دریافت تابعیت اسپانیا از طریق تولد

دریافت تابعیت اسپانیا از طریق تولد

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص دریافت تابعیت اسپانیا از طریق تولد در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

تولد-در-اسپانیا

چه روش های برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد؟ 

برای اخذ اقامت اروپا خیلی از افراد کشور اسپانیا را انتخاب می کنند،و به دنبال روشی برای مهاجرت به این کشور هستند.برای مهاجرت به کشور اسپانیا انواع روش های مختلفی مانند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق ازدواج و از طریق تولد وجو دارد. ما در این مقاله به بررسی تولد در اسپانیا می پردازیم و از نظر علمی آن را تحلیل می کنیم. برای خانواده های که برای کشور اسپانیا ویزای توریستی گرفته اند  این سوال وجود دارد که اگر فرزندانشان در کشور اسپانیا متولد شود، آیا در اقامت والدین در کشور اسپانیا مؤثر است یا نه؟ آیا اگر با فرد که تابعیت اسپانیا دارند ازدواج کنند، فرزندانشان تابعیت اسپانیا را می گیرند یا خیر؟کشور اسپانیا آیا تابع سیستم خون است یا سیستم خاک؟ ما در این مقاله به این سؤالات پاسخ می دهیم. و ما در این مقاله تلاش می کنیم که کلی مطالب در مورد تولد در اسپانیا را بصورت کامل توضیح دهیم.

 شرایط اخذ اقامت کشور اسپانیا از طریق تولد

 

کشور اسپانیا

کشور اسپانیا چهارمین کشور قاره اروپا از نظر وسعت است. و جمعیت این کشور حدودا 46 میلیون جمعیت دارد و رتبه پنجم در اتحادیه اروپا دارد. پایتخت کشور اسپانیا مادرید و زبان رسمی آن اسپانیایی و واحد پول این کشور یورو است.این کشور بین ده کشور اول جهان از نظر کیفیت زندگی است و مقصد بسیار خوبی برای کسانی است که قصد مهاجرت دارند.
کشور اسپانیا عضو اتحادیه اروپا است و هر شخصی که تابعیت این کشور از طریق تولد، ازدواج، سرمایه گذاری و.. بگیرد.می تواند بدون هیچ گونه محدودیت به تمام کشورهای شنگن رفت و آمد کنند. قبل توضیح در مورد تولد در اسپانیا لازم است که در مورد سیستم خاک و سیستم خون توضیحاتی بدهیم تا شما درک درستی ازتولد در اسپانیا داشته باشید.
 • سیستم خاک: اگر کشوری از سیستم خاک پیروی کند یعنی تمام نوزادانی که در این کشور متولد می شوند حتی اگر در سفارت آن کشور باشد بدون توجه به تابعیت پدر و مادر کودک، تابعیت آن کشور را دریافت می کنند. تعداد کشور های اندکی از این قانون پیروی می کنند.
 • سیستم خون: با توجه به قانون خون فقط نوزادانی تابعیت آن کشور دریافت می کنند که یکی از والدین یا هر دو نفر تابعیت آن کشور را داشته باشند. اکثر کشور ها از این قانون پیروی می کنند که کشور اسپانیا نیز جزوء این دسته از کشور هاست.
تولد در اسپانیا و گرفتن اقامت کشور اسپانیا از یکی از روش های زیر انجام می شود:

چه کسانی تابعیت اسپانیا را از طریق تولد بدست می اورند؟

 • پدر یا مادر تابعیت اسپانیا دارند.
 • نوزادانی که در خاک کشور اسپانیا بدنیا بیاید در صورتی که پدر یا مادر او تابعیت اسپانیا را داشته باشند.
 • نوزدانی که در اسپانیا متولد شوند و والدین نوزدان هیچ گونه تابعیتی نداشته باشند. برای این کودکان می توان درخواست تابعیت از اداره ثبت کشور اسپانیا کرد.
 • نوزدانی که در کشور اسپانیا بدنیا آمده اند ولی هویت والدین آن ها مشخص نیست.

برای مطالعه شرایط اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در کانادا و اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در اتریش بر روی هر یک از این لینک ها کلیک کنید 

در رنکینگ جهانی پاسپورت اسپانیا در چه رتبه ای قرار دارد؟

یک از پاسپورت های با اعتبار جهان که سومین پاسپورت از نظر ارزش در رنکینگ جهانی است پاسپورت کشور اسپانیا است. شما با داشتن پاسپورت اسپانیا به 125 کشور بدون ویزا و در 40 کشور جهان با ورود به این کشور ها ویزا دریافت می کنید و فقط  برای رفتن به 33 کشور نیاز به ویزا دارید. اگر شما با تولد در اسپانیا بتوانید تابعیت کشور اسپانیا را بگیرید. می توانید پاسپورت این کشور را که جزوء قدرتمندترین پاسپورت های جهان است را نیز دریافت کنید.

 آیا تولد فرزند در اسپانیا بر تابعیت والدین آن ها تاثیر دارد؟

نکته مهم در مورد تولد بچه در اسپانیا این است که والدین نمی توانند با تولد فرزندانشان در اسپانیا تابعیت این کشور را دریافت کنند. و اگر پدر یا مادر از طریق سرمایه گذاری، کار یا تحصیل اقامت موقت اسپانیا را دریافت کرده باشند نوزندان آن ها پس از یک سال تابعیت اسپانیا را دریافت کنند.

قوانین دو تابعیتی در کشور اسپانیا

این کشور دو تابعیتی افراد را با رعایت شرایط زیر رعایت قبول دارد:
 • از زمانی که تابعیت کشور دیگری را بدست می اورد به مدت سه سال بتواند تابعیت اسپانیا را نگه دارد.
 • کشوری که تابعیت دوم آن را دریافت می کنند جزوء کشورهای باشد که با آن کشور قرار داد دوطرفه دارند که ایران جزوء آن دسته از کشور ها نیست.

 برای مطالعه شرایط اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در کشور ژاپن و شرایط اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آذربایجان بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

معایب و مزایا تولد در اسپانیا

مزایا تولد در اسپانیا
 • دریافت پاسپورت اسپانیا
 • داشتن حق رای
 • اجازه تحصیل
 • اجازه کار
معایب تولد در اسپانیا
 • عدم گرفتن تابعیت اسپانیا برای والدین که کودکشان در اسپانیا متولد شده است.
از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید