پناهندگی اسلواکی

پناهندگی اسلواکی

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پناهندگی اسلواکی در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 

پناهندگی اسلواکی و مقدمه ای بر آن

پناهندگی اسلواکی، راه های جایگزین پناهندگی اسلواکی و تمامی مراحل پناهندگی اسلواکی را به صورت علمی و تخصصی بررسی نموده و تمامی مسائل و نکته هایی که برای اقدام برای پناهندگی مهم است بدانید را در این مقاله بیان نموده ایم.
  • آیا می دانید شرایط پناهندگی اسلواکی چگونه است؟
  • آیا مراحل اقدام برای پناهندگی اسلواکی را می دانید؟
ما در این مقاله برای آگاهی شما عزیزان از شرایط پناهندگی کشور اسلواکی و به عنوان یکی از راه های مهاجرت به اروپا بررسی کرده و نکات مهم را برای رسیدن شما به پاسخ این سوالات بیان نموده ایم. موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه اقدامی در زمینه پناهندگی نداشته و مشاوره ای در این زمینه نیز ارائه نمی دهد.

 

 

پناهندگی اسلواکی


پناهندگی اسلواکی و شرایط عمومی

در گذشته کشور اسلواکی، خواهان پذیرفتن پناهنده نبود اما در بیست سال گذشته طبق قوانین و عهدنامه های اتحادیه اروپا و بین الملل این کشور هم به کشورهایی که پناهندگان را می پذیرند اضافه شده و امکانات لازم برای پناهندگان را فراهم می کند. زمانی که متقاضی به عنوان پناهنده وارد کشور اسلواکی می شود این‌ کشور به متقاضیان پناهندگی در صورت نیاز کارت اقامت می دهد. کشور اسلواکی نیز مانند تعداد زیادی ازکشورها قانون ملی پذیرفتن پناهندگان را به تصویب رسانده است و شرایط لازم برای دادن درخواست پناهندگی از طرف متقاضیان را فراهم کرده است. بر اساس همین قانون هم کشور اسلواکی این اجازه را داده است تا درخواست متقاضیان در  سفارت ها و کنسول گری ها مورد رسیدگی قرار بگیرد.
 
برای مطالعه شرایط پناهندگی در اوکراین و شرایط پناهندگی در سوئیس بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید

 پناهندگی اسلواکی و کنوانسیون ژنو

کنوانسیون ژنو عهد نامه ای است که در سال ۱۹۵۱ در شهر ژنو کشور سوئیس تصویب شد و در سال ۱۹۵۴ شروع به اجرای آن کردند. کشور اسلوکی یکی از اعضای این کنوانسیون است. طبق این کنوانسیون افرادی که در کشور خود به علت مذهب و دین یا اصل و نصب یا اعتقادات سیاسی و اجتماعی و یا جنسیت مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و زندگی آن ها در خطر است و نمی توانند به کشور خود بازگردند، می توانند از کشور خود خارج شده و درخواست پناهندگی به کشور های عضو این کنوانسیون بدهند.
با وجود اینکه کشور اسلواکی از اعضای این کنوانسیون است ، تنها در زمانی اجازه ی اقامت به متقاضیان را می دهد که پرونده ی آن ها درست و واجد شرایط پناهندگی باشد. اما اگر معلوم شد که پرونده دروغین و درست نیست، متقاضی دچار عواقب حقوقی بسیاری می شود.

پناهندگی اسلواکی و خطرات آن

باید توجه کرد که بیشتر افرادی که خواهان پناهندگی در کشور اسلواکی هستند، به آینده و اتفاقاتی که ممکن است رخ دهد توجهی نداشته و توجه ندارند که تضمینی برای این موضوع وجود ندارد. در این‌کشور قطعا مانند کشورهای دیگر سختی هایی وجود دارد که ممکن است برای فرد و خانواده او مشکل ساز شود به عنوان مثال وقتی که فرد پناهنده می خواهد وارد بازار کار شود به دلیل اینکه شناختی با آداب و زبان و محیط آن کشور ندارد به مشکلاتی برمی خورد که عادت کردن به آن ها زمان بر است و همچنین مخارج بالایی هم دارد مانند هزینه ی اجاره خانه و دیگر هزینه های جانبی خانه که همه ی اینها موحب نگرانی است.

 

 

خطرات پناهندگی اسلواکی


  برای مطالعه شرایط پناهندگی در هلند و پناهندگی در دانمارک بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید

پناهندگی اسلواکی و روش های جایگزین

به دلیل مشکلات و خطراتی که بر سر راه پناهجویان و خانواده آنها است گاها موجب می شود که آن ها از درخواست پناهندگی منصرف شده و به کشور خودشان باز گردند که البته بازهم مشکلات در کشور خودشان هم گریبان گیر آن ها می شود. به همین خاطر به دلیل خواسته های زیاد پناهندگان و مهاجران کشورها امکاناتی برای آن ها فراهم می کنند که البته بعضی اوقات به آنها عمل نمی کنند و شرایط را سخت می کنند، به همین دلیل این روش به نظر روش مناسبی نمی آید حال با تمام این شرایط افراد می توانند از راه های دیگری برای دریافت اقامت اروپا اقدام کنند. مانند روش ویزای تحصیلی و یا سرمایه گذاری و یا می توانند از طریق کار، عمل کنند که موجب می شود کشور مقصد به شرایط فرد به صورت مثبت نگاه کند و امکاناتی که مردم خوده آن کشور دارا هستند در اختیار فرد بگذارد.

پناهندگی اسلواکی و مراحل آن

در ابتدا افراد پناهنده باید توسط اداره مهاجرت کنترل شوند که این کار در ایستگاهای مختلف در منطقه های متفاوت توسط پلیس اسلواکی انجام می شود. سپس افرد متقاضی باید مدارک و اسناد و دلایل قانع کننده خود را جهت درخواست پناهندگی به اداره مهاجرت کشور اسلواکی بدهد تا تشکیل پرونده صورت بگیرد و پرونده مورد بررسی قرار بگیرد و سپس افراد متقاضی را به اقامتگاها و کمپ های پناهندگان منتقل می کنند. تا پرونده آن ها مورد رسیدگی قرار بگیرد و رای منفی یا مثبت با درخواست آن ها مشخص شود. همچنین افراد باید در هر زمان آماده ی انجام دادن مصاحبه های مختلف باشند. در شکل زیر تعداد درخواست های پناهندگی اسلواکی را از کشورهای مختلف مشاهده می نمایید.

 

 

درخواست پناهندگی اسلواکی


پناهندگی اسلواکی و کیس های پناهندگی در اسلواکی

بیشتر افرادی که  برای درخواست پناهندگی کشور اسلواکی عمل می کنند، مدارک و دلایل دروغین و نادرستی ر ارائه می دهند که نشان می دهد آنها شرایط پناهندگی را ندارند. این موضوع موجب می شود عواقب سنگین و مختلفی برای آن ها به وجود بیاید. البته باید اشاره کرد که قطعا افرادی وجود دارند که واجد شرایط پناهندگی هستند و در کشور خود تحت آزار و یا تهدید هستند و دادگاه های رسیدگی کننده تنها در صورتی اجازه ی پناهندکی به افراد را می دهند که مشخص شود فرد قطعا دارای شرایط پناهندگی است.
اداره امور مهاجرت اسلواکی مصاحبه هایی را برای افراد متقاضی ترتیب می بیند که این مصاحبه ها انجام می شوند تا در کار رسیدگی به پرونده های متقاضیان سرعت ببخشد و همچنین با مصاحبه کردن با آن ها از قصد واقعی آن ها متناسب با مدارک و پرونده آن ها مطلع شوند.
مصاحبه ممکن است در قالب های زمانی متفاوتی باشد ممکن است چند ساعت طول بکشد و یا چند دقیقه و حتی ممکن است بعضی مواقع چندین روز طول بکشد.
در مصاحبه از افراد سوال هایی مانند وضعیت خانوادگی فرد، علت های اینکه چرا درخواست پناهندگی داده اند، تطبیق پرونده با صحبت های شفاهی فرد و ...

پناهندگی اسلواکی و مدارک و اسناد مورد نیاز جهت درخواست پناهندگی

افراد باید مدارک خود را مانند مدارک تثبیت هویت و عکس و فرم های کامل شده را جهت درخواست پناهندگی به اداره مهاجرت اسلواکی بدهند. اگر افراد نتوانستند مدارک را به طور کامل ارائه بدهند، اداره امورپناهندگی  به آن ها در کامل کردن مدارک کمک می کنند. البته برای اینکه فرآیند رسیدگی به پرونده آن ها سریع تر انجام شود بهتر است مدارک خود را به صورت کامل در اختیار داشته باشند و تحویل بدهند.
اگر فرد متقاضی طی حضور خود به عنوان پناهنده صاحب فرزند شود فرم ها و مدارک لازم برای فرزند تازه متولد شده او نیز کامل می شود و اتفاقات رخ داده برای فرد طی این زمان در پرونده او درج می شود.

پناهندگی اسلواکی و اعطای اقامت

افراد خواهان پناهندگی می توانند طبق قانون این کشور خانواده خود و افراد تحت‌ حمایتشان را با خود همراه کنند. البته فرزندان بالای ۱۸ سال نسبت به دیگر اعضای خانواده شرایط خاصی دارند و در شرایط خاصی به آن ها اقامت اسلواکی داده می شود.
با دادن درخواست پناهندگی و موافقت با درخواست او، امکان دریافت پاسپورت وجود دارد. اما شرایط گرفتن پاسپورت متغیر خواهد بود و به دست آوردن آن زمانبر می شود اما معمولا فرد می تواند بعد از گذشت پنج سال درخواست گرفتن پاسپورت دهد.
درصورتی که به درخواست فرد جهت پناهندگی رای منفی داده شد اگر فرد دارای نوعی اجازه ی اقامت نباشد باید از کشور اسلواکی خارج شود، البته فرد می تواند در صورت رد درخواست خود، خواهان تجدید نظر شود و بخواهد پرونده اش دوباره مورد بررسی قرار بگیرد.

پناهندگی اسلواکی و حقوق و مزایا و امکانات پناهندگان

در صورتی که با پناهندگی شخص موافقت شود، پناهندگی در کشور اسلواکی برای این افراد سود و مزایایی به همراه خواهد داشت به طور مثال زندگی و سکونت در اقامتگاه ها و کمپ های آماده شده برای متقاضیان و پناهندگان و تامین شرایط زندگی و هزینه های لازم برای زندگی آن ها از جمله این مزایا می باشد. البته باید یادآوری کرد که فقط افرادی می توانند از حقوق و مزایای دولتی بهره ببرند که در درون کمپ ها و اقامتگاه ها زندگی می کنند و همچنین زمان ماندن افراد در این اقامتگاه ها تا مشخص شدن وضعیت پرونده آن ها ممکن است بین ۶ ماه تا ۱ سال باشد و وقتی به پرونده فرد رای مثبت داده شد زندگی و اقامت دائم را به او می دهند.

تعداد افراد پناهنده در اسلواکی


 
 
 
 

 

پناهندگی اسلواکی و نکاتی را که ممکن است در این زمینه برای شما بزرگواران مورد سوال باشد را در این مقاله به صوررت علمی بررسی نموده ایم. پناهندگی مسیری است که ما به هیچ عنوان به شما بزرگواران پیشنهاد نداده و موسسه حقوقی ملک پور اقدامی نیز در این زمینه نخواهد داشت. از این رو تمامی راه های دیگری را که به صورت جایگزین می توانید برای انها اقدام نمایید را به صورت تیتر وار در بالا عنوان نمودیم. پیشنهاد می شود برای انتخاب مسیری بهتر و انتخابی درست تر مقالات مرتبط با راه های جایگزین مانند تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری را بررسی نمایید. مشاوران مجرب موسسه ملک پور در ساعات اداری روز در خمت شما بوده و پاسخگوی سوالات شما عزیزان می باشند.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید