای مولتی کانادا و تمدید آن :

افرادی که وارد خاک کانادا می شوند و درخواست این را دارند که مدت زمان بیشتری را نسبت به مدت زمان ویزای مولتی کانادا  را دارند باید قبل از به پایان رسیدن مدت زمان انقضای مدت ویزا و به طور تقریبی 30 روز قبل از انقضای مدت آن باید نسبت به تمدید ویزای خود اقدام نمایند . این تمدید نیاز به پرداخت هزینه 100 دلاری دارد که باید به صورت آنلاین به سایت سفارت پرداخت گردد و در نهایت در صورت تایید درخواست تمدید ویزای مولتی کانادا ،سندی برای شخص صادر میگردد که بیانگر مدت زمان اقامت شخص در خاک کانادا و تاریخ انقضای آن می باشد.

ویزای مولتی کانادا و ریجکت شدن

ویزای مولتی کانادا و نحوه اخذ آن احتیاج به دانستن نکات مهمی دارد که در این مقاله به صورت علمی به آن پرداخته شده است اما در صورت اقدام قبل از مطالعه این نکات و ریجکت شدن احتمالا یکی از موارد ذیل دلیل ریجکت شدن درخواست ویزای مولتی کانادا می باشد.
1.عدم قانع شدن افسر سفارت برای بازگشت به کشور که این مورد می تواند به دلایلی از قبیل موارد زیر باشد:
 • عدم داشتن شرایط مالی مناسب
 • عدم دارا بودن وابستگی و علقه به کشور خود
 • عدم داشتن دلایل کافی برای سفر
2عدم اجازه ورود فرد به خاک کانادا که در این مورد نیز میتواند موارد ذیل دخیل باشد:
 • وجود سوءپیشینه
 • دلایل امنیتی
در صورت وجود هر کدام از دلایل فوق و ریجکت شدن پرونده ،فرد متقاضی باید برای اقدام مجدد مدارک خود را تغییر و یا افزایش مدارک داشته باشد. مدارکی از قبیل اثبات تمکن مالی بهتر و یا داشتن علقه بیشتر به کشور خود.در پروسه بررسی درخواست ویزای مولتی هیچگونه تغییری رخ نخواهد  داد و تمام روند مانند مرحله اول می باشد.
موسسه حقوقی ملک پور با سابقه طولانی و داشتن وکلا و مشاور رسمی کانادا می تواند شما را در رفع ریجکتی پرونده تان همراهی نماید تا به رفع ریجکتی خود دست یابید .

ویزای مولتی کانادا به صورت تضمینی

اخذ ویزای مولتی کانادا به صورت تضمینی ، این عبارتی است که بسیاری از افراد که به دنبال دریافت این ویزا هستند در تبلیغات بسیاری از موسسات مشاهده می نمایند . ولی آیا حقیقتا و به درستی این امر صحیح می باشد و امکان اخذ ویزای مولتی به صورت تضمینی وجود دارد ؟ در خصوص این پسش باید قاطعانه پاسخ داد خیر. این امر امریست کاملا در حیطه اختیار افسر سفارت و تضمین در این خصوص امکان پذیر نمی باشد .موسساتی که در این حیطه دارای پیشینه مناسبی هستند در ابتدای امر پرونده شخص را بررسی می نماید و پس از این بررسی احتمال شکست و یا پیروزی پرونده به متقاضی اعلام می گردد ولی در نهایت تصمیم با افسر سفارت می باشد. موسسه حقوقی ملک پور نیز در این خصوص تضمین کامل به فرد نخواهد داد ولی تضمین موسسه MIE  آن است که اگر پرونده با شکست مواجه شود مبلغی از متقاضی دریافت نمیگردد و یا با توافق مبلغ جزیی از هزینه ها از فرد دریافت می شود.

ویزای مولتی کانادا و نکات مهم

شرایط و نحوه اخذ ویزای مولتی کانادا در مقاله فوق آورده شده است اما به دلیل اهمیت برخی از نکات به صورت موردی مجددا آنها را ذکر خواهیم کرد:
 • با وجود آنکه فرد ویزای مولتی کانادا دریافت نموده و می توند شش ماه درخاک کانادا بماند با این حال در هنگام ورور مامور خدمات مرزی می تواند مدت زمان اقامت فرد را تعیین نماید.
 • در صورت سفر به همراه خانواده ،خانواده فرد متقاضی من الجمله همسر و فرزندان نیز باید شرایط اقامت موقت در کانادا را داشته باشند.
 • اگر سفر فرد متقاضی به همراه خانواده می باشد ، شخص می تواند با ارایه همزمان فرم های درخواست برای خانواده هزینه را دریک فیش واریز نماید.
 • افرادی که دارای ویزای مولتی کانادا هستند اجازه کار و یا تحصیل را در مدت اقامت خود ندارند مگر بر اساس قوانین اجازه آنها را کسب نمایند.
توجه داشته باشید که در زمان درخواست ویزا تمام مدارک را ارائه دهید تا از تاخیر در روند پرونده خود جلوگیری نمایید.و این نکته را نیز کاملا رعایت نموده که ارایه اطلاعات غلط جرم محسوب می شود و امکان آن را دارد که پیامدهای خوبی را به همراه نداشته باشد.
 • ترجمه مدار باید توسط مترجم رسمی و معتبر صورت پذیرد.
 • ارائه سابقه سفر های خارجی باعث افزایش شانس افراد برای اخذ ویزای مولتی کانادا می گردد.
 • مدت اعتبار اثر انگشت برای هر فرد 10 سال می باشد
 

ویزای مولتی و سخن پاینی
ویزای مولتی کانادا با توجه به تقاضای بالا برای دریافت آن به صورت علمی و تخصصی در مقاله فوق مورد بررسی قرار گرفته شد . از شرایط و نحوه درخواست آن تا مدت اعتبار این نوع ویزا همگی مورد بررسی موردی قرار داده شد.با توجه به حساسیت بالای شرایط اخذ ویزای مولتی کانادا فرد متقاضی برای اقدام باید با توجه و هوشیاری اقدام نماید . موسسه حقوقی ملک پور در خصوص ارائه خدمات برای اخذ ویزای مولتی کانادا با داشتن مشاور رسمی کانادا و داشتن سابقه ای طولانی در خدمت متقاضیان دریافت ویزای مولتی کانادا می باشد که با بررسی تخصصی شرایط اولیه و کاهش ریسک های موجود در پرونده این امور را به انجام می رساند. شما می توانید برای بررسی شرایط خود با کارشناسان موسسه حقوقی MIE  تماس حاصل نمایید و یا با پر کردن فرم ،اطلاعات خود را جهت برقراری تماس قرار داده تا بتوانید از مشاوره رایگان بهره مند شوید

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید