مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستان

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به لهستان در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به لهستان و مقدمه ای برآن

مهاجرت به لهستان و اخذ اقامت و تابعیت لهستان، در این مقاله به صورت علمی و دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. از آن جا که کشور لهستان عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است افراد زیادی قصد مهاجرت به لهستان را دارند و سوالات زیادی مطرح می شود از قبیل این که لهستان چگونه کشوری است؟ از چه روش هایی می شود برای مهاجرت به لهستان اقدام کرد؟ بهترین روش مهاجرت به لهستان کدام است؟ این مقاله توسط مشاوران متخصص موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر در آمده و به بررسی روش های مهاجرت به لهستان می پردازد. امید بر آن است که در این مقاله توانسته باشیم به سوال های شما پاسخ دهیم. شما می توانید با دریافت مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین و وکلای موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش سریع ترین و بهترین راه را برای مهاجرت به لهستان و اخذ اقامت آن دریافت کنید .
 


شرایط عمومی مهاجرت به لهستان

برای مهاجرت به لهستان و اخذ اقامت آن، ابتدا بهتر است که با این کشور آشنا شویم. کشور لهستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد که در مرکز اروپا و هم جوار آن دریای بالتیک و کشورهای روسیه از شمال، چک و اسلواکی از جنوب، در شرق آن اوکراین و از غرب آلمان می باشد. پایتخت آن ورشو و بزرگترین شهر آن نیز شهر ورشو می باشد. جمعیت لهستان بیشتر از ۳۸ میلیون نفر و مساحت آن ۳۱۲,۶۸۵ کیلومتر مربع است. لهستان از آب و هوای اقیانوسی برخوردار است و به دلیل طبیعت زیبای آن هر ساله گردشگران زیادی از لهستان دیدن می کنند.

مهاجرت کاری به کشور لهستان

مهاجرت به لهستان از طریق کار یکی از ۶ روش مهاجرتی است که شخص برای رسیدن به اهداف خود انجام می دهد تا آینده ای متفاوت را برای خود رقم زند. مشاغل لهستان، برای افرادی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به غیر از کشورهای ایرلند وسوئد زندگی می کنند نیازبه مجوزکار دارد. مانند دیگر کشورها، برای گرفتن ویزای کاری در لهستان نیاز به ارائه مدرک تحصیلی و رزومه کاری می باشد که از طریق سایت های اداره کار این کشور انجام می شود و یا از طریق ارتباط مستقیم با کارفرما می باشد که اجازه کاررادریافت می کنند. بعد از دریافت پیشنهاد کار باید برای گرفتن ویزا به سفارت مراجعه کرد. شخص بعد از گذشت یک سال از اقامت کاری او در لهستان می تواند اقامت خود را تمدید کند و بعد از۳ سال می تواند برای اقامت دائم لهستان درخواست بدهد. و بعد از مدت ۵ الی ۶ سال به صورت مداوم می تواند پاسپورت لهستان را اخذ کند. نمودار زیر نرخ بیکاری کشور لهستان در سال۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ را نشان می دهد طبق نمودار زیر در سال ۲۰۱۹ نرخ بیکاری در کشور لهستان حدود ۱٪ بوده که نرخ بسیار خوبی می باشد.

نرخ بیکاری لهستان

برای مطالعه شرایط مهاجرت به امارات و مهاجرت به آنتیگوا و باربودا بر روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید.

مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل

یکی از نکته های مهم در کشور لهستان این است که تحصیلات و سطح سواد در میان مردم این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است ولی شخص نمی تواند از طریق مهاجرت به لهستان و تحصیل اقامت دائم لهستان را اخذ کند ولی در صورت پیدا کردن کار بعد از پایان تحصیلات می تواند اقامت تحصیلی خود رابه اقامت کاری تبدیل کند وبعد از گذشت مدت زمان ۵ الی۶ سال برای پاسپورت لهستان درخواست بدهد.

مقطع کارشناسی

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های لهستان در مقطع کارشناسی را دارند باید باید تمام مدارک فارغ التحصیلی خود را داشته باشند. تحصیل در لهستان برای دانش آموزان مقطع کارشناسی مدت ۳ الی ۴ سال می باشد در صورت داشتن مدرک زبان  آیلتس ۶تدریس در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی انجام می شود و هزینه تحصیل معمولا بین ۲ الی۶ هزاریورومتغیراست ودانشجو به مدت ۱۰ ساعت در هفته اجازه کاردارد.

مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های لهستان در مقطع کارشناسی ارشد را دارند در صورتی که مدت زمان مشخصی از زمان اخذ مدرک کارشناسی آن ها می گذرد باید سوابق کاری خود را برای توجیه این مدت فاصله تحصیلی بین کارشناسی و کارشناسی ارشد را نشان دهند. تحصیل در لهستان برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مدت ۱ تا ۲ سال می باشد که متناسب با رشته و نوع دانشگاه متفاوت می باشد. تدریس در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی انجام می شود. برای اعزام دانشجو به لهستان در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو باید مدرک زبان آیلتس ۶.۵ را داشته باشد. شود ودر صورت داشتن نمره آیلتس ۶ باید ابتدا واحدهای زبان را بگذراند. هزینه تحصیل معمولا بین ۴ الی۱۲ هزار یورو متغیر است و دانشجو به مدت ۲۰ ساعت در هفته اجازه کاردارد.

درمقطع دکتری

تحصیل در لهستان برای دانش آموزان مقطع دکتری مدت ۳ تا ۵ سال می باشد. تدریس در مقطع دکتری به زبان انگلیسی انجام می شود. در مقطع دکتری دانشجو باید مدرک زبان آیلتس ۶.۵ به بالا را داشته باشد علاوه بر آن داشتن مقاله های علمی و گرفتن پذیرش از یک استاد راهنما نیز الزامی می باشد. البته مدت زمان تحصیل به رشته ی تحصیلی و دانشگاهی که در آن تحصیلات خود را ادامه می دهید نیز بستگی دارد و ممکن است تحصیل درمدت زمان بیشتر یا کمتری انجام شود. دانشجو به مدت ۳۰ ساعت در هفته اجازه کاردارد این مطالب توسط موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر در آمده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیر قانونی است.

سرمایه گذاری در کشور لهستان و اخذ اقامت از این طریق

مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری، به منظور جذب سرمایه خارجی و در مقابل آن اخذ اقامت و شهروندی توسط شخص سرمایه گذار می باشد. سرمایه گذار می تواند از طریق خرید ملک تجاری ومسکونی، خرید اوراق بانکی و یا ثبت شرکت سرمایه گذاری کند تا بتواند اقامت لهستان را اخذ کند. افراد می توانند با پرداخت هزینه های مربوط به اجاره دفتر و حساب داری یک شرکت تجاری را ثبت کنند که شرکت ها به صورت شرکت با مسئولیت محدود با سرمایه حدود ۱۴۰۰ یورو شرکت سهامی عام باسرمایه حداقل ۱۰۰۰۰۰ یورو و شرکت سهامی خاص باسرمایه حدود ۱۴۰۰۰ می باشد که شخص باید بیزنس پلن یا نقشه کاری خود رانیز ارائه دهد. این نوع سرمایه گذاری شرط حضور ندارد و می توان یک نماینده که شرایط اقامت در لهستان را دارد انتخاب کند که ابتدا یک اقامت یک ساله می دهند که می شود آن را تمدید کرد و پس از سه بار تمدید می توانداقامت دائم لهستان را بگیرد و بعد از گذشت ۵ سال می تواند تابعیت لهستان را بگیرد.

برای مطالعه شرایط مهاجرت به اسپانیا و مهاجرت به امارات بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید
 

مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج

مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج نیاز به چندین مرحله دارد که به تشکیل یک خانواده جدید منجر می شود. پس از ارائه مدارک لازم نسبت به ازدواج با یک شخص تبعه لهستان و اثبات تمکن مالی شخص تبعه لهستان برای گذران زندگی توسط افسر ویزا می توانند گواهی ازدواج خود را از اداره ثبت احوال لهستان تحویل بگیرند. به فرد متقاضی به مدت ۲ سال اقامت می دهند و بعد از گذشت ۳ سال از ازدواج آن ها. با شهروند لهستانی شخص می تواند برای اقامت دائم خود درخواست بدهد. موسسه حقوقی ملک پور می تواند به شما برای جمع آوری یا تدوین تمام مدارک مورد نیاز برای تکمیل روند قانونی ازدواج در لهستان کمک کند.

مهاجرت به لهستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به لهستان واخذ تابعیت از طریق تولد یکی از راه هایی است که مطابق با اصل خون یا اصل خاک امکان پذیر می باشد. اخذ اقامت از طریق اصل خاک بسیار مهم می باشد. در این روش شخص در خاک هر کشوری که متولد شود می تواند اقامت آن کشور را بگیرد اما طبق قانون اصل خون که اکثر کشورهای دنیا از آن پیروی می کنند اگر پدر یا مادر و یا هر دو تابعیت را انتقال می دهند. کشور لهستان به کسانی که فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند در صورتی که پدر یا مادر تابعیت یا اقامت لهستان را داشته باشند تابعیت یا اقامت ممی دهد. در نتیجه لهستان از قانون خون پیروی می کند. کودکانی که در خاک لهستان متولد شدند ولی پدر و مادر آن ها مشخص نباشد شهروند لهستان محسوب خواهند شد.
  • به کودکانی که یکی از والدین تابعیت لهستان را داشته باشند.
  • کودکانی که در خاک لهستان متولد شدند ولی تابعیت پدر و مادر آن ها مشخص نباشد شهروند لهستان محسوب خواهند شد.
  • کودکان کمتر از۱۶ سال که به فرزند خواندگی پدر یا مادر لهستانی در آمده باشند.

مهاجرت به لهستان از طریق پناهندگی

مهاجرت به لهستان از طریق پناهندگی مسیری است که هر پناه جویی طی می کند تا درخواست پناهندگی او مورد بررسی قرار بگیرد. این مراحل شامل دادن درخواست برای پناهندگی، بررسی قانون دابلین در مورد فرد پناهجو و تصمیم گیری در مورد درخواست پناهنده می باشد. شرایط شخص پناهنده در کشور لهستان  در مدت زمان ۸ روز فرد پناهجو درخواست خودرا ارائه دهد تا یک اقامت ۲ ماهه بگیرد و شرایط او مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از بررسی نهایی، نتیجه اعلام می شود در صورت پذیرفتن درخواست اقامت لهستان را دریافت می کند و بعد از مدت۵ سال می تواند تابعیت این کشور را اخذ کند. پناهندگی در لهستان از سه روش سیاسی، مذهبی و اجتماعی امکان پذیر است که هر کدام از این روش ها شرایط خاص خود را دارد. توصیه ما به شما این است افرادی که تمایل به خروج از کشور را دارند به جای انتخاب روش پر مخاطره پناهندگی از روش های قانونی مهاجرت برای خروج از کشور استفاده کنند. موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مطلب صرفا جهت آگاهی شما از جنبه های پناهندگی بیان گردید.

 هزینه های زندگی در لهستان

هزینه های زندگی در لهستان یکی از مهمترین دغدغه های هر فرد است که بیشترین هزینه ها مربوط به هزینه مسکن و خوراک می باشد. معمولا هر فرد برای گذران زندگی بعد از مهاجرت به لهستان برای اجاره خانه ۱۰۰ متری ماهیانه به مبلغ ۹۰۰یورو نیاز داردو میانگین هزینه ماهیانه لهستان حدود ۱۰۰۰ یورو می باشد.

هزینه زندگی در لهستان

 اخذ تابعیت کشور لهستان لهستان

مهاجرت به لهستان و اخذ تابعیت آن از چند روش امکان پذیراست. یکی ازراه های آن تحصیل می باشد که در صورتی که فرد بعد از تحصیل مشغول به کار شود بعد از مدت ۵ سال می تواند اقامت دائم لهستان را به دست آورد. یکی از راه های دیگر از طریق ازدواج است که در صورت ازدواج با فردی که تبعه لهستان است بعد از۲ سال اقامت موقت و بعد از ۵ سال شخص می تواند اخذ تابعیت کند. کشور لهستان به کسانی که فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند در صورتی که پدر یا مادر تابعیت یا اقامت لهستان را داشته باشند تابعیت یا اقامت می دهد. سایر روش ها نیز توضیح داده شد

شرایط موجود برای اخذ اقامت و تابعیت لهستان بعد از مهاجرت به لهستان نسبتا دشوار می باشد. کشورهای دیگری چون اتریش، آلمان و کانادا وجود دارد که در صورت داشتن شرایط موجود در آن کشور شما می توانید برای اخذ اقامت آن اقدام کنید. شما می توانید از طریق ویدیوها و اطلاعات رایگان در سایت ملک پور اطلاعات بیشتری درباره مهاجرت به لهستان و اخذ اقامت آن را کسب کنید. شما هم چنین می توانید از مشاوره رایگان تلفنی موسسه حقوقی ملک پور نیز استفاده کنید. 

 

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید