مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل

مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل

مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل، نحوه اخذ اقامت و تابعیت کشور ترکمنستان از طریق تحصیل در این کشور در این نوشتار با رویکردی علمی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. متقاضیان مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل معمولاً با سؤالاتی مواجه می شوند؛ از جمله اینکه مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل از چه طرقی امکان پذیر می باشد؟ روش های قانونی مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل کدامند و هر کدام مستلزم چه شرایطی می باشد؟ مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و هزینه های زندگی در ترکمنستان چگونه است؟  پاسخ گویی به سؤالاتی از این قبیل و بررسی سایر نکات مهم و اصلی که جهت دریافت تابعیت و مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل دارای اهمیت است، هدف اصلی این نوشتار می باشد. کارشناسان خبره موجود در مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش با تهیه این مطلب اطلاعاتی جامع و کامل در اختیار مخاطبین قرار داده اند و همواره آماده پاسخ گویی به ابهامات شما در خصوص مراحل مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل می باشند. شما عزیزان می توانید با تماس گرفتن به این مؤسسه از خدمات مشاوره رایگان بهره ببرید.
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و شرایط عمومی
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و تحصیل در مدارس
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع دکتری
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و بورسیه تحصیلی
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در ترکمنستان
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و کار دانشجویی
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و سخن پایانی
شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و شرایط عمومی

کشور ترکمنستان در قاره کهن منطقه خاورمیانه واقع شده است و اینکه در همسایگی و شمال کشور ایران قرار دارد. این کشور از جنوب با ایران و افغانستان و از  شمال با کشور قزاقستان و ازبکستان هم جوار می باشد. دین بیشتر مردم کشور ترکمنستان اسلام است. زبان مرسوم و اصلی رایج در این کشور، زبان ترکمنی است. با توجه به اینکه ترکمنستان د رگذشته جزئی از شوروی سابق بوده است صحبت کردن به زبان روسی نیز در این کشور مرسوم است. شما می توانید در این کشور در فصل تابستان گرما و در فصل زمستان سرمای ملائم و مرطوبی را تجربه کنید. بیشتر مناطق این کشور از بیابان و مناطق خشک تشکیل شده است؛ برای همین است که مردم آن در جنوب کشور، در مجاورت دریای خزر ساکن هستند.

ویژگی ترکمنستان


مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و تحصیل در مدارس

سیستم آموزش و پرورش در کشور ترکمنستان مقاطع پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان را در بر دارد . دانش آموزان پس از رسیدن به مقطع دبیرستان به دو دسته دبیرستان های علوم نظری و فنی تقسیم بندی می شوند. سن مورد نیاز جهت ورود به مقطع دبستان در این کشور هفت سالگی است. طول دوره دبستان در این کشور سه سال بوده و دانش آموزان تا سن ده سالگی می بایست تحصیل خود در دبستان را ادامه دهند. دانش آموزان پس از دوره دبستان  به دوره های 4ام تا 9ام راهنمایی وارد می شوند که این دوره نیز شش سال طول می یابد. دانش آموزان پس از کلاس 9ام دبستان با شرکت در امتحان پایان دوره راهنمایی و دریافت مدرکی مبنی بر اینکه دوره تحصیل راهنمایی خود را به اتمام رسانیده اند دریافت می نمایند. دبیرستان های نظری کشور ترکمنستان از سنین 16 الی 18 سالگی پذیرنده دانش آموزان می باشد. مدت زمان تحصیل در دبیرستان های فنی و حرفه ایی در این کشور نیز  حدود 1 سال می باشد و پذیرای دانش آموزان با سنینی بین 16 الی 17 سال است.
مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی
سیستم آموزشی حال حاضر موجود در کشور ترکمنستان نظام آموزش عالی است که توسط دانشگاه های دولتی و مؤسسات آموزشی دیگر موجود در ترکمنستان اداره می گردد. البته مؤسسات و دانشگاه های خصوصی نیز در این کشور به آموزش مشغول هستند. آموزش و تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور ترکمنستان کاملا ًرایگان است. مدت تحصیل دانشجویان در دوره های کارشناسی معمولاً چیزی حدود چهار سال است. طول دوره تحصیلی در رشته های پزشکی و هنر در دانشگاه های ترکمنستان حدوداً پنج الی شش سال است. زبان مورد تدریس در دانشگاه های دولتی این کشور زبان ترکمنی و روسی می باشد. از جمله دانشگاه های تازه تاسیسی شده در کشور ترکمنستان می توان به دانشگاه بین المللی علوم انسانی که در سال 2014 در عشق آباد بازگشایی گشت، اشاره داشت. این دانشگاه بین المللی برای دوره کارشناسی 14 رشته تحصیلی را برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ارائه می دهد. طول دوره تحصیل مقطع کارشناسی در این دانشگاه بین المللی حدودا پنج سال است که یکسال آن مربوط به گذراندن دوره های زبان انگلیسی می باشد.

مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

به منظور تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور ترکمنستان متقاضیان نیاز است که بدانند، سیستم آموزشی این کشور درصدد است تا رشته های کارشناسی ارشد را نیز در سیستم دانشگاه های بین الملی خود جای دهد. از آنجا که زبان تدریس واحدهای آموزشی کشور ترکمنستان ترکمنی می باشد، بیشتر افراد متقاضی تحصیل در این کشور ترکمن هستند. متقاضیانی که قصد تحصیل در مقاطع بالا را در اکثر دانشگاه های سرتاسر جهان را دارند نیازمند نمره زبان هستند ولی کشور ترکمنستان اجباری در زمینه ارائه مدرک زبان نگذاشته است. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که اکثر دانشجویان برای ادامه تحصیل در  مقاطع کارشناسی ارشد به کشورهای برتر اروپا، آمریکا و آسیایی مهاجرت می نمایند. در اینجا باید اشاره داشت که دانشگاه های ایران نیز در این بین از این استقبال ها بی بهره نمانده اند. پس مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل برای مقاطع بالاتر کم تر مورد توجه متقاضیان امر مهاجرت قرار گرفته است.

مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع دکتری

با توجه به این نکته که اکثر متقاضیان تحصیل در مقاطع دکترا به دنبال بورسیه تحصیلی هستند و در حال حاضر دانشگاه های برتر دنیا در حال جذب متقاضیان هستند از این رو کشور ترکمنستان مکان مناسبی جهت گذراندن مقاطع عالیه به شمار نمی آید. متقاضیان در صورتی متقاضی مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل هستند باید به این نکته توجه نمایند که کشور ترکمنستان بیشتر به بومی های خود بورسیه دکتری به خارج از این کشور اعطا می کند.
مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و بورسیه تحصیلی
در حال حاضر با توجه به قوانین بورسیه تحصیلی کشور ترکمنستان، این کشور تنها اشخاص بومی کشور خویش را جهت تحصیل پذیرش می نماید. با توجه به کاستی های نظام آموزش عالی در کشور ترکمنستان قسمت زیادی از بودجه آموزش و پرورش این کشور صرف بورس متقاضیان دکتری خارج از کشور ترکمنستان می شود. تعدد این بورسیه های تحصیلی نیز بسیار محدود است و تحت ضوابط خاصی به متقاضیان بورسیه اعطا می شود.

مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در ترکمنستان

متقاضیان تحصیل در  این کشور می بایست اطلاعات کافی از هزینه های  تحصیلی و زندگی خویش در این کشور داشته باشند. در صورتی که یک شخص بخواهد برای یکسال در این کشور تحصیل نماید چیزی حدود 1300 دلار الی 1645 دلار هزینه در بر دارد. به طور متوسط هزینه های تحصیل در ترکمنستان  ​​1470 دلار برآورد می شود.
هزینه تحصیل تحصیل در دانشگاه های بین المللی در رشته های علوم انسانی و تحصیل به زبان انگلیسی برای یک سال حدود  5000 دلار است. برای تحصیل در دانشگاه های ترکمنستان، شما باید یک آزمون بدهید ولی متأسفانه رشوه و کار های غیر قانونی قبولی در این دانشگاه ها را سخت کرده است. شما می توانید به زبان ترکمنی در ترکمنستان تحصیل کنید ولی امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بعضی دانشگاه ها وجود دارد. به طور میانگین هزینه تحصیل در ترکمنستان، از رنج قیمتی 3000 تا5000 می باشد. شما می توانید تنها با 400 دلار، از عهده هزینه زندگی خود در ترکمنستان برآیید. نمودار زیر در مورد نیرو کار ترکمنستان است. 

هزینه زندگی در ترکمنستان


مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و کار دانشجویی

در اکثر کشورهای تراز اول دنیا، دانشجویان در زمان تحصیل اجازه کار پاره وقت را دارند. در رابطه با مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و کاردانشجویی این مجوز به این دلیل داده شده است که دانشجویان بتوانند از پس بخشی از هزینه های خویش برآیند و از طرفی رزومه کاری نیز جهت ادامه زندگی و کاریابی بعد از اتمام تحصیل را داشته باشند. مدت زمانی که اجازه کار دانشجویی به دانشجویان محصل داده می شود با توجه به مقطع تحصیلی و مدت دوره تحصیلی متفاوت است و حدودً از 20 ساعت تا 30 ساعت در طول هفته این مجوز داده می شود.

مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل در حیطه اقامت کوتاه مدت به شمار می آید و به منجر به دریافت پاسپورت این کشور نمی شود. برای اینکه متقاضی بتواند ویزای موقت خود را دائمی کند می بایستی تحصیلات خود را به پایان رسانده و پس از تحصیل با توجه به رشته تحصیلی خود جهت یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی خویش اقدام کند. درصورتی که شغل مرتبط با رشته تحصیلی خویش و کارفرمای کار مورد نظر را پیدا کند و تاییدش را بگیرد وی می تواند مجوز کار در کشور ترکمنستان را تقاضا دهد و ویزای کاری دریافت نماید. درصورتی که با متقاضی جهت کار در ترکمنستان موافقت شد او می تواند مشغول به کار گردد. مجوز کاری این کشور به صورت سال به سال صادر می گردد و قابلیت تمدید را نیز دارد. ترکمنستان همانند اکثر کشور های دیگر زمانی که متقاضی کار بتواند از کار به درآمد مالی خوبی برسد و شرایط و سوابق خوبی داشته باشد براساس قوانین اعطای اقامت دائم با او برخورد می شود.

مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل و سخن پایانی

مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل، قوانین و مقررات دریافت اقامت ترکمنستان و طرق قانونی مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. کشور ترکمنستان از لحاظ هزینه زندگی در سطح پایینی قرار دارد که متقاضیان خاص خود را داراست. در کل مهاجرت به کشور ترکمنستان از طریق تحصیل شرایط خیلی خوبی را برای ایرانی ها فراهم نمی آورد. 

باتوجه به سطح متوسط اقتصادی و علمی کشور ترکمنستان این کشور میزبان افراد بسیاری در طول سال می باشد، بنابراین متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور دست به نگارش مقاله مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل جهت بالا بردن آگاهی و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان زدند.همچنین مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره­ایMIE  اتریش بزرگترین موسسه ی خاورمیانه، آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص امر مهاجرت را به صورت تلفنی و حضوری دارد.
 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید