مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و مقدمه ای برآن

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری ، اخذ اقامت نروژ و راه های سرمایه گذاری در نروژ در این مقاله به صورت علمی بررسی شده است. راه های سرمایه گذاری در نروژ کدامند؟ چگونه می توان از طریق سرمایه گذاری در نروژ اقامت آنجا را اخذ کرد؟ پاسخ به این سوالات و سایر موضوعات پیرامون مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری هدف این نوشتار است. کارشناسان حقوقی مؤسسه ملک پور، همکار ما در اتریش در این نوشتار تلاش نموده اندکه تمام نکات مهم را در خصوص مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری بیان نمایند. توصیه ویژه ما به شما تهیه ی ویدیو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت می باشد که با مشاهده ی این مجموعه علاوه بر اطلاعات کافی در خصوص اقامت نروژ با سایر روش های مهاجرت نیز آشنا می شوید. جهت سهولت در امور مهاجرت و اخذ اقامت شما می توانید با همکاران ما در دفتر مرکزی مشاوره ای MIE تماس بگیرید.
 

ملک پور


مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و شرايط عمومي آن

سرمايه گذاري در نروژ مانند سرمایه گذاری در هر کشور و کسب و کاری نيازمند در اختيار داشتن اطلاعات صحیح و کامل است. پايتخت نروژ اسلو و زبان رسمي آن نروژي و سامي مي باشد. واحد پول این کشور كرون نروژ (NOK) است. از جمله نکاتی که هنگام مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری  باید به آن توجه کرد این است که کشور نروژ در حال حاضرعضو پيمان شنگن می باشد اما به دلیل مخالفت مردم این کشور در همه پرسی عضويت اتحاديه اروپا نیست.
اقتصاد نروژ بر پایه صادرات نفت، صادرات چوب و صادرات گوشت گاو، شیر و سایر فراورده‌های دامی استوار است.
اگر چه هزینه های زندگی در این کشور بالاست؛ ولی دستمزد های مناسب در نروژ باعث شده تا سطح درآمد افراد با این هزینه ها هماهنگی داشته باشد. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین و در حدود 4% می باشد.

نرخ بیکاری در نروژ

برای مطالعه شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و استاندارد های سرمایه گذاری

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در نروژ باید اصول و استانداردهای سرمایه گذاری کشور نروژ را بدانید. شناخت نظام قضایی هر کشور می تواند بهترین راهنما برای مسیر سرمایه گذاری باشد. اگر یک کشور نظام درست و عادلانه ای داشته باشد به طوری که بین اتباع خود و اتباع خارجی تفاوتی قائل نشود و همچنین مصادر اموال پایین باشد از نشانه های کشور خوب برای سرمایه گذاری می باشد. طبق نمودار زیر شما نرخ مصادره اموال در کشور نروژ در طی سال ها را می بینید. عدد 1 در این نمودار بیانگر امنیت خوب برای سرمایه گذاری در کشور نروژ مبرای سرمايه گذاري در نروژ و سودآوري باید به موارد بسیاری توجه کرد، از جمله موارد قابل توجه توليد ناخالصي داخلي و ماليات می باشد.

 

 توليد ناخالصي داخلي (GDP)
در سال ٢٠١٧ نرخ توليد ناخالص داخلي در مجموع در كشور نروژ ٢٨٢،١٧٤ ميليارد دلار و توليد ناخالصي سرانه آن ٥٥،٣٩٨ دلار بوده است که نرخ بالايي محسوب می شود. در واقع تولید ناخالص يكي از عوامل تأثيرگذار در سرمايه گذاري در نروژ و بررسي ميزان سود آن است.

تولید ناخالص داخلی در نروژ

ماليات در نروژ

از نکات مهم در امر سرمایه گذاری  در نروژ نرخ مالیات در این کشور است. نرخ ماليات در همه كشورها به چندين دسته تقسیم می شود که شامل مالیات بر شرکت ها ، مالیات بر درآمد شخصی و دیگر مالیات ها می باشد .
در زیر نرخ مالیات بر شرکت ها و نرخ مالیات بر درآمد شخصی را بین سالهاي ٢٠١٠ تا ٢٠١٦ در نروژ را مشاهده می کنید.

نرخ مالیات در نروژ

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

یکی از راه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در نروژ، خرید ملک می باشد. کسی که می خواهد در کشور نروژ ملکی را خریداری نمایید یاید به این نکته توجه داشته باشد که بعضی املاک محدودیت های خاص دارند. برای خرید ملک، شرکت ها باید امتیازاتی را کسب کنند تا بتوانند از انواع مختلف ملک خریداری نمایند. این ملک ها شامل معدن ها، جنگل ها، آبشارها و... می باشند. این املاک به شرکت های خارجی اجاره داده می شود. اجاره املاک فقط تا 10 سال امکان پذیر است. متقاضیان می توانند از طریق خرید ملک برای مهاجرت به کشور نروژ درخواست اقامت کنند. فرد می تواند هتل ها، کارخانه ها و ... را خریداری کند که خرید ملک در بیشتر موارد همراه با ثبت شرکت است.
 
برای مطالعه شرایط سرمایه گذاری در هلند و سرمایه گذاری در فرانسه بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمايه گذاري در نروژ از طريق ثبت شركت یکی از راه های مناسب جهت اخذ اقامت اين كشور می باشد. ثبت شركت در نروژ به سه طریق برای شما امكان پذير است.
 • سرمايه گذاري در نروژ از طريق ثبت شرکت به صورت محدود خصوصی (AS)
این روش برای افرادی  که می خواهند در نروژ کسب و کاری متوسط و کوچکي داشته باشند مناسب می باشد. سرمایه لازم در این روش ثبت شرکت در نروژ در حدود ٣٠,٠٠٠ کرون (تقریبا ٤٠٠٠ یورو) است، ولی توجه داشته باشید که برای ثبت شرکت در نروژ از نوع خصوصی، شرکت شما باید حداقل یک سهامدار و هیئت مديره داشته باشد که 50% اعضای آن، مقیم کشور نروژ باشند.
 • سرمايه گذاري در نروژ از طريق ثبت شرکت به صورت محدود عمومی (ASA)
سرمایه لازم در این روش ثبت شرکت در نروژ در حدود ١,٠٠٠,٠٠٠ کرون (معادل ١٢٨,٣٦٠ یورو)‌ است. در این روش نیز حداقل یک سهامدار و هیئت مديره که 50%  اعضای آن مقیم کشور نروژ هستند، الزامي است.
 • سرمايه گذاري در نروژ از طريق ثبت شركت به صورت شعبه شرکت خارجی در نروژ
شرکت های خارجی نیز می توانند در نروژ یک شعبه از شرکت خود را ثبت کنند، برای این روش ثبت شركت در نروژ، باید شرکت خارجی در کشور خود نیز ثبت شده باشد. بنابراین کشورهایی که جز اتحادیه اروپا نمی باشند باید مجوز ثبت را از وزارت صنعت دریافت کنند و همچنین بايد شعبه را در اداره ثبت نهادهای کسب و کار، ثبت کنند.

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی

کار آفرینی یکی از روش های مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری می باشد. شما می توانید در زمینه های مختلف محیط زیست، صنایع کشتی سازی، صنعت نفت و گاز، فناوری اطلاعات، صنایع مربوط به منابع دریایی، صنایع غذاهای دریایی و... کارآفرینی انجام دهید؛ به این شکل که یک عنوان شغلی جدید ایجاد کنید یا یک سرمایه به عنوان کمک به یک شرکت دیگر پرداخت کنید. حداقل سرمایه مورد نیاز برای کارآفرینی 100.000 یورو است، که به شما ویزای تجارت، ویزای نوع C ، ویزای نوع D و اقامت دائم نروژ را می دهند.

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی یکی از روش هایی است که با اصلاحات انجام شده در سال ٢٠٠٢  در قوانین سرمايه گذاري در نروژ از طريق خريد اوراق قرضه دولتي، دریچه ای جدید برای سرمايه گذاران خارجي كه قصد خريد اوراق قرضه دولتي كشور نروژ را دارند باز کرده است. با اصلاحات انجام شده سرمايه گذاران خارجي دیگر نياز به ارائه اجازه نامه دولتي ندارند و مي توانند در كليه صنايع اعم از نفت و گاز،كشتي سازي و يا حمل و نقل سهام خريداري کنند.
سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی از جمله روش هایی می باشد که موجب اخذ اقامت دائم (بدون سپری شدن پنج سال از اقامت) مي گردد. این روش به دو دسته سرمايه قابل بازگشت و سرمايه غير قابل بازگشت تقسیم می شود. 
در روش اوراق قرضه قابل بازگشت، مبلغ تعیین شده توسط دولت نروژ به مدت 5 سال به صورت سپرده بدون سود نزد دولت باقی مانده و بعد از این مدت اصل پول به فرد متقاضی برگردانده می شود. 
در روش اوراق قرضه غیر قابل بازگشت، مبلغ تعیین شده توسط دولت نروژ را بصورت غیر قابل بازگشت پرداخت می کند.

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و مزایا و معایب آن

برای مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری لازم است که شما در مورد مزایا و معایب این روش بدانید. معایب سرمایه گذاری در نروژ عبارت است از:
 • وابستگی اقتصاد نروژ به نفت و عدم وجود تنوع کافی در اقتصاد آن 
 • شرایط بسیار سخت ایجاد شده در اقتصاد این کشور بخاطر خروج انگلستان از باز نفتی نروژ و وابستگی کشور نروژ به شریک اصلی اقتصادی خود یعنی انگلیس
 • بالا بودن  هزینه های حمل و نقل، تدارکات و زیر بنای مخابرات
 • قوانین سخت کار در نروژ
مزایای مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:
 • وجود زیر ساخت های مناسب و اقتصاد بسیار قوی محیط کسب و کار
 • قرار داشت نروژ در رده 8 بانک جهانی و چهارچوب مالي و قانوني بسيار قوي
 • ثبات و شفافیت بالای محیط سیاسی
 • صادرات محصولات نوآورانه با هزينه بالا به کشورهای شمال اروپا، درياي بالتيك و غرب روسيه

برای مطالعه شرایط مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری و سرمایه گذاری در هلند بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید 

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت نروژ در این مقاله به صورت علمی بررسی شد. . اطلاعات جزئی تر و دقیق تر مربوط به هر یک از روش ها نیاز به بررسی شرایط فردی هر متقاضی دارد و الزاما یک روش برای تمامی افراد کار گشا نخواهد بود. 

از این رو شما می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان متخصص MIE در زمینه مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و سایر موضاعات پیرامون مهاجرت و همچنین وکلای موسسه حقوقی ملک پور در سرتاسر دنیا بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی مؤسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید.
 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید