مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا امکان مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار وجود دارد؟ مشاغل مورد نیاز در کشور لیختن اشتاین چه هستند؟ مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار و هزینه های زندگی در لیختن اشتاین چگونه است؟ لیختن اشتاین سومین کشور کوچک اروپا با 160 کیلومتر مربع مساحت و جمعیتی بالغ بر 37 هزار نفر است. امیدواریم این مقاله که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف کند و اطلاعات کاملی در باب مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور؛ تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.
 

ملک پور


شرایط عمومی مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار به عنوان کشوری که هیچ دلیل معروفیتی ندارد جز اینکه از سطح رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی بالایی برخوردار است می تواند مورد توجه باشد. چرا که در سال های اخیر برای جلوگیری از فرار مالیاتی با امور بین الملل ارتباط برقرار کرده و ویزای کاری ارائه می دهد. این کشور در عین مستقل عمل کردن تحت حمایت سیاسی اقتصادی سوئیس است. زبان رسمی کشور آلمانی است و دین مردم مسیحیت است لذا می توان پی برد که برای کار کردن در این کشور دانستن مکالمه زبان آلمانی نیاز است. در ادامه به شرایط دریافت ویزای کاری لیختن اشتاین و مدارکش می پردازیم.

ویژگی لیختن اشتاین


 ویزای کاری لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار و دریافت ویزای کاری لیختن اشتاین در ابتدا نیاز به پیشنهاد کاری دارد سپس به سه نوع ویزا تقسیم بندی می شود: ویزای مخصوص شهروندان سوئیسی،ویزای مخصوص اروپایی ها به جز سوئیس(مجوز گذر از مرز)، ویزای مخصوص افراد غیر اروپایی(مجوز گذر از مرز) که تنها ویزای سوئیسی ها نیاز به ثبت نام ندارد و دو مورد ویزای کاری دیگر نیاز به ثبت نام دارد. به این دلیل به ویزای کاری لیختن اشتاین مجوز گذر از مرز گفته می شود چون کارگران باید بعد از اتمام روز کاری از مرز خارج شده و دوباره روز بعد برگشته و مشغول به کار شوند. در واقع با ویزای کاری لیختن اشتاین به یک کارگر مرزی تبدیل می شوید و امکان ویزای اشتغال به همراه اقامت بسیار کم است.لذا در صورتی که بتوانید و بخواهید شرایط کاری در کشورهایی چون اتریش و آلمان خیلی بهتر است. و البته شرایط استفاده از خوابگاه های کارگری هم برای کارهای ساده تر مثل گارسونی و.. هست که برای این روش هم باید به صورت هفتگی برگه حضوری خود را در اداره مهاجرت و پاسپورت امضا کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار و ارائه مدارک مورد نیاز ویزای کار لیختن اشتاین از طریق سفارت سوئیس اقدام کنند. چون سوئیس حامی منافع لیختن اشتاین است. بنا قوانین این کشور هر کس بخواهد بیشتر از سه ماه در لیختن اشتاین بماند باید مجوز اقامت دریافت کند. لازم به ذکر است که این مقاله توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش نگاشته شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام است.  مدارک مورد نیاز برای ارائه: فرم تکمیل شده درخواست ویزا، نامه پیشنهاد کاری،پاسپورت با حداقل سه ماه اعتبار،عکس پاسپورتی و بلیط رفت و برگشت به لیختن اشتاین.
 
برای مطالعه شرایط مهاجرت کاری به سوئد و شرایط مهاجرت کاری به سوئیس بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید.

 نرخ بیکاری در لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار وتوجه به نرخ بیکاری در لیختن اشتاین در این نوع مهاجرت باید مد نظر قرار گیرد. چون همواره کشورهایی می توانند نیروی کار خارجی بگیرند که خود نرخ بیکاری پایینی داشته باشند. طبق آمار سایت زیر میانگین نرخ بیکاری در لیختن اشتاین از سال2006 تا   2017، 2.50% بوده است. و از 2.3% در سال 2016 به 1.9% در سال 2017 کاهش یافته است.

نرخ بیکاری در لیختن اشتاین


مشاغل مورد نیاز 2019 لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار و مشاغل مورد نیاز 2019 لیختن اشتاین که هر ساله از طریق اداره کار این کشور اعلام می شود برای مهاجرت کاری به آنجا باید مد نظر قرار گیرد. این مشاغل به همراه حقوق دریافتی در جدول زیر آمده است:

مشاغل مورد نیاز در لیختن اشتاین


برای مطالعه شرایط ویزای کاری اتریش و شرایط اقامت فرانسه از طریق کار بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

 نحوه کاریابی در لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار و نحوه کاریابی در لیختن اشتاین به چه ترتیب است. برای در یافت ویزای کاری لیختن اشتاین باید بایستی پیشنهاد کاری از کارفرما بگیرید و چون ویزای جست جوی کار نمی دهد باید می توان از سه زریق برای دریافت پیشنهاد شغلی اقدام کرد: 1- از طریق موسسات کاریابی2- از طریق ویزای توریستی و جست و جوی کار به صورت حضوری3- استفاده از افراد محلی برای جست و جوی کار که مناسب ترین راه همان موسسه های کاریابی بین الملل است.

 مؤسسات کاریابی در لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار نیازمند شناخت مؤسسات کاریابی در لیختن اشتاین است. چرا که بهترین راه برای یافتن شغل مناسب این موسسات هستند، که به موسسات کاریابی حضوری و مجازی تقسیم بندی می شوند. سه سایت مهم و معروف کاریابی در لیختن اشتاین:
1-AMSF.li      2-welcome.li     3-jobber.li

 بررسی ویزای همراه

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار و بررسی این موضوع که آیا به همراه ویزا داده می شود؟ گفتنی است که امکان دریافت ویزای همراه هست با توجه به اینکه دریافت ویزای کاری محدودیت هایی داشت در اینجا افرادی می توانند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را وارد کشور کرده و ویزا بگیرند که اقامت لیختن اشتاین را داشته باشند و همینطور در سه سال اول اقامت اقدام کنند برای الحاق در غیر این صورت دیگر نمی توانند اقدام کنند. مدارک مورد نیاز : متقاضی دارای اقامت موقت و یا دائم لیختن اشتاین باشد، زوجین بالای سن قانونی (21 سال) باشند، فردی که می خواهد به لیختن اشتاین بیاید باید دانش ابتدایی از زبان آلمانی داشته باشد، فرد مقیم باید دارای مسکن جهت زندگی اعضای خانواده باشد، قرارداد کاری را به اداره مهاجرت و پاسپورت لیختن اشتاین بدهد. همراه اجازه کار دارد و بعد از قبولی درخواست فرد باید اعضای خانواده خود را بیمه کند و فرزندان را به مدرسه بفرستد.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در لیختن اشتاین بدلیل کار

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار امکان اقامت و اخذ تابعیت آنجا را ایجاد می کند؟ دریافت اقامت دائم و تابعیت لیختن اشتاین همانند اکثریت کشورها که پس از چند سال ماندن و کار کار کردن بدست می آید نیست؛ چرا که اقامت و ویزای کاری لیختن اشتاین نیز متفاوت است و اجازه ماندن در این کشور را نمی دهد به این ترتیب روند اقامت دائم و تابعیت فرق دارد و نیاز به مجوز  b permit دارد.این مجوز به دو صورت صادر می شود برای شهروندان اروپایی و سوئیسی به صورت ماهیانه از طریق صلاحیت و لاتاری به افراد دارای مجوز کارد داده می شود و برای غیر اروپایی ها فقط به کارکنان مهر و حرفه ای تحت شرایط خاص اعطا می گردد.
                                                                                                

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار که موضوع بحث این مقاله بود به عنوان یک نوع خاص ویزای کاری در بین کشور های اروپایی امیدواریم همواره مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و اطلاعاتی که درباب هزینه ها و دریافت ویزای کاری و پاسپورت لیختن اشتاین آورده شده مورد استفاده تان قرار گرفته باشد. لذا این تصمیم با شماست که چه مقصدی رای برای ویزای کاری انتخاب کنید و در این مسیر برای انتخاب بهتر افزایش اطلاعاتتان در باب ویزای کاری اتریش ،آلمان و کشورهای پیشرفته تر می تواند کمک کننده باشد. 
 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید