اخذ اقامت کشور اسلوونی از طریق تولد

اخذ اقامت کشور اسلوونی از طریق تولد

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص اخذ اقامت کشور اسلوونی از طریق تولد در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

تولد در اسلوونی


بسیاری از والدین می خواهند اقامت فرزندان خود را از طریق تولد در کشور دیگری بدست آورند و از این طریق تابعیت مضاعف برای فرزندان خود بگیرند. ما در این مقاله در مورد تولد در کشور اسلوونی و اخذ اقامت این کشور از طریق تولد توضیح می دهیم. و به طور علمی این موضوع را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهیم. و تلاش می کنیم به سوالات که برای پدران و مادرانی که قصد اخذ اقامت کشور اسلوونی از طریق تولد را برای نوزادان خود دارند پاسخ دهیم.
به خاطر این که موضوع مهاجرت یک موضوع حساس است، کارشناسان کارآزموده موسسه حقوقی ملک پور، و موسسه همکار ام آی ای اتریش به شما عزیزان در این زمینه تخصصی مشاوره می دهند و شما کاربران عزیز می توانید از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.  

اخذ اقامت کشور اسلوونی از طریق تولد و شرایط عمومی آن

کشور اسلوونی یک کشور کوچک و زیبا است که نام رسمی این کشور جمهوری اسلوونی است. این کشور در جنوب اروپای مرکزی قرار دارد و جمعیت آن حدود  2 میلیون نفر است. پایتخت این کشور زیبا لیوبلیانا و واحد پول کشور اسلوونی یورو است. مردم کشور اسلوونی غالبا به دو زبان سخن می گویند. و مردمی دارد که با طبیعت مهربان و پیست اسکی های این کشور در اروپا ارزان ترین است.بخاطر همین دلایل خیلی از افراد برای مهاجرت به اروپا این کشور را انتخاب می کنند.
برای دریافت تابعیت از طریق تولد به طور کلی دو قانون وجود دارد.قانون خاک که بر اساس این قانون تمام نوزدانی که در خاک یک کشور متولد شوند تابعیت این کشور را دریافت می کنند که این قانون در کشور های کمی اجرا می شود. اما طبق قانون خون نوزدان پس ازتولد طبق تابعیت پدر و مادرشان، تابعیت دریافت می کنند.
نوزدان با داشتن شرایط زیر اخذ اقامت کشور اسلوونی از طریق تولد را دریافت می کنند:
  •  والدین نوزاد متولد شد تابعیت اسلوونی داشته باشند.
  • کودکی که متولد شده پدر یا مادرش در هنگام تولد او تابعیت کشور اسلوونی را داشته باشد و نوزاد در خاک کشور اسلوونی متولد شود.
  • در هنگام تولد نوزاد پدر یا مادر نوزاد شهروند اسلوونی باشد و دیگری یا ناشناخته باشد، یا تابعت آن نامعلوم باشد، و کودک در کشور دیگری متولد شود.
اگر نوزاد در کشور دیگر متولد شود و پدر یا مادر او شهروند کشور اسلوونی باشد و دیگر شهروند کشور دیگری باشد، اگر قبل از این که فرد به سن 18 سال برسد رسما شهروند اسلوونی شود یا دائم در کشور اسلوونی ساکن باشد به عنوان شهروند کشور اسلوونی شناخته می شود. این افراد می توانند قبل از 36 سالگی درخواست اقامت کشور اسلوونی بدهند.
در مورد افرادی که در قانون بالا گفته شد اگر قبل سن 18 سالگی مشخص شود پدر و مادر او شهروندان کشور دیگری هستند با توجه به درخواست والدین حق شهروندی فرد لغو و در همان روز این رای اعلام می شود.
اما بحث دیگری که باید به آن توجه کرد بحث قیومت است. در شرایطی که نوزاد هیچ والدینی ندارد و  اگر فردی که قیومت کودک را پذیرفته اهل کشوذ اسلوونی باشد می تواند با دریافت اجازه نامه از سازمان امنیت اجتماعی برای کودک حق شهروندی کشور اسلوونی را دریافت کند. طبق قانون فرزند خواندگی، رابطه که بین کودک و والدین وجود دارد همان رابطه بین والدین و فرزند واقعی آن هاست.
اگر فردی که به فرزند خواندگی پذیرفته می شود بالای 14 سال داشته باشف رضایت کودک برای دریافت شهروند کشور اسلوونی لازم است.

برای مطالعه شرایط اخذ اقامت کشور یونان از طریق تولد و اخذ اقامت اسپانیا از طریق تولد بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید.

 پاسپورت کشور اسلوونی

اگر شما طبق قوانین این کشور بتوانید پاسپورت کشور اسلوونی را دریافت کنید. شما دارای یکی از قدرتمند ترین پاسپورت های جهان هستید. پاسپورت کشور اسلوونی از نظر رنک جهانی در رده ششم قرار دارد. و شا می توانید با داشتن پاسپورت این کشور به122 کشور بدون ویزا سفر کنید و فقط برای ورود به 35 کشور باید ویزا دریافت کنید. در شکل زیر رتبه پاسپورت کشور اسلوونی نشان داده شده است:

رتبه-پاسپورت-اسلوونی

 تابعیت والدین بدلیل تولد فرزند در این کشور

خیلی از اشخاص این باور را دارند که می توانند با تولد فرزن خود در کشور اسلوونی اقامت این کشور دریافت کنند، همانطور که متوجه شدید کشور اسلوونی طبق قانون خون عمل می کند و فقط به افرادی که یکی از والدین یا هر دو تابعیت این کشور داشته باشند تابعیت کشور اسلوونی را می دهد. بنابراین اگر شما قصد مهاجرت به اسلوونی را دارید می توانید از روش های دیگر مانند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار یا مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل اقدام کنید.

برای مطالعه شرایط اخذ اقامت ارمنستان از طریق تولد و اخذ اقامت فرانسه از طریق تولد بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید.

 دوتابعیتی در کشور اسلوونی

در ابتدا برای شما تعریف دو تابعیتی را می گوییم. دو تابعیتی یعنی فرد به طور همزمان هم تابعیت کشور قبلی خود را حفظ کند هم تابعیت کشور دیگری را دریافت کند. دوتابعیتی هم برای فرد و هم برای آن کشور مسولیت ها و حقوق متقابلی را ایجاد می کند.
بر اساس قانون خون نوزادان متولد شد که یکی از والدین یا هر دو اهل اسلوونی هستند به شکل خودکار تابعیت کشور اسلوونی را دریافت می کنند. و طبق قانون این کشور شهروندان کشور اسلوونی بدون این که تابعیت کشور اسلوونی را حذف کنند می توانند تابعیت کشور دیگری را دریافت کنند و فقط در صورتی که شخصی بخواهد تابعیت جدید این کشور دریافت کند باید تابعیت کشور قبلی خود را لغو کند.
 

و اگر علاقمند به داشتن اطلاعات بیشتر برای مهاجرت به کشور اسلوونی هستید می توانید از طریق تماس تلفنی رایگان سوالات خود را از مشاوران ما به صورت رایگان دریافت کنید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید