مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به دانمارک در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
مهاجرت به دانمارک، اخذ اقامت و تابعیت و شرایط اخذ پاسپورت دانمارک در این مقاله به صورت کامل و مفصل مورد تحلیل و بررسی علمی قرار میگیرد. ایا از راه تحصیل میتوان اقامت دائم این کشور را به دست اورد؟ بهترین روش مهاجرت به دانمارک کدام است؟ مزایای اقامت در دانمارک چیست؟ چگونه میتوان به تابعیت این کشور رسید؟ مسیر قانونی و راه مهاجرت به دانمارک چیست؟ اگر علاقه مند به مهاجرت به این کشور هستید، در این مقاله به پاسخ این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر پرداخته شده و سعی شده است که اطلاعات کامل و جامعی در این خصوص در اختیار شما قرار گیرد. در صورت نیاز داشتن به اطلاعات تکمیلی میتوانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید و از مشاوره ی رایگان با مشاورین ارشد در خصوص اخذ ویزا، گرفتن تابعیت و اقامت و  انواع روش های مهاجرت به دانمارک بهره مند شوید.
 • مهاجرت به دانمارک و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به دانمارک و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به دانمارک از طریق کار
 • مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل
 • مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج
 • مهاجرت به دانمارک و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به دانمارک اقامت و هزینه های زندگی در دانمارک
 • مهاجرت به دانمارک و اخذ تابعیت دانمارک
 • مهاجرت به دانمارک و سخن پایانی

مهاجرت به دانمارک و شرایط عمومی آن

 برای مهاجرت به دانمارک و توضیح شرایط عمومی کشور دانمارک میتوان گفت  در شمال قاره ی اروپا و درجنوب  کشور های حوزه اسکاندیناوی قرار گرفته است. این کشور جز شاد ترین کشور های جهان است و از نظر این نظر سومین کشور دنیا است. از لحاظ تفاوت درآمد مردم در این کشور و فاصله طبقاتی در مقام اول در دنیا هستند، کشور دانمارک از دو منطقه به نام جزایر فارو و گرینلند تشکیل شده است.  جمعیت  کشور دانمارک نزدیک به 6 میلیون نفر است و مساحت این کشور 43،000 متر مربع است. این کشور از سطح آموزشی بسیار  خوبی نیز برخوردار است. برای مهاجرت به دانمارک  باید این نکته را بدانید که کشور دانمارک عضو اتحادیه ی اروپا است و تابعیت بر دو قسم است تابعیت اصلی و تابعیت فرعی که کشور دانمارک از اصل خون همانند سایر کشور های اروپایی پیروی میکند.

ویژگی دانمارک


مهاجرت به دانمارک از طریق کار

مهاجرت به دانمارک و کار در کشور دانمارک شامل روش های مختلفی میشود که به ان می پردازیم:
 • روش 1: روش پیگیری از راه های سریع برای شرکت هاییکه امکان استخدام نیروی کار حارجی با مدرک دارند( مدرک تخصصی)
 • روش2: اگر کسی پیشنهاد شغلی داشته باشد که حقوق سالیانه ی آن بیشتر از 426985 هزار کرون در سال باشد میتواند ویزای کار دانمارک را اخذ کند.
 • روش3: اگر شخص متقاضی برابر با لیست مورد نیاز مشاغل در دانمارک تخصصی اشته باشد میتواند ویزای کار دانمارک را اخذ نماید
 • روش4: متقاضی اگر به عنوان یک دانشجو(محقق) هزینه ی تحصیل در کشور دانمارک را پرداخت کرده باشد میتواند ویزای کاری دانمارک را اخذ نماید.
 • روش5: اگر شخص متقضی در شور دانمارک  مقطع دکتری تحصیل کند و از دانشگاه حقوقی دریافت کند هم شامل اخز ویزای کاری این کشور میشود.
در اکثر این راه های  مهاجرت به دانمارک این نکته ای مهم است که اگر قصد کار کردن در دانمارک را دارید، باید حتما یک کارفرما در این کشور داشته باشید تا بتوانید ویزای کار دانمارک راخذ نمایید. جهت مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت دائم دانمارک از طریق کار باید به موارد زیر اطلاع داشته باشید:
 • در هنگام درخواست برای کار در کشور دانمارک باید در ایران مشغول به کار باشید
 • کارفرما ی شما باید مورد تأیید سازمانSIRI  قرار گرفته باشد
 • شخص متقاضی باید کار دائمی داشته باشد.
 • متقاضی باید در دانمارک اقدام به خود اشتغالی کند..
 • در شغل هایی که به صورت موقت در ایران هستند شخص باید قرار دادی مبنی بر اینکه 15 ساعت در هفته کار می کنید ارایه دهد.
اشخاصی که ویزای کاری دانمارک را اخذ میکنند میتوانند خانواده ی خود را هم با خود ببرند  علاوه بر همسر و فرزندان اگر شخص بتواند اثبات کند که پدر و مادرش هم به او وابستگی دارند و درآمد شخص متقاضی جوابگوی همه ی اعضای خانواده است می تواند آن ها را نیز به دانمارک بیاوررند.
مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به دانمارک و اخذ ویزای کار دانمارک:
 •  نامه پیشنهاد شغلی که از یک شرکت مورد تأیید در دانمارک گرفته اید
 •  داشتن نامه ی عدم سوءپیشینه در ایران
 • تکمیل فرم های  مربوطه
 • مدارک هوییتی به صورت ترجمه شده
 • قرارداد کاری معتبر از سوی شرکت تایید شده
باید در 4 سال اخر حضور در ایران 3 سال و 6 ماه  به صورت  مداوم کار کرده باشید،در این صورت می توانید  تقاضای اقامت دائم دانمارک را انجام دهید و تقاضای تابعیت کشور دانمارک را انجام دهید و پاسپورت دانمارکی را بگیرید. دانمارک کشوری با نرخ بیکاری پایین همانند اکثر کشور های اروپایی است و پیدا کردن کار در این کشور ممکن است
در نمودار زیر  نرخ بیکاری این کشور در چند سال اخیر را مشاهده میفرمایید.

نرخ بیکاری دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

گرفتن پاسپورت کشور دانمارک ازراه  تحصیل در این کشور وجود ندارد  اما شخص متقاضی  با تحصیل کردن در  دانمارک  می تواند برای اخذ پاسپورت این کشور را دریافت کند؛به این صورت که پس از تمام کردن تحصیل اش در دانمارک میتواند به مدت 6 ماه در این کشور بماند و کار مربوط به رشته ی  تحصیلی خود را بیابد  و با پیدا کردن کار در این کشور پاسپورت را اخذ کند .مدارک برای مهاجرت به دانمارک و تحصیل در این کشور شامل:
نامه ی پذیرش از دانشگاه های معتبر
 •  داشتن مدرک ایلتس دانمارکی یا انگلیسی با نمره ی حداقل 6 و نیاز
 •   اگر پیش دانشگاهی در این کشور میخوانید  نباید بیشتر از 1 سال باشد.                                                                                     
 •  دانشگاه یا موسسه آموزش عالی که در آن قصد تحصیل را دارید و پذیرش ان را گرفته اید باید مورد تأیید باشد.
 •  دانشجو باید در طول مدت تحصیل همه ی هزینه های خود را پرداخت کند
همه ی دانشجویان در کشور دانمارک اجازه کار نیمه وقت به مدت 20 ساعت در هفته را دارند و بعد از اینکه درس انها به کلی در این کشور تمام شد میتوانند به مدت 6 ماه  در دانمارک  بمانند و کار پیدا کند  و پس از یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی انها  نوع اقامت خود را از اقامت تحصیلی دانمارک به اقامت کاری دانمارک تغییر میدهند و به واسطه آن اقامت دائم و پاسپورت دانمارک را اخذ میکنند.
درکشور دانمارک  همه ی دانشجویان  میتوانند همراه در این کشور داشته باشند.
  تحصیل  در مقطع لیسانس بین 6،000 تا 17،000 یورو در سال هزینه دارد و 4 سال به طول می انجامد.
 هزینه ی تحصیل در فوق لیسانس بین 5،000 تا 20،000 یورو است که نسبت به نوع دانشگاه و رشته متغیر است و تحصیل در این مقطع 2 ساله می باشد.
مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به دانمارک و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک:
 • نامه پذیرش از سوی دانشگاه
 • پاسپورت معتبر که 6 ماه اعتبار داشته باشد(حداقل)
 •  2 قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • آخرین مدرک تحصیلی ترجمه شده
 • تأییدیه اجاره مسکن و یا محل اقامت دانشجوی متقاضی در دانمارک
 • نامه تمکن مالی از بانک های پارسیان یا پاسارگاد
 • بیمه مسافرتی با پوشش تا سقف 30،000 یورو(الزامی است)
 • مدارک هویتی معتبر و ترجمه شده

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری 

برای مهاجرت به دانمارک و سرمایه گذاری در کشور دانمارک  ابتدا باید به شاخصه های اقتصادی در آن کشور توجه داشت  تا بتوانید با خیالی راحت و اطمینان در این کار مهم عمل کرد.
کشور دانمارک رشد اقتصادی با نرخ 2.24 درصدی دارد است و کنترل فسادی با درصد  2/2 دارا میباشد.
 با توجه به شرایط ایده ال مهاجرت به دانمارک و شرایط اقتصادی خوبی که این کشور در قاره ی اروپا دارد به اکثر سرمایه گذاران خارجی پیشنهاد میشود که در جهت مهاجرت به دانمارک و سرمایه گذاری در این کشور ثبت شرکت انجام دهند. ثبت یک شرکت به جای افتتاح یک شعبه از کسب و کار برای پیش گیری از مشکلات مالی و پرداخت های مالیات سنگین به سرمایه گذاران پیشنهاد میشود به این دلیل که این ثبت شرکت راهی ساده تر سریع تر و مقرون به صرفته تر است ثبت شرکت هزینه های مخصوص به خود را دارد و روند انجام ان چند هفته به طول می انجامد وقتی شخص شرکتی را در دانمارک تاسیس کرد میتواند در کشور های حوزه ی اسکاندیناوی هم شعبه های دیگری را تاسیس کند.. از دیگر مزایای مهاجرت به دانمارک و ثبت شرکت در این کشور میتوان به مالیات بر در امد کم در این کشور اشاره کرد که این موضوع نکته ای بسیار پر اهمیت برای سرمایه گذاران است.
 در ادامه می توانید در نمودارهای زیر در خصوص این موارد اطلاعات جامع تری کسب نمایید:

نرخ زشد اقتصادی و کنترل فساد دانمارک


مهاجرت به دانمارک و اخذ تابعیت از طریق تولد

برای مهاجرت به دانمارک از طریق تولد در حقوق بین الملل اخذ تابعیت از طریق تولد در یک کشور وجود دارد. بر مبنای این قانون کشورهایی مثل آمریکا،کانادا، برزیل و ... پیرو اصل خاک هستند یعنی اگر نوزادی در خاک این کشور ها به دنیا بیاید تابعیت این کشور هارا میگیرد. قانون خون هم به این صورت است که اشخاص میتوانند تابعیت کشوری بگیرند که پدر یا مادرشان شهروند آن کشور است. کشور دانمارک بر اساس اصل خون است یعنی برای  مهاجرت به دانمارک تابعیت گرفتن باید پدر یا مادر فرزند دانمارکی باشند. البته قوانین مربوط به کشور دانمارک در باب تولد استثنا نیز قائل شده است بدین صورت که کودکانی که در خاک دانمارک متولد شده و تابعیت والدین آنها محرز نباشد تابعیت این کشور به آنها تعلق میگیرد.

مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج

در مبحث مهاجرت به دانمارک و اقامت دانمارک از طریق ازدواج، به عنوان یکی از 6 راه اصلی مهاجرت، فرد میتواند با یک شهروند دانمارکی ازدواج کند و اقامت این کشور را به دست آورد  البته برای مهاجرت به دانمارک و دست یابی به اقامت از طریق ازدواج، متقاضی بایستی شرایط اولیه آن را رعایت کند. یکی از مواردی که بسیار مهم است و اساسی ازدواج با شهروند دانمارکی این است که افراد باید حقایق ازدواج و رابطه ی عاطفی خود را به سفارت دانمارک از طریق ایمیل و عکس و دیگر اطلاعات ثابت نمایند. ازدواج انها باید در دفاتر رسمی ثبت شود و شخص تبعه ی دانمارک باید ثابت کند که هزینه ی زندگی خود و همسرش را دارد. و همچنین این ازدواج باید بایستی حتما در کشور دانمارک به ثبت برسد، هرچند که این ازدواج در خارج از دانمارک بوده باشد. از دیگر شرایط ازدواج با تبعه ی دانمارکی مجرد بودن فرد متقاضی است  و در صورتی که قبلا ازدواج کرده باشد، بایستی گواهی فوت یا گواهی طلاق را ارائه دهد و همسر شخص مسکن مناسب داشته باشد و هر دو نفر یک آدرس مشترک داشته باشند، پس از تایید مدارک توسط سفارت به فرد متقاضی در ابتدا اقامت موقت داده میشود و سپس بعد از گذشت 2 سال چنانچه زندگی آنها تداوم داشته باشد اقامت شخص برای 2 سال دیگر تمدید میشود و شخص میتواند درخواست پاسپورت دهد

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی

کنوانسیون ژنو، پیمانی است که بین 143 کشور امضا کننده ی این قانون بسته شده است که مهمترین حقوق بین الملل و بشردوستانه به حساب می آید.این کنوانسیون قوانینی را برای زمان جنگ و آلودگی محیط زیست وضع کرده است که ازمردمانی که در جنگ حضور ندارد اما زندگیشان تهدید میشود و یا محیط زندگیشان در خطر است حمایت و حفاظت کند. فنلاند نیز عضو این کنوانسیون میباشد.
تعربف پناهنده: پناهنده کسی است که در آخرین کشوری که حضور داشته به واسطه ی دین، ملیت، مذهب، نژاد و یا عضویت در گروه های اجتماعی مختلف و عقاید سیاسی، ترس واقعی از آزار و اذیت و شکنجه دارد. و به همین دلیل به کشوری دیگر پناه میبرد پناهنده گفته میشود. منظور از آسیب جدی ، تهدید خطرناک برای زندگی، جسم و آزادی شخص است.
مهاجرت به دانمارک از راه پناهندگی به این صورت است که شخص پناهنده در ابتدا بایستی به اداره پلیس دانمارک برود و ثبت نام کند. وفرم های مربوطه را تکمیل کند، بعد از حدود مدت زمان 8 الی 10 ماه در اداره مهاجرت مصاحبه ای برای او ترتیب میدهند مصاحبه ی اصلی برای پناهنده در اداره مهاجرت دانمارک  صورت می گیرد. مصاحبه ی شخص پناهنده ممکن است یک روز طول بکشد و بعد از آن پناهندگی شخص یا رد شدن ادعای پناهجو مشخص میشود که در صورت رد  درخواست پناهجو، فرصت درخواست برای تجدید نظر به او داده می شود.

مهاجرت به دانمارک اقامت و هزینه های زندگی در دانمارک

اکثر شهروندان کشور دانمارک با دوچرخه در شهر تردد میکنند و اکثر دانشجویان این کشور هم هزینه ای برای خوراک در دانشگاه نمیپردازند و در خانه غذا میخورند. اگر دانشجویان خارجی هم بتوانند همانند اکثر بومیان این کشور به این ترتیب زندگی کنند هزینه های انها بسیار کاهش می یابد. مهاجرت به دانمارک و در کل کشور دانمارک از لحاظ هزینه ها، کشوری گران قیمت است و به طبع شرایط و کیفیت زندگی نیز در آن بالا است. اما به طور کلی هزینه ی زندگی هر شخص به نوع زندگی  او برمیگردد.
به همه ی دانشجویان خارجی توصیه میگردد که  در کشور دانمارک حساب بانکی را باز کنند برای اینکار اول شخص باید شماره ی شناسی را دریافت کرده باشد سپس مجاز به افتتاح حساب در این کشور است  سپس هزینه های یک سال زندگی در دانمارک و یک سال تحصیل در دانمارک را باید در حساب بگذارد  با این کار دیگر برای پرداخت هزینه برای وسایل خانه یا هزینه ی خوابگاه  نیاز به پرداخت با پول نقد ندارید.
سیستم بانکی کشور دانمارک  NEMKONTO  نام دارد و این حساب باید در این سیستم به ثبت و تایید نهایی برسد. با اینکار دولت میتواند پرداخت حقوق های شخص تخفیف های مالیاتی پرداخت مالیات بر درآمد و به طور کلی همه ی امور مالی شخص را زیر نظر داشته باشد.
در فهرست زیر هزینه ی بعضی اقلام را برای شما اورده ایم تا با هزینه ی تقریبی در این کشور اشنا شوید :

هزینه زندگی دانمارک


مهاجرت به دانمارک و اخذ تابعیت دانمارک

روش های مهاجرت به دانمارک  و اخذ پاسپورت این کشور دارای شرایط و مدارک خاصی است. کشور دنامارک اقدامی سیاستی مبنی بر خرید پاسپورت این کشور ارایه نداده است و پاسپورت این کشور خریدنی نیست اما از راه های دیگر امکان اخذ پاسپورت این کشور وجود دارد. اقامت های کشور دانمارک 1 ساله و 2 ساله هستند که این اقامت ها قابل تمدید هستند. بعد از مدت زمان 8 سال میتوان برای اقامت دایم درخواست داد در بعضی شرایط خاص امکان اخذ اقامت دایم بعد ا4 سال نیز وجود دارد.
 • سن  متقاضی باید ببیشتر از 18 سال باشد
 •  برای درخواست اقامت دایم باید اقامت موقت شخص اعتبار داشته باشد
 •  شخص درخواست دهنده باید 8 سال در فنلاند اقامت داشته باشد
 • نامه ی گواهی بر عدم سوء پیشینه متقاضی
 •  همتقاضی همهی قرض ها و مالیات های خودرا به دولت پرداخت کرده باشد و بدهی نداشته باشد.
 •  شخص متقاضی حتما باید دارای یک شغل با در امد باشد
 • متقاضی باید به مدت 4 سال و 6 ماه در دانمارک کار کرده باشد
 • سطح زبان شخص باید در حد 2 باشد
 • برای اخذ اقامت دایم یک مورد دیگر وجود دارد که
باید از 4 شرایط  مورد نظر 2 مورد را انجام دهد اگر شخص توانست 4 مورد را انجام دهد بعد از گذشه 4 سال اقامت در دانمارک اممیتواند برای قامت دایم درخواست کند این موارد شامل :
 • تسلط بر سطح 3 زبان دانمارکی
 •  4 سال فعالیت کاری
 • شهر وندی فعال و مورد نیاز دولت دانمارک
 • درآمد ثابت 286،526 کرون برای مدت زمانی 2 ساله  

مهاجرت به دانمارک و سخن پایانی

مهاجرت به دانمارک و راه های مختلف کسب اقامت در این کشور اروپایی به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت. کشور دانمارک و سایر کشور های حوزه ی اسکاندیناوی از نظر فرهنگ، آموزش و پرورش، امکانات رفاهی و امنیت اجتماعی و سطح کیفی زندگی، از کیفیت بسیار بالایی در جهان برخوردار هستند . اقتصاد این کشور نرخ بسیار بالا و خوبی در سطح بین المللی در جهان داراست. به همین علت مهاجرت به دانمارک و تابعیت این کشور مورد توجه بسیاری از افراد در همه جای جهان است. 

 با توجه به شرایط مهاجرت به دانمارک ، توصیه می گردد قبل از اقدام برای اقامت دانمارک  یا هر کشور دیگر، اطلاعات خود را در زمینه ی مهاجرت تکمیل کنید. موسسه حقوقی ملک پور میتواند با ارائه ی مشاوره های تلفنی (رایگان) و مشاوره های تخصصی در زمینه ی مهاجرت در این مسیر همراه شما باشد.
 

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید