مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور نیوزلند اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به نیوزلند در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 


 مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند  و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به نیوزلند، شرایط و مدارک لازم برای اخذ اقامت و تابعیت کشور نیوزلند و هزینه های زندگی در نیوزلند در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. راه های مهاجرت به نیوزلند چیست؟ شرایط لازم برای اخذ اقامت و تابعیت کشور نیوزلند چیست؟ هزینه های زندگی در کشور نیوزلند چقدر است؟
کشور نیوزلند یکی از کشور های توسعه یافته می باشد که طی سالیان اخیر مهاجرین زیادی این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند. کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست و شاخص توسعه انسانی آن 0.925 می باشد که نشان از سطح بالای آموزش و امید به زندگی و سطح درآمد مناسب می باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص مهاجرت به نیوزلند می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید. مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE  اتریش با کارشناسان و وکلای خبره در زمینه مهاجرت آماده ارائه بهترین خدمات به هموطنان عزیزمان می باشد، شما می توانید با این مؤسسه تماس حاصل نموده و اطلاعات به روز شده (مطابق جدیدترین قوانین کشور ها) و رایگان دریافت نمایید

 

 

ملک پور


 

مهاجرت به نیوزلند و شرایط عمومی آن

کشور نیوزلند در قسمت جنوب غربی اقیانوس آرام واقع گردیده است و دارای جزایر متعددی می باشد. نیوزلند در جنوب استرالیا می باشد. شهر ولینگتون پایتخت این کشور و سومین شهر پر جمعیت کشور نیوزلند می باشد. توجه ویژه این کشور به بحث آموزش و سرمایه گذاری های انجام شده در این زمینه باعث شده است که نگاه دانشجویان بسیار زیادی برای مهاجرت به نیوزلند معطوف گردد.
نیوزلند از نظر اقتصادی در زمره کشورهای پیشرفته جهان می باشد. اقتصاد این کشور بر پایه صادرات محصولات کشاورزی و دامی می باشد. نرخ بیکاری در کشور نیوزلند و در سال 2019 برابر 5.9 بوده است. این کشور از لحاظ محیط زیست بسیار متمایز می باشد و گونه های جانوری زیادی را در خود جای داده است. با توجه به اقتصاد قوی این کشور و همچنین کیفیت زندگی و آموزشی مطلوب، افرادی زیادی برای مهاجرت به نیوزلند و اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور اقدام می نمایند. برای مهاجرت به نیوزلند می توان از طرق مختلف مهاجرتی مانند؛ مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی اقدام نمود که تمامی این موارد را در ادامه مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

شاخص های اقتصادی نیوزلند

 
برای مطالعه شرایط مهاجرت به لهستان و شرایط مهاجرت به گرانادا بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل

با توجه به کیفیت آموزشی دانشگاه های کشور نیوزلند مهاجرین زیادی برای کسب تحصیلات عالی و اخذ اقامت بعد از تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می گردد. با توجه به شرایط مطلوب کار افراد می توانند بعد از تحصیل، در این کشور در جستجوی کار باشند و کار مورد نظر خود را مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنند و از این طریق بتوانند اقامت کشور نیوزلند را اخذ نمایند، زیرا مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل موجب اخذ اقامت در این کشور نخواهد شد. افرادی که خواهان مهاجرت به نیوزلند می باشند معمولا برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام می نمایند، شایان ذکر است دوره های زبان انگلیسی در این کشور به صورت پیشرفته به دانشجویانی که نیاز به اخذ مدرک زبان دارند ارائه می گردد. در بخش زیر تحصیل در مقاطع مختلف در کشور نیوزلند را بررسی می نماییم.

تحصیل در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور نیوزلند نیازمند مدرک آیلتس برابر 7 می باشد، لذا افرادی که نمره کمتری داشته باشند می توانند در دوره های زبان انگلیسی شرکت نموده و مدرک مورد نیاز برای دوره تحصیلی خود را دریافت نمایند. در کشور نیوزلند طول دوره تحصیلی برای مقطع کارشناسی  چهار سال می باشد و افراد حق اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته را دارند از نظر ویزای همراه معمولا برای مقاطع کارشناسی ارشد به بالا امکان درخواست وجود دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیال در مقطع کارشناسی ارشد فرد بایستی مدرک زبان بالاتر از 7.5 را ارائه نماید و طول تحصیلی در این مقطع 2 سال می باشد و همچنین متقاضیان می توانند از طریق ویزای همراه برای همسر و فرزند زیر 18 سال خود اقدام نمایند.

تحصیل در مقطع دکتری

افرادی که قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند باید علاوه بر داشتن مدرک کارشناسی ارشد معتبر، از استادی در کشور نیوزلند برای پذیرش خود درخواست نماید، داشتن مقالات پژوهشی و علمی در این زمینه می تواند بسیار موثر باشد. داشتن مدرک 7.5 و بالاتر آیلتس شرط حضور افراد برای مقطع دکتری می باشد.
برای مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل بایستی فرد ویزای تحصیلی کشور نیوزلند را دریافت نماید، که علاوه بر داشتن پذیرش از دانشگاه مربوطه با رعایت سن، فاصله ی تحصیلی، اثبات داشتن توانایی مالی برای هزینه زندگی و تحصیل در کشور نیوزلند و همچنین اثبات وابستگی به کشور ایران می توانند برای مهاجرت اقدام نماید. مدارک لازم برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بدین شرح می باشد:
 • گذرنامه معتبر متقاضی
 • ترجمه رسمی صفحات شناسنامه متقاضی
 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی متقاضی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی متقاضی
 •  ترجمه رسمی مدرک و ریز نمرات دوره کارشناسی برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد
 • ترجمه رزومه متقاضی
 • مدرک زبان
برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه های کشور نیوزلند علاوه بر مدارک فوق، انگیزه نامه، توصیه نامه از استاد و ارائه پروپزال و مقالات علمی نیاز می باشد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

افرادی که قصد کار در کشور نیوزلند را دارند یا باید از یک کارفرما در کشور نیوزلند پیشنهاد کاری دریافت نمایند که پیچیدگی های زیادی دارد.یکی از روش های مهاجرت به نیوزلند از طریق کار، از طریق نیروی متخصص یا اسکیل ورد می باشد، برای مهاجرت کاری از این طریق فرد متقاضی بایدشرایطی را داشته باشد و از سیستم امتیاز بندی اسکیل ورد حداقل 100 امتیاز را کسب نمایند، پرونده ی افرادی که امتیاز بالاتری را کسب می نمایند در اولیت قرار میگیرد و رسیدگی به این پرونده ها زمان کمتری به طول می انجامد. این سیستم امتیاز دهی شامل موارد زیر می باشد:
 • امتیازات سنی

  امتیازات مهاجرت به نیوزلند

 • امتیاز سابقه کاری در تخصصی نیوزلند که شامل کار تخصص می گردد بدین شرح است.

  امتیازات مهاجرت به نیوزلند

 •  امتیازات سابقه کاری در خارج از نیوزلند

  امتیازات مهاجرت به نیوزلند

 • امتیازات تحصیل

  امتیازات مهاجرت به نیوزلند

 •  سایر امتیازات : از سابقه تحصیل در نیوزلندفرد می تواند حداکثر تا 20 امتیاز را کسب نماید، درصورتی که فرد در مناطق رو به توسعه مشغول گردد تا 15 امتیاز را می تواند کسب نماید، از امتیازات فاکتور می تواند تا 20 امتیاز را کسب نماید، مدرک زبان باید بالاتر از 6.5 آیلتس باشد.

برای مطالعه شرایط مهاجرت به اروپا و وکیل مهاجرت بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید.
 

مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

افرادی که قصد مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری را دارند باید بدانند در چه صنعتی سرمایه گذاری کنند؟ آیا سرمایه گذاری مورد نظر سود دهی دارد؟ نظام قضایی این کشور برای سرمایه گذاری سالم است؟ سیاست های کشور مورد نظر برای حمایت از سرمایه گذار خارجی چیست؟ این سوالاتی است که سرمایه گذار قبل از انجام سرمایه گذاری باید به آنها پاسخ دهد. استاندارد های سرمایه گذاری باعث می شود که ریسک سرمایه گذاری کاهش پیدا کند، چون از طریق وضع قوانینی سبب حمایت از سرمایه گذار خارجی می گردد. برای امر سرمایه گذاری باید شاخص های مصادر اموال و نرخ رشد اقتصادی در کشور نیوزلند را بررسی نماییم و سپس مبالغ سرمایه گذاری را اعلام داریم .
برای مطلع شدن از وضعیت کشوری در باب سرمایه گذاری بایستی شاخص های مهمی را بررسی نمود که شامل: نرخ مصادره اموال، ثبات سیاسی کشورها و رشد اقتصادی، این موارد از مهمترین شاخص ها برای سرمایه گذاری می باشد. 
نرخ مصادره اموال نشان دهنده امنیت اموال سرمایه گذار در کشور خارجی می باشد که از دو طریق مصادره اموال مستقیم و مصادره اموال غیر مستقیم اموال و دارایی سرمایه گذار خارجی را تحت تاثیر قرار می دهند که در حالت مستقیم دارایی فرد را به صورت علنی از وی اخذ می شود و در رابطه با روش غیر مستقیم با اتخاذ سیاست هایی سبب کاهش قدرت سرمایه گذار خارجی می گردند. لذا در نمودار زیر مشاهده می کنیم که کشور نیوزلند از این حیث در شرایط مطلوبی قرار دارد.

نرخ مصادر اموال در نیوزلند


یکی دیگر از مسائلی که شخص سرمایه گذار در نیوزلند باید به آن توجه نماید ثبات سیاسی است . هر چه کشور از لحاظ ثبات سیاسی در وضعیت مطلوب تری قرار داشته باشد سرمایه گذاران خارجی این اطمینان را حاصل می کنند که در کشور مورد نظر سرمایه گذاری مناسب است و دارایی آنها تحت تاثیری مسئله ای قرار نمی گیرد. جالب است بدانید کشور نیوزلند برترین کشور در زمینه ثبات نظام سیاسی است.

ثبات نظام سیاسی در نیوزلند


افرادی که قصد مهاجرت به نیوزلند و اخذ اقامت و تابعبت کشور نیوزلند از طریق سرمایه گذاری را دارند بایستی مبلغ 3,000,000 دلار را به مدت 4 سال در این کشور سرمایه گذاری نمایند. این افراد می توانند همسر و فرزند زیر 24 سال خود را از این طریق به کشور نیوزلند وارد کنند. نوع دیگر سرمایه گذاری در نیوزلند، سرمایه گذاری به مبلغ 10,000,000 دلار برای مدت 3 سال است .
یکی دیگر از روش ها ی سرمایه گذاری برای مهاجرت به نیوزلند از طریق برنامه کارافرینی می باشد. شرایط لازم و ابتدایی برای کارآفرینی در نیوزلند داشتن توانایی مالی و سرمایه لازم و همچنین ارائه بیزینس پلن مناسب است. حداقل سرمایه لازم برای کارآفرینی در این کشور 100 هزار دلار می باشد و فرد از طریق یک سیستم امتیاز بندی و با توجه به خوداشتغالی، سابقه مدیریتی، توانایی در سود رسانی و کمک به اقتصاد این کشور که با استخدام افراد صورت می پذیرد و یک بیزینس پلن مناسب با ارائه صادرات امتیازت و...، امتیازات لازم را کسب می نماید. که در این سیستم امتیاز بندی فرد بایستی حداقل 120امتیاز از 200 امتیاز را کسب نماید.

مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج

از سایر روش های مهاجرت به نیوزلند می توان به مهاجرت از طریق ازدواج اشاره کرد. برای اینکه فرد بتواند از طریق ازدواج به کشور نیوزلند مهاجرت کند، باید با یک فرد که دارای اقامت و تابعیت کشور نیوزلند باشد، ازدواج کند. فرد خارجی متقاضی باید مدارکی از جمله عکس های دو نفره، پرینت مکالمات و... را برای اثبات واقعی بودن ازدواج دو نفر ارائه دهد. فرد دارای اقامت و تابعیت نیوزلند نیز باید اثبات کند که توانایی تامین هزینه های زندگی و اسکان خودش و همسر خارجی خود را دارد. اگر فرد دارای اقامت موقت نیوزلند باشد برای همسرس نیز می تواند اقامت موقت بگیرد، و با توجه به شرایط فردی که دارای اقامت نیوزلند است، فرد خارجی نیز می تواند درخواست اقامت دائم و تابعیت کشور نیوزلند را بدهد.
فردی که دارای اقامت و تابعیت کشور نیوزلند می باشد وقتی که می خواهد برای همسرش درخواست ویزا دهد باید شرایط زیر را داشته باشد:
 • سن هر دو نفر، هم فرد خارجی و هم فرد دارای اقامت و تابعیت کشور نیوزلند باید بالای  ۱۸سال باشد، در صورتی که سن آنها پایین تر باشد باید رضایت نامه ای از والدین یا سرپرست قانونی خود داشته باشند.
 • زمان آشنایی آنها نیز باید قبل از تاریخ درخواست ویزا باشد.
 •  فرد دارای اقامت و تابعیت کشور نیوزلند نمی تواند با بستگان خود مثل خواهر یا برادر و... ازدواج کند.
شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج از مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش یاری بگیرید.

مهاجرت به نیوزلند و اخذ تابعیت از طریق تولد

یکی دیگر از راه های مهاجرت به نیوزلند از طریق تولد می باشد. همه کشور های جهان یکی از دو روش، خاک یا خون را برای اخذ تابعیت از طریق تولد انتخاب می کنند. کشور نیوزلند از روش خاک نسبی و خون نسبی برای اخذ تابعیت از طریق تولد اقدام می کند. منظور از روش خاک بدین معنی است که فرزند متولد شده در هنگام تولد علاوه بر اینکه اگر در سرزمین آن کشور باشد می تواند تابعیت آن کشور را بگیرد، درصورتی که در هواپیما یا کشتی های آن کشور نیز باشد می تواند تابعیت آن کشور را بدست آورد. برای اینکه فرد بتواند از طریق تولد به نیوزلند مهاجرت کند و در پی آن اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورد، باید در خاک کشور نیوزلند بدنیا بیاید و پدر یا مادر یا یکی از والدین وی اقامت یا تابعیت کشور نیوزلند را داشته باشد.
 
برای مطالعه شرایط مهاجرت به اوکراین و شرایط مهاجرت به ایرلند بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید.

مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی

افراد بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که بدون تصمیم گیری صحیح در باب مهاجرت، روش پناهندگی را انتخاب می نمایند در ادامه تعریفی از پناهندگی ارائه می نماییم و به تشریح مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی می پردازیم.
در اوایل قرن بیستم به دلیل تغییرات سیاسی و اجتماعی متعددی که در ساختار جهان به وجود آمد، امواج پناهندگی به نحوی گسترش یافت که رسیدگی به وضع پناهندگان می بایست در حیطه یک ارگان بین المللی قرار می گرفت به همین ترتیب موافقت نامه هایی در سالهای 1931،1928 و 1939در جامعه بین الملل در راستای حمایت از حقوق پناهندگان امضا گردید. این ترتیبات حقوقی جامعیت نداشتند و همچنین بعد از جنگ جهانی دوم و پیدایش تغییرات ژئوپولتیک در اروپا و سایر نقاط دنیا امواج پناهندگی گسترش بیشتری یافت و لزوم تعریف دقیق و جامعی از پناهندگی بیش از پیش نمایان شد.
در حال حاضر تعیین وضعیت پناهندگی در سطح جهان بر اساس کنوانسیون 1951 و پروتکل 1967 صورت می پذیرد . طبق این قانون پناهجو شخصی است که به واسطه عقاید سیاسی، ملیت، نژاد، دین و عضویت در گروه های اجتماعی بیم آن می رود که مورد آزار، اذیت و شکنجه قرار گیرد و در صورتی که کشوری به وی پناهندگی اعطا نماید پناهنده محسوب می گردد.
این معاهده دارای موادی است که شخص پناهنده و کشوری که پناهندگی اعطا نموده است را ملزم به رعایت حقوق و تکالیفی می کند، از جمله اینکه هر پناهنده در کشوری که پناهنده شده است وظایفی دارد  مخصوصاً ملزم می باشد خود را با قوانین و مقررات آن کشور و اقداماتی که برای حفظ نظم عمومی به عمل می آید تطبیق دهد.
افرادی که قصد پناهندگی در کشور نیوزلند را دارند بایستی در مرز این کشور درخواست خود را ارایه نمایند و به مدت 6 ماه منتظر بمانند تا به مصاحبه در دادگاه دعوت گردند. پناهجویان کیس های مختلفی را برای پناهندگی ارائه می نمایند لذا در صورت تظاهر افراد به داشتن شرایط پناهندگی و در صورت مطلع شدن دولت نیوزلند، درخواست آنها لغو خواهد شد و نمی توانند برای دریافت اقامت کشور نیوزلند اقدام نمایند. توصیه ما این است با توجه به وجود راه های قانونی و متعدد برای مهاجرت به نیوزلند فرد نبایستی از طریق پناهندگی اقدام نماید. شایان ذکر است که مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش در زمینه پناهندگی هیچگونه خدمات یا مشاوره ای ارائه نمی نماید و طرح این موضوع در این مقاله صرفا برای مطلع شدن از قوانین پناهندگی و خطرات زیاد آن می باشد.

نرخ پناهندگی در نیوزلند


در این نمودار افرادی که برای پناهندگی کشور نیوزلند در طی سالهای درخواست داشته اند، آورده شده است. همانطور که مشاهده می شود کشور نیوزلند پرونده های بسیار کمی را در زمینه پناهندگی پذیرفته است

مهاجرت به نیوزلند و هزینه های زندگی

یکی از مهمترین مسائل در باب مهاجرت به نیوزلند آگاهی از میزان هزینه های این کشور می باشد. هزینه های زندگی به صورت ماهانه به طور میانگین در این کشور 1000 دلار تا 14000 دلار می باشد، دلیل این تفاوت در هزینه ها، بخاطر  تفاوت در سبک زندگی و سیاست های افراد در باب مخارج و همچنین اسکان در شهرهای مختلف نیوزلند می باشد. افرادی که از طریق تحصیل اقدام به مهاجرت به نیوزلند کرده اند هزینه های تحصیل شان نیز بر هزینه های زندگی اضافه خواهد  شد، در واقع چیزی در حدود 14 تا 30 هزار دلار بسته به مقطع و دانشگاه مورد نظر به هزینه های فرد اضافه می شود. به طور کلی هزینه های زندگی در نیوزلند 70-80 درصد بالاتر از ایران می باشد.
در نمودار ذیل می توان ریز هزینه های برخی از کالاها را مشاهده نمود.

هزینه زندگی در نیوزلند


مهاجرت به نیوزلند و اخذ تابعیت

علاوه براین که افراد از طریق ازدواج می توانند تابعیت کشور نیوزلند را کسب نمایند، همچنین افراد از طریق سایر راه های تشریح شده در این مقاله، می توانند در ابتدا اقامت و سپس تابعیت کشور نیوزلند را به دست آورند. افراد می توانند از روش های مختلف اقدام به مهاجرت به نیوزلند نمایند و پس از کار در این کشور و همچنین پرداخت مالیات اقامت کشور نیوزلند را دریافت دارند. در صورتی که افراد به مدت 5 سال در این کشور حضور داشته باشند می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند و باید افراد حداقل 1350 روز در این کشور اقامت داشته باشند تا بتوانند برای تابعیت درخواست دهند. برای تابعیت کشور نیوزلند افراد نیازمند دانستن زبان و قوانین و تاریخ این کشور می باشند.

مهاجرت به نیوزلند و سخن پایانی

مهاجرت به نیوزلند، روشهای مختلفی مهاجرتی و همچنین هزینه های زندگی در نیوزلند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و با توجه به مسائل مطرح شده مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد و همچنین متذکر شدیم که سرمایه گذاری در این کشور نیاز به مبلغ زیادی دارد، توصیه می کنیم قبل از اینکه برای مهاجرت به نیوزلند اقدام نمایید با وکیلی خبره در این زمینه مشورت نمایید.  
 
 

شما بزرگواران می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از به روزترین و کامل ترین اطلاعات در زمینه مهاجرت به نیوزلند و سایر کشورها آگاهی های لازم را کسب نمایید و همچنین مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسهMIE اتریش آماده ارائه بهترین خدمات به هموطنان عزیزمان می باشد، لذا درصورت داشتن هر گونه ابهام یا سوالی در زمینه مهاجرت در پرسش و پاسخ همگانی شرکت نمایید و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ های خود را دریافت نمایید. 

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید