پناهندگی سوییس

پناهندگی سوییس

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پناهندگی سوییس در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 

پناهندگی سوییس و مقدمه ای بر آن

پناهندگی سوییس ، مراحل پناهندگی در سوییس و خطرات پناهندگی در سوییس را در این مقاله بررسی نموده و تمامی نکاتی را که برای آگاهی شما عزیزان لازم است را در این مقاله بیان می داریم.
  • در صورت پناهندگی در سوییس چه خطراتی شما را تهدید می کند؟
  • برای دریافت پناهندگی سوییس باید چه مراحلی را پشت سر گذاشت؟
  • آیا راه های دیگری نیز برای مهاجرت به سوییس وجود دارد؟
ما در این مقاله تمامی نکاتی که در این زمینه می تواند به شما بزرگواران کمک کرده تا بتوانید بهترین تصمیم را اخذ نمایید، بیان داشته ایم. موسسه ملک پور به هیچ عنوان اقدام از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی دهد و در این زمینه هیچگونه اقدامی ندارد. ما در این مقاله تنها برای آگاهی شما بزرگواران نکات مهم مربوط به پناهندگی سوییس را بیان داشته ایم.

 

 

پناهندگی سوییس


پناهندگی سوییس و شرایط عمومی آن

سوییس جزو یکی از مهم ترین شهرهای اروپا است. یکی از کشورهایی که برای مهاجرت به اروپا علاقه مندان زیادی دارد کشور سوئیس است.این کشور ثروتمند در اروپای غربی واقع شده و با کشورهای مهم اروپا مانند آلمان و اتریش مرز مشترک دارد. حدود 7 میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت این کشور می باشد که این جمعیت در مساحت حدود 41 هزار کیلومتر قرار گرفته اند. مردم این کشور به زبان های مختلفی صحبت می کنند، این زبان ها شامل زبان های آلمانی، فرانسوی و انگلیسی است. سطح رفاه این کشور بسیار بالا می باشد و اقتصاد قوی ای دارد به صورتی که نرخ بیکاری این کشور در حدود 1.71 درصد است. اما کشور سوییس نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی اهمیت زیادی به صحت ادعای شما می دهد. این کشور عضو کنوانسیون ژنو است اما در صورتی که ادعای شما دروغین باشد، به هیچ عنوان درخواست شما را نمی پذیرد. موسسه ملک پور هیچ گونه مشاوره و اقدامی در زمینه پناهندگی نداشته و این مطلب تنها برای آگاهی شما می باشد و جهت دریافت اقامت اروپا، راه های جایگزین پیشنهاد می دهد.

مشخصات کشور سوییس


 برای مطالعه شرایط پناهندگی کانادا  و پناهندگی اتریش بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید.

پناهندگی سوییس و کنوانسیون ژنو

کشور سوییس در زمینه پناهندگی از کنوانسیون ژنو پیگیری کرده و عضوی از این کنوانسیون می باشد. به همین دلیل بر اساس این کنوانسیون موظف است از پناهندگان حمایت نماید. براساس این کنوانسیون تعدادی از کشورها متعد شده اند تا در صورتی که شخصی از نظر جانی در کشور خود در خطر باشد، که دلیل این خطر می تواند دلایل اجتماعی، سیاسی و یا بدلایلی شبیه نژاد و ملیت شخص باشد، تصمیم به مهاجرت به اروپا و کشور سوییس گرفته است. از این رو کشورهای عضو کنوانسیون ژنو متعهد هستند تا شرایط ابتدایی زندگی را برای شخص محیا کنند. اما قطعا دلایلی را که پناهندگان ارائه می دهند مورد بررسی قرار می گیرد تا صحت آن تایید شود. در صورتی که این دلایل ساختگی باشد و حقیقت نداشته باشد، این کشورها از پذیرش پناهندگان سر باز زده و شخص را دیپورت می کنند. در زیر تعداد درخواست های پناهندگی در کشور سوییس نشان داده شده است.

پناهندگی سوییس و کنوانسیون ژنو


پناهندگی سوییس و خطرات آن

اغلب افرادی که برای پناهندگی درخواست می دهند، به دلیل در خطر بودن جان خود این درخواست را دارند. اما باید توجه داشته باشید اقدام برای این موضوع خود با خطرات فراوانی همراه است. شخص از ابتدا برای اقدام پناهندگی باید به افراد قاچاقچی که این کار را انجام می دهند اعتماد نمایند. از آنجایی که این افراد به هیچ عنوان قابل اعتماد نمی باشند از این رو نه تنها تمام سرمایه شما هدر خواهد رفت بلکه شما را در میانه راه نیز تنها خواهند گذاشت. این افرا د ممکن است پیشنهاد دهند، شما و خانواده شما را از طریق دریا و به وسیله کشتی به کشور سوییس برسانند که در این مسیر نیز خطرات فراوانی وجود دارد. علاوه بر آن در صورتی که شما به کشور سوییس برسید نیز، شما را در کمپ هایی قرار می دهند که از نظر بهداشتی شرایط مساعدی ندارند و نا امن می باشد. به همین دلیل موسسه ملک پور به هیچ عنوان پناهندگی را پیشنهاد نمی دهد. همچنین به این دلیل که اخیرا افراد زیادی با دلایل دروغ به این کشورها رجوع کرده و پناهنده شده اند، از این رو کشور سوییس اغلب درخواست هایی را برای پناهندگی داده می شود را رد کرده و کمتر کسی را می پذیرد.
 
برای مطالعه شرایط پناهندگی در آلمان و پناهندگی در آمریکا بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

پناهندگی سوییس و مراحل آن

تمام پروسه پناهندگی سوییس در اداره مهاجرت این کشور انجام می شود. برای این کار ابتدا شخص باید ثبت نام نموده و درخواست خود را رسما اعلام نماید. پس از این که درخواست پناهندگی خود را رسما به دولت سوییس اعلام نمودید، با شما مصاحبه هایی انجام خواهد شد. از آنجایی که پروسه پناهندگی سوییس، به هیچ عنوان پروسه آسانی نیست و بسیار پیچیده است از این رو شما باید حتما دلایلی حقیقی و بسیار قوی ارائه دهید و بتوانید قاضی پرونده خود را متقاعد نمایید. پس از آن از شما اثر انگشت گرفته می شود و سلامت شما بررسی می گردد. در این مرحله مورد تست پزشکی قرار گرفته و واکسیناسیون برای شما انجام می شود. در تمام مدتی که پرونده شما در این کشور مورد بررسی قرار می گیرد تنها به شما اقامت موقتی داده می شود و تنها هزینه های اولیه زندگی به شما داده می شود و شما اجازه کار نخواهید داشت. پس از اینکه پرونده شما را بررسی نمودند، در صورتی که دلایل شما برای آنها قابل قبول نباشد، درخواست شما رد می شود. شما می توانید به این جواب رد اعتراض زده و درخواست دهید که مجدد پرونده شما بررسی گردد. اما اگر مجدد رد شوید به سرعت شما را از کشور خارج کرده و دیپورت می کنند. اما در صورتی که درخواست شما را قبول کنند، به شما اقامت داده و اجازه دارید در این کشور به کار مشغول شوید.

پناهندگی سوییس و کیس های پناهندگی

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، بر اساس کنوانسیون ژنو به افرادی پناهندگی داده می شود که از نظر جانی در کشور خود در خطر باشند. این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، این دلایل می تواند شامل عضویت در یک گروه اجتماعی خاص، نژاد، دلایل سیاسی و ... باشد که در زیر به بررسی آنها می پردازیم:

عضویت در گروه اجتماعی خاص:

اغلب افرادی که در گروه های اجتماعی خاصی مانند گروه های همجنس گرا و یا دگراندیشان عضو هستند، به دلیل متفاوت بودن و قابل قبول نبودن در اجتماع های سنتی، در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.

نژاد و دین:

در کشورهای مختلف به صورت گسترده افرادی با رنگ پوست متفاوت وجود دارند، که گاهی این افراد در کشور خود پذیرفته نشده و توسط دیگر نژادها مورد آزار قرار می گیرند. این موضوع در مورد دین افراد نیز صدق می کند.

سیاسی:

اغلب افرادی که بر علیه حکومت حاضر در کشور خود فعالیت های سیاسی دارند و در گروه های سیاسی خاصی هستند، ممکن است در صورت ادامه زندگی در کشور خود در خطر باشند.
 
برای مطالعه شرایط پناهندگی اسپانیا و پناهندگی لهستان بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

پناهندگی سوییس و روش های جایگزین

از آنجایی که موسسه ملک پور به هیچ عنوان پناهندگی سوییس را پیشنهاد نمی دهد و از آنجایی که این کشور نیز به سختی درخواست پناهندگی را قبول می کند، بنابراین به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود برای این موضوع اقدام نمایید. اما راه های جایگزین زیادی وجود دارد که افراد می توانند از آن طریق برای مهاجرت اقدام نمایند. براساس تحقیقات انجام شده، در حدود 90 درصد از افرادی که درخواست پناهندگی می دهند، می توانند از راه های قانونی اقدام نمایند. اما به این دلیل که شرایط خود را بررسی ننموده اند و راه های مهاجرت را نمی شناسند، بنابراین از این طریق اقدام می کنند. ما در این بخش جهت آگاهی شما عزیزان راه های مهم مهاجرت را بررسی می کنیم.

تحصیل در سوییس

تحصیل یکی از راه های مهاجرت است که افراد متفاوت می توانند از این طریق برای مهاجرت خود اقدام نمایند. در کشور سوییس، تحصیل در مقطع لیسانس اغلب 4 سال به  طول می انجامد. این زمان برای فوق لیسانس اغلب 2 ساله و برای دکترا نیز دو ساله خواهد بود. هزینه تحصیل در کشور سوییس در حدود 15 هزار یورو تا 20 هزار یورو است و امکان تحصیل در این کشور به زبان های آلمانی، فرانسوی و انگلیسی ممکن است. مدرک زبانی که برای تحصیل در این کشور نیاز دارید، مدرک B1 زبان آلمانی و یا مدرک آیلتس در سطح آیلتس 6 است.

کار در سوییس

افراد زیادی تمایل دارند تا از طریق کار برای مهاجرت اقدام نمایند، زیرا در صورت کار شما می توانید حقوق دریافت نمایید و از این رو هزینه های شما کاهش می یابد. مهاجرت به سوییس از طریق کار نیز ممکن است مورد نظر بسیاری از افراد باشد. اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که شما به یک درخواست کاری از کشور سوییس نیاز دارید. برای این موضوع نیاز است تا کارفرمایی مجرب در کشور سوییس برای شما نامه پیشنهاد کاری ارسال نماید تا از آن طریق اقدام نمایید. با توجه به اینکه نرخ بیکاری سوییس در حدود 1.71 درصد است از این شرایط کار در این کشور نسبتا مساعد است.

نرخ بیکاری در سوییس


سرمایه گذاری در سوییس

از آنجایی که کشور سوییس کشور بسیار ثروتمندی می باشد، ممکن است بسیاری از افراد تمایل داشته باشند برای سرمایه گذاری در  کشور سوییس اقدام نمایند. این کشور اقتصاد بسیار قوی ای دارد و همچنین کیفیت زندگی در این کشور نیز بسیار بالا است. برای این امر نیاز است تا شما حداقل 20.000 فرانک سوییس در این کشور سرمایه گذاری نمایید.

تولد در سوییس

کشور سوییس در زمینه تولد فرزند از قانون خون پیروی می کند. این بدین معنی است که کشور سوییس در صورتی به نوزاد متولد شده در کشورش تابعیت سوییس را می دهد که پدر و یا مادر نوزاد سوییسی بوده و تابعیت این کشور را داشته باشد. البته در صورتی که نوزاد متولد شده از پدر و مادر نامعلومی باشد نیز تابعیت کشور سوییس به نوزاد داده می شود.

ازدواج در سوییس

در صورتی که شما قصد داشته باشید با فردی که تبعه کشور سوییس است ازدواج نمایید باید بدانید که از این طریق اقامت سوییس به شما داده خواهد شد. این در صورتی است که ازدواج شما کاملا حقیقی بوده و به دلیل علاقه طرفین این ازدواج اتفاق می افتد. برای این موضوع قطعا از شما مدارکی دال بر ارتباط واقعی خواسته می شود.

 

پناهندگی سوییس و تمامی مسایل مهم در رابطه با پناهندگی در سوییس را در این مقاله بررسی نمودیم تا شما با شرایط پناهندگی و مراحل آن آشنا شده و از تمام خطرات ناشی از این موضوع آشنا شوید. پناهندگی به هیچ عنوان انتخاب مناسبی برای پناهندگی نمی باشد و موسسه ملک پور به هیچ عنوان این موضوع را پیشنهاد نمی دهد. همانطور که در این مقاله در مورد راه های جایگزین مهاجرت توضیح دادیم، شما می توانید با بررسی شرایط خود بهترین راه را برای مهاجرت خود و خانواده تان انتخاب نمایید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید