معرفی دانشگاه های کانادا

معرفی دانشگاه های کانادا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص معرفی دانشگاه های کانادا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 

معرفی دانشگاه های کانادا و مقدمه ای بر آن

معرفی دانشگاه های کانادا ، شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا و شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه ها را به صورت خلاصه و مفید در این مقاله بررسی کرده و نکات مهم در این زمینه را ذکر می کنیم.
  • آیا تحصیل در دانشگاه های کانادا رایگان می باشد؟
  • چه مدارکی برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا مورد نیاز است؟
ممکن است برای شما بزرگواران سوالات زیادی از این قبیل سوالات بوجود آمده باشد و به دنبال پاسخ این سوالات باشید. از این رو می توانید با ما در این مقاله همراه باشید و یا می توانید با تماس با مشاوران مجموعه حقوقی ملک پور، جواب سوالات خود را کسب نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی این مجموعه استفاده نمایید.

معرفی دانشگاه های کانادا


معرفی دانشگاه های کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا کشور است در شما قاره آمریکا که از نظر جغرافیایی بزرگترین مرز زمینی را با کشور آمریکا دارد. این کشور مساحت بسیار زیادی داشته و از نظر مساحتی دومین کشور بزرگ دنیا محسوب می شود. مردم در کشور کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می کنند که البته زبان فرانسه در بعضی از ایالت های کانادا بیشتر مرسوم است. این کشور از نظر اقتصادی نیز جزو چند اقتصاد برتر دنیا محسوب می شود به صورتی که تولید ناخالص داخلی این کشور 1.7 تریلیون دلار است. شهرهای معروف این کشور که از نظر تراکم جمعیت نیز بالا می باشد، کشور ونکوور، تورنتو، مونترال، اتاوا و ... می باشد. این کشور از نظر آموزشی در سطح کیفی بسیار بالایی قرار داشته و دانشگاه های این کشور از اعتبار بالایی برخوردا هستند. در این کشور حتی برای مهاجران به این کشور نیز شرایط تحصیلی وجود داشته و این امکان را برای آنها فراهم می آورند. علاوه بر آن در صورتی که از طریق تحصیل به کشور کانادا وارد شده اید، پس از تحصیل نیز همچنان برای شما امکان ادامه اقامت در این کشور و جستجو کار وجود خواهد  داشت.

معرفی دانشگاه های کانادا و نظام آموزشی آن

در کشور کانادا امکان تحصیل برای دانش آموزان هم در مدارس خصوصی امکان پذیر است و هم اینکه این امکان برای مدارس دولتی نیز وجود دارد. در این کشور دوره ابتدایی اغلب 6 ساله بوده و پس از آن آموزش در سطح متوسطه ادامه می یابد که تا سال دوازدهم دانش آموزان به تحصیل در مدرسه می پردازند. البته در بعضی ایالات کانادا مانند کبک ظول دوره تحصیلی به جای دوازده سال، یازده سال می باشد. پس از طی کردن دوره تحصیلی افراد می توانند وارد دوره های کاربردی یا اصطلاحا کالج شوند. این دوره ها به افراد کمک می کند که بتوانند به صورت عملی و کاربردی تعلیم یافته و آماده ورود به صنعت شوند. اغلب کارفرمایان نیز علاقه مند هستند افرادی را که دوره کالج را گذرانده اند، به عنوان نیروی کار جذب کنند. طول دوره های کالج از 6 ماه تا 4 سال متفاوت است اما بسیاری از افراد پس از گذراندن این دوره ها علاقه مند می شوند که وارد دانشگاه شوند. هر چند در کشور کانادا هر ایالت از نظام آموزش و پرورش مستقل برخوردار است اما به طور کلی اگر اقامت دائم این کشور را داشته باشید می توانید از مدارس رایگان این کشور استفاده نمایید. نقطه قوت کشور کانادا بالا بودن رتبه دانشگاه ها در این کشور شمرده می شود. در این کشور تحصیل در مقطع لیسانس اغلب به مدت 4 سال زمان می برد و دوره فوق لیسانس نیز اغلب 2 سال به طول می انجامد.

معرفی دانشگاه های کانادا و کالج های آن

تحصیل در کشور کانادا اغلب در دو نوع موسسه انجام می شود. این موسسات به صورت دولتی و خصوصی انجام می شود. اغلب دانشگاه های دولتی در کشور کانادا توسط دولت اداره می شود. این دانشگاه ها به منظور ارائه دانش به افرادی که توانایی مالی پایینی دارند تشکیل شده اند. بسیاری از دانشجویان در کشور کانادا برای تحصیل از این دانشگاه ها استفاده می کنند. این موضوع نشان می دهد که از نظر ارائه خدمات آموزشی تفاوت زیادی بین دانشگاه های دولتی و خصوصی کانادا وجود ندارد. امکانات دیگری که این دانشگاه ها برای تحصیل قرار می دهند ارائه وام های دانشجویی است. تا دانشجویان با دریافت وام تحصیل خود را ادامه داده و پس از تحصیل نسبت به بازپرداخت وام تحصیلی خود اقدام کنند. این موضوع تا حدی تقطه عطف در کشور کانادا محصوب می شود که دانشجویان زیادی از آمریکا نیز برای تحصیل در کانادا اقدام می کنند.

معرفی دانشگاه های کانادا و دانشگاه های تقریبا رایگان آن

چندی از دانشگاه ها در کشور کانادا از نظر هزینه زندگی نسبتا هزینه های بسیار کمی دارد. در زیر به بررسی چندی از دانشگاه های با هزینه کم در کانادا می پردازیم.

دانشگاه نیوفاندلند (university of newfoundland)

یکی از دانشگاه های معتبر کشور کانادا که هزینه های تحصیل نیز در این دانشگاه نسبتا پایین است دانشگاه بیوفاندلند است. هزینه های تحصیل در این دانشگاه در مقاطعی که ارائه میکند که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد متفاوت است. برای کارشناسی شما باید در حدود 8.800 یورو برای هر سال تحصیلی و در حدود 10.700 یورو نیز در مقطع کارشناسی ارشد در نظر داشته باشید. در این کشور هیچ گونه محدودیتی در این زمینه که شما از چه کشوری هستید و قصد دارید در این دانشگاه تحصیل کنید وجود ندارد و از این رو شما از هر کشوری که هستید می توانید برای تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایید.

دانشگاه پرنس ادوارد (university of prince Edward)

این دانشگاه از دانشگاه های با هزینه کم در کانادا محسوب می شود. این دانشگاه تعداد دانشجویان بالایی را قبول نمی کند و تعداد جمعیت در این دانشگاه پایین است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه برابر با 4.428 دلار و این هزینه برای مقطع کارشناسی ارشد برابر با 4.428 دلار می باشد.

دانشگاه براندون (Brandon university)

ارائه دوره تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز در دانشگاه براندون مقرون به صرفه می باشد. به صورتی که در مقطع کارشناسی برابر با 6.771 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد این مبلغ کمی بالاتر بوده و برابر با 7.485 دلار می باشد.

دانشگاه آلبرتا کنکوردیا (Concordia university Alberta)

این دانشگاه در میان دانشجویان از محبوبیت بالایی برخوردار است. در مقابل سطح خوب این دانشگاه ها هزینه ها نیز بسیار قابل قبول و پایین می باشد. به صورتی که برای هر سال تحصیلیتون برای کارشناسی 5.680 دلار و برای کارشناسی ارشد 6.100 دلار تنها هزینه خواهید کرد.

دانشگاه دومینیکن (Dominican University)

هزینه های تحصیل در دانشگاه دومینیکن بسیار پایین و چیزی در حدود 5000 دلار برای هر سال تحصیلی شما می باشد. که این هزینه بسیار خوبی می باشد برای دانشگاهی که در سطح بین الملل نیز بسیار شناخته شده می باشد.

دانشگاه آتباسکا (Athabasca University)

این دانشگاه در دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس دانشجو می پذیرد. هزینه های تحصیل نیز در حدود 9.440 دلار برای لیسانس و 10.490 برای فوق لیسانس می باشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه نیز در سطح بسیار خوبی می باشد.

دانشگاه سانتا

این دانشگاه نیز با سطح کیفی بالا و هزینه های بسیار کمی که برای تحصیل دریافت می کند، جزو دانشگاه های خوب کانادا محسوب می شود. هزینه تحصیل در این دانشگاه در حدود 6.420 دلار بوده و این دانشگاه هیچ تفاوتی میان دانشجویان خود از هر کشوری که باشید قائل نمی شود.

دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan University)

این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا محسوب می شود و از 15 دانشگاه برتر این کشور است. اما در مقابل هزینه های تحصیل در این دانشگاه نیز بسیار قابل قبول بوده و در حدود بیست هزار دانشجو دارد. هزینه ها در دانشگاه ساسکاچوان در مقطع کارشناسی از حدود 4000 دلار در سال شروع می شود تا حدود 6000 دلار در سال، این مبلغ در مقطع کارشناسی ارشد تغییر کرده و در حدود 8000 دلار تا 10000 دلار است.

معرفی دانشگاه های کانادا  و 5 دانشگاه برتر آن

چندی از دانشگاه های برتر کانادا که در سطح جهان بسیار معتبر بوده و تحصیل در این دانشگاه ها شرایط کاری بسیار خوبی برای پس از تحصیل شما نیز فراهم می آورد به شرح زیر است.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو اولین دانشگاه برتر کشور کانادا محسوب می شود. به صورتی که این دانشگاه تعداد بالایی رشته را در حدود 12 کالج ارائه می دهد. این تعداد رشته در حدود 700 رشته بوده که این رشته ها در مقطع کارشناسی ارائه می شوند و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز چیزی در حدود 200 رشته ارائه می شود. تعداد دانشجویان در این دانشگاه بسیار بالا بوده به صورتی که تمام وقت در حدود 60 هزار نفر در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. در این میان بسیاری از این دانشجویان نیز دانشجویان بین المللی بوده که می توان گفت به طور میانگین 15 درصد دانجویان دانشجویان دانشگاه تورنتو، دانشجویان بین المللی می باشند. افراد زیادی در این دانشگاه تحصیل کرده اند که در نهایت نیز بسیار موفق بوده اند. از این میان می توان به نخست وزیران کانادا و همچنین نویسندگانی که بسیار موفق ببوده اند مانند مایکل اونداکت و ... اشاره کرد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

از این دانشگاه می توان به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در استان بریتیش کلمبیا نام برد. تعداد دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند چیزی در حدود 50 هزار نفر ذکر شده است که تعدادی از این دانشجویان نیز دانشجویان بین المللی می باشند. این دانشگاه تعدادی بورسیه تحصیلی نیز مشخص نموده است که برای افراد با استعداد درخشان و از کشورهای جنگ زده می باشند مشخص شده است که به بورسیه دونالد ای معروف است. از این دانشگاه نیز افراد شناخته شده ای از جمله 3 تن از نخست وزیران کانادا از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه مک گیل

این دانشگاه در شهر مونترال واقع شده است و سومین دانشگاه برتر کاناداست. این دانشگاه اولین دانشگاه در کانادا می باشد که رشته پزشکی را در سال 1829 ارائه داد و در این زمینه نیز دانشگاهی مطرح در سطح جهان می باشد. در این دانشگاه رشته های زیادی برگزار می شود که در حدود 300 رشته عنوان شده است و دانشجویان زیادی در حدود 40 هزار نفر در این دانشگاه تحصیل می کنند که دانشجویان بین المللی زیادی نیز در این دانشگاه مشغول می شوند.

دانشگاه مونترال

در این دانشگاه نیز دانشجویان زیادی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند که تعداد بیشتری از این دانشجویان در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند. بیش از 50 هزار نفر دانشجوی این کشور می باشند. در این میان در حدود یک چهارم از دانشجویان دانشگاه مونترال نیز دانشجویان بین المللی هستندس این نشان می دهد که دانشجویان بین المللی نیز می توانند برای تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند.

دانشگاه آلبرتا

این دانشگاه نیز تعداد بالایی دانشجو دارد که چیزی حدود 40 هزار نفر تعیین شده است. این موضوع موجب شده است که میزان زیادی از درآمد شهر آلبرتا از این دانشگاه باشد به صورتی که تخمین زده شده است حدود 12.3 میلیارد دلار سالانه درآمد این دانشگاه بوده است. در این دانشگاه نیز دانشجویان زیادی از 150 کشور دنیا در این دانشگاه حضور دارند.

معرفی دانشگاه های کانادا و شرایط اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا

به جهت تحصیل در دانشگاههای کانادا باید مدارکی را به جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای این کشور ارائه نمود.
  • گذرنامه
  • ویزای تحصیلی کانادا
  • مدرک زبان متناسب با هر مقطع
  • انگیزه نامه جهت تحصیل در دانشگاههای کانادا
  • تمکن مالی به جهت زندگی در کانادا
  • رسید هزینه درخواست پذیرش
  • فرم درخواست پذیرش به صورت تکمیل شده
  • ریز نمرات و کلیه مدارک تحصیلی در مقاطع گذشته ( در صورتی که برای مقطع کارشناسی اقدام می کنید باید کلیه ریز نمرات در 12 سال تحصیلی را ارائه دهید و در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد اقدام می کنید کلیه مدارک به همراه ریز نمرات در مقطع کارشناسی لازم خواهد بود)
مدارکی که ذکر شده به جهت اخذ پذیرش در دانشگاههای  کانادا مورد نیاز می باشد، لازم به ذکر است که ممکن است مدارک دیگری با توجه به دانشگاه درخواست شود که ارائه آنها الزامی خواهد بود.

 

 

معرفی دانشگاه های کانادا و شرایط اقدام برای این موضوع را در این مقاله بررسی نمودیم و نکات مهم در این زمینه و اطلاعات در زمینه دانشگاه های با هزینه کم در این کشور را ذکر کردیم. به طور کلی دانشگاه های کانادا جزو معتبرترین دانشگاه های جهان می باشد که تحصیل در این دانشگاه ها می تواند تضمینی برای موفقیت شما در آینده و دریافت اقامت در این کشور باشد. از این رو پیشنهاد می شود در صورتی که علاقه دارید در کشور کانادا تحصیل کنید، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی مشاوران مجرب این موسسه استفاده نمایید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای آینده خود و تحصیل در کانادا اتخاذ نمایید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید