پناهندگی لهستان

پناهندگی لهستان

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پناهندگی لهستان در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
 

پناهندگی در کشور لهستان


پناهندگی در کشور لهستان و مقدمه ای بر آن :

آیا با پناهنده شدن در کشور لهستان اقامت این کشور قابل اخذ می باشد ؟ شرایط پناهندگی در این کشور به چه صورت است ؟ خطرات روش پناهندگی چه مواردی می باشد؟ . ما در این مقاله بر آنیم تا با بررسی دقیق و علمی  شرایط و چگونگی پناهندگی لهستان و اخذ اقامت از طریق پناهندگی لهستان را به طور کامل شرح دهیم .
موسسه حقوقی ملکپور همکار موسسه mie اتریش در خصوص  پناهندگی  هیج گونه خدماتی ندارد و صرفا بدلیل بالا بردن سطح اطلاعات شما بزرگواران در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی برای شما بزرگواران می باشد .

پناهندگی کشور لهستان و شرایط عمومی آن:

پناهندگی لهستان همانطور که ذکر شد یکی از روش هایی است که برخی از افراد آن را برای مهاجرت به لهستان برمی گزینند . در حال حاضر کشور لهستان نسبت به پناه جویان سخت گیری های بیشتری را اعمال می نماید . این سخت گیری را نتیجه هجوم بیش از حد پناه جویان اتحاد جماهیر شوروی سابق به کشور لهستان است که باعث گردیده تا دولت نسبت به اثبات شرایط خاص از سوی فرد پناه جوسخت گیری بیشتری را اعمال نماید.با توجه به افزایش میزان پناه جویان در کشور لهستان میزان خدماتی که به این افراد ارائه می شود با کاهش رو به رو است از همین رو بسیاری از افراد در کشور لهستان از بسیاری از جهات دچار مشکلات عدیده می شوند.
 
برای مطالعه پناهندگی در پرتغال و پناهندگی در ایتالیا بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید.

پناهندگی لهستان و کنوانسیون ژنو :

برای مهاجرت به اروپا خیلی از افرد کشور لهستان را انتخاب می کنند.کشور لهستان نیز همانند بسیاری از کشورهای اروپایی جز کنوانسیون ژنو ( کنوانسیون پناهندگی ) می باشد . در کنوانسیون مقرر گردیده که کشورهای عضو از فرد پناه جو حمایت کنند و پذیرای  آن در خاک کشورشان باشند. در این کنوانسیون شخص پناهنده به شخصی اطلاق می شود که در کشور خودش دچار بیم و هراس بسیار زیادی نسبت به جان و مال خود دارد و دلیل این امر می تواند به نژاد فرد ، دین وی و سایر موارد برگردد.
براساس این کنوانسیون شخصی که درخواست پناهندگی لهستان را دارد باید شرایط فوق را دارا باشد و همچنین برای اثبات این شرایط دلایل موجه داشته باشد تا بتواند دولت لهستان را در این مورد متقاعد نماید .
در صورت پذیرفتن ادعای فرد ، فرد از حقوق اشخاص پناهنده برخوردار می گردد .این حقوق می توان شامل موارد ذیل باشد :
  • مکانی برای اقامت
  • حقوق مختصر جهت امرار معاش
  • استفاده رایگان از وسایل نقلیه
 

پناهندگی لهستان و خطرات آن :

مسیر پناهندگی لهستان مانند مسیر این روش در سایر کشورها  دارای خطرات بی شماری می باشد که فرد در هنگامی که به این راه قدم می گذارد با آنها مواجه می گردد. خطرات جانی و مالی که از سوی قاچاقچیان برای افراد پناه جو حاصل می شود ، حضور طولانی در کمپ های پناه جویی که باعث شیوع بیماری های مسری و وارگیر دار می گردد . افسردگی های ناشی از شرایط سخت اردوگاه های پناه جویی از جمله خطراتی است که افراد در این مسیر با آن مواجه هستند.. افراد در هنگام انتخاب ای ن بی اهه باید به این نکته توجه داشته باشند که در واقع با انتخاب مسیر شخص به زندگی خود لطمات جبران ناپذیری را  وارد می کند .
 
برای مطالعه شرایط پناهندگی در بلژیک و پناهندگی در اسپانیا بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید.

 اخذ پناهندگی در لهستان مراحل آن:

برای رسیدن به پناهندگی لهستان دو روش ممکن می باشد :
  • 1.روش منظم :
در این روش پرونده شخص به طور عادی مورد بررسی قرار می گیرد که در سال 2017 این روند در حدود 176 تا 1491 روز بوده است .   
  • 2 . روش سریع :
در این روش به دلیل شرایط خاص فرد به پرونده در خواست وی سریع تر رسیدگی می شود ،یکی از این موارد خطرناک بودن فرد برای امنیت ملی می باشد.

باید خاطر نشان کرد که کشور لهستان از قانون دوبلین تبعیت می نماید و اگر بعد از مرحله ثبت نام و انگشت نگگاری فرد مشخص شود که وی در کشوری دیگر نیز تقاضای پناهنده شدن را داشته است به کشور اول باز گردانده خواهد شد.
مراحل درخواست پناهندگی در کشور لهستان به شرح ذیل می باشد :
  • ارائه اسناد هویتی
  • تشخیص هویت و انگشت نگاری
  • مصاحبه و تایید شرایط فرد
بعد از انجام این مراحل شخص در انتظار بررسی پرونده و حکم آن باید باشد  که در صورت توافق می تواند به عنوان پناهنده در کشور لهستان بماند..

 
پناهندگی در کشور لهستان و راه های جایگزین آن

بایسته است در نظر داشته باشید که گزینه پناهندگی لهستان برای رسیدن به اقامت لهستان  به هیج عنوان به شما پیشنهاد نمی شود. لیکن طرق دیگر مهاجرت مانند کار ، تحصیل و سرمایه گذاری به لهستان می تواند روش های جایگزین مناسبی برای امر مهاجرت به اروپا باشد که شخص میتوانید با بررسی دقیق تر بهترین گزینه را انتخاب نماید.
  • مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل :
یکی از طرق امن مهاجرت به لهستان روش تحصیلی است که با توجه به میزان کم هزینه ها می تواند روش جایگزین مناسبی به جای پناهندگی لهستان باشد .
  • مهاجرت به لهستان از طریق کار :
 شخص با داشتن یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای لهستانی به راحتی ویزای کار دریافت نموده و از این طریق وارد لهستان شود 

پناهندگی لهستان و خطرات موجود در این روش ،در این مقاله  به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفته شد ، تشریح شرایط پناهندگی در لهستان ، اخذ اقامت لهستان از طریق پناهدگی دیگر موضوعاتی  بود که در مقاله فوق مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت، پناهندگی در لهستان یکی از طرق دریافت پاسپورت لهستان می باشد اما پناهندگی دارای خطرات و ریسک های فراوانی می باشد، بنابراین به شما دوستان گرامی که متقاضی مهاجرت به بلژیک می باشید توصیه اکید می نمائیم از دیگر روش های مهاجرت به لهستان بهره مند شوید
موسسه حقوقی ملکپور همکار موسسه حقوقی mie اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در باب پناهندگی ندارد .
لیکن شما بزرگواران جهت بررسی شرایط خود برای طرق قانونی مهاجرت می توانید با مشاورین مجرب تماس حاصل نمایید تا ضمن بهره وری از مشاوره رایگان تلفنی به شرایط خود نیز واقف شوید .

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید