پناهندگی در سنگاپور

پناهندگی در سنگاپور

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پناهندگی در سنگاپور در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

پناهندگی سنگاپور و مقدمه آن

پناهندگی در سنگاپور


ما در این مطلب می خواهیم درمورد پناهندگی سنگاپور، پروسه و خطرهای پناهندگی را به شکل علمی تحلیل کنیم. لازم است که این موضوع یاداوری شود که موسسه حقوق ملک پور هیچ گونه فعالیتی در زمینه پناهندگی ندارد و اصلا پناهندگی را برای گرفتن اقامت پیشنهاد نمی کند. قبل از پناهندگی در سنگاپور باید بدانید آیا سنگاپور پناهنده قبول می کند؟ ما در این مقاله تلاش می کنیم به سوال های شما در مورد پناهندگی سنگاپور، خطر های که این کار دارد و روش های که می تواند به سنگاپور مهاجرت که جایگزین پناهندگی باشد. پس از مطالعه این مطلب در صورت داشتن سایر شرایط برای مهاجرت به سنگاپور از طریق روش های دیگر می توانید با مشاوره های موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

پناهندگی سنگاپور و شرایط عمومی

سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است. این کشور بسیار مدرن و ثروتمند است. و مساحت این کشور از شهر تهران کوچکتر است و دارای 6 میلیون جمعیت است. کشور سنگاپور اصلا با پناهندگان رابطه خوبی ندارد و گاهی اوقات آن ها را مورد اذیت قرار می دهد. تا به آن اندازه که اکثر پناهندگان یا کشور سنگاپور را ترک می کنند یا اعتصاب غذا و خودکشی می کنند.

پناهندگی در سنگاپور و خطرهای آن

پناهنده شدن در یک کشور دارای خطر های زیادی است. شما برای پناهندگی باید به شکل قاچاق از کشور خارج شوید که این کار خطرهای زیادی دارد و ریسک آن خیلی زیاد است. که از طریق دریا بروید امکان غرق شدن قایق ها وجود دارد و اگر از طریق کوهستان بروید راه بسیار صعب العبور است. همانطور که گفتیم سنگاپور با افراد پناهنده رابطه خوبی ندارد و این کشور برای پناهندگان هیچ امتیاز، مزیت و محل سکونت خوب برای افراد پناهنده در نظر نمی گیرد. و این موضوع را نیز به پناهندگی سنگاپور اضافه کنید.

پناهندگی سنگاپور و پروسه آن

سنگاپور جزوء ان دسته از کشور های است که در کنوانسیون ژنو عضو نیستند این بدین معناست که کشور سنگاپور پناهنده قبول نمی کند و هیچگونه مزایای برای پناهندگان قرار نمی دهد. این کشور از اشخاصی که قصد سرمایه گذاری و یا متخصص در یک رشته هستند استقبال می کند. ولی با این که این کشور از نظر اقتصادی موقعیت خوبی دارد، متاسفانه پناهنده نمی پذیرد و هر شخصی که قصد پناهندگی در این کشور را دارد بازداشت می شود و به زندان می رود. بنابراین همانطور که متوجه شدید این کشور برای پناهندگی هیچ پروسه ی ندارد، چون کشور سنگاپور پناهجو نمی پذیرد. کشور سنگاپور به دو دلیل پناهنده نمی پذیرد این دو دلیل عبارتند از:
 • کوچک بودن کشور سنگاپور
 • وجود اختلاف های داخلی بین سیاستمداران این کشور

پناهندگی سنگاپور و کیس های پناهندگی

منظور ما از کیس پناهندگی علتی است که موجب پناهنده شدن افراد در کشوری دیگر می شود. کیس های زیادی برای اینکه پناهنده یک کشور دیگر شوید وجود دارد. در واقع پناهنده کسی است که به خاطر ترس از اذیت و شکنجه، تهدید جانش، عقیده های مذهبی، اختلاف های قومی، نژادی و یا نوع تمایل جنسی خاص در کشور خودش امنیت ندارد. ما در ادامه کیس های پناهندگی را نام می بریم و هر کدام را به طور مختصر توضیح می دهیم.
 • کیس اجتماعی مثل داشتن تمایل های جنسی خاص
 • کیس سیاسی مانند داشتن نظری در خلاف نظر سیاستمداران کشور خود
 • کیس قومی و نژادی مانند قتل ها و آزارهای که بخاطر تعصبات قومی و نژادی اتفاق می افتد.
 • کیس مذهبی مثل داشتن مذهبی که در کشور خودش مورد تایید نیست و از حقوق اجتماعی خود به خاطر مذهب محروم شود.
 • کیس جنگی مانند وجود جنگ در داخل کشور

روش های جایگزین پناهندگی سنگاپور

بهتر است شما به دنبال یک روش دیگر بجای پناهندگی باشید و از طریق قانونی به کشور سنگاپور مهاجرت کنید. روش های برای مهاجرت وجود دارد که هم افراد ثروتمند، متوسط و حتی کم درآمد به کشور دیگری مهاجرت کنند. ما در این جا چند روش مهاجرتی به سنگاپور را به صورت مختصر توضیح می دهیم.
 • مهاجرت از طریق کار: برای مهاجرت از طریق کار شما باید یک دعوتنامه کاری از سنگاپور داشته باشید تا بتوانید به این کشور از این روش مهاجرت کنید.
 • مهاجرت تحصیلی به سنگاپور: دانشگاه های کشور سنگاپور در رتبه بندی جهانی دارای رتبه بالای است و شما می توانید از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی، ارشد و دکترا تابعیت موقت این کشور را دریافت کنید و پس از اتمام دانشگاه با پیدا کردن کار تابعیت دائم این کشور را دریافت کنید
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری: سنگاپور از سرمایه گذارها بسیار زیاد استقبال می کند.
 • مهاجرت از طریق ازدواج: شما با ازدواج با یک فرد سنگاپوری می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

سخن پایانی در مورد پناهندگی سنگاپور

 در این مطلب در مورد پناهندگی سنگاپور و خطر های آن توضیحاتی داده شد و برای شما عزیزان روش های جایگزی برای مهاجرت به سنگاپور گفته شد. شما عزیزان اگر قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق سایر روش های مهاجرتی دارید می توانید با مشاوره های موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه آم آی ای اتریش تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید