مهاجرت به برزیل از طریق کار

مهاجرت به برزیل از طریق کار

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به برزیل از طریق کار در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به برزیل

مهاجرت به برزیل از طریق کار

مهاجرت به برزیل از طریق کار،شرایط و مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به برزیل از طریق کار و به طور کلی اقامت برزیل از طریق کار در این کشور در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. آیا امکان مهاجرت به برزیل از طریق کار ویزای کار برای ما ایرانیان فراهم است؟ مشاغل موردنیاز کشور برزیل و میزان حقوق برای مشاغل مختلف چگونه می باشد؟ ویزای کار برزیل از جهات بسیاری قابل بحث خواهد بود که به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما دوستان گرامی ارائه می شود. همواره مهاجرت از طریق کار، مورد سئوال برای مخاطبین است، چرا که اقدام از طریق کار با شرایط طیف کثیری از افراد همخوانی بیشتری دارد. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب مهاجرت به برزیل از طریق کار و شرایط کاری برزیل خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی راجع به ویزای کار هلند با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار و ویزای کاری برزیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار برزیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار و نرخ بیکاری در برزیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار و مشاغل مورد نیاز 2019 برزیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار و میزان حقوق دربرزیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار و نحوه کاریابی در برزیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار و مؤسسات کاریابی دربرزیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت دربرزیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار و سخن پایان

مهاجرت به برزیل از طریق کار شرایط عمومی آن

قبل از شروع به بررسی مهاجرت به برزیل از طریق کار باید درباره ی کشور برزیل نکاتی را به عرض شما سروران برسانیم
.کشور برزیل در امریکای جنوبی واقع شده و بزرگترین کشور این منطقه به حساب می اید.  مردم این کشور به زبان پرتغالی صحبت میکنند  و پایتخت این کشور زیبا شهر برازیلیا میباشد. این کشور در شرق قاره ی امریکا قرار دارد و با تمامی کشور های این قاره مرز مشترک دارد البته به جز کشور های  اکوادور و کشور شیلی.
 کشور برزیل در امد بسیار زیاد و عمده ای در قسمت معدن و کشاورزی دارد . اقتصاد این کشور نیز بر پایه ی کشاورزی و منابع طبیعی است  و بزرگترین و قوی ترین اقتصاد را در  منطقه  کشور برزیل دارد.
زمین های وسیع کشاورزی و معادن بسیاری در این کشور وجود دارد که سبب شده برزیل بهترین و قوی ترین افتصاد در امریکای جنوبی را از ان خود بکند.
کشور برزیل  با جمعیتی بالق بر 210 میلیون نفر کشوری با جمعیت بالا به حساب می اید.  اب و هوای گوناگونی در همه ی نقاط این کشور وجود دارداما غالبا اب و  هوا در این کشور گرمسیری است  مساحت کشور برزیل تقریبا 8500000 متر مربع میباشد

مهاجرت به برزیل از طریق کار و ویزای کاری برزیل

•برای مهاجرت به برزیل از طریق کار و کار در کشور برزیل اخذ ویزای این کشور اجباری است  ویزای کار در برزیل را به 3 دسته میتوان تقسیم بندی کرد:
 • ویزای کار برزیل به صورت موقت مرسوم ترین نوع این ویزا است. این نوع از ویزا برای افرادی که پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی در برزیل دارند صادر میشود که شامل افرادی با نیروهای فنی نیروی خدماتی و محققین است. لازمه ی این نوع از ویزا داشتن قرارداد کاری از کشور برزیل است که این نوع قرار داد باید با شرکت یا کارفرمایی معتبر باشد و مورد تایید کشور برزیل. از دیگر موارد برای اخذ این نوع ویزا داشتن سابقه کار 2 ساله در زمینه ی شغل خود، مدارک تحصیلی دانشگاهی معتبر با حداقل 1 سال سابقه ی کاری مرتبط با رشته و یا مدرک لیسانس که این مدرک نیازی به داشتن سابقه ی کار ندارد.
 •   نوع دوم این ویزای کاری برزیل برای افرادی خارجی صادر خواهد شد که قصد دارند به صورت دایم در برزیل بمانند  که شامل افرادی مثل: دانشمندان و محققین حرفه ای و بین المللی، مدیران سطح بالا و افرادی که بتوانند برای هر کدام از اعضای خانواده شان مبلغ 50 هزار دلار امریکا را سرمایه گذاری کنند .
 •  ویزای VITEM  هم نوع دیگری از ویزا است که افراد ارای این ویزا با گذشت 2 سال میتوانند ویزای کاری برزیل را دربافت کنند مدارکی که برای این نوع از ویزا لازم است پاسپورت و شناسنامه ی معتبر به صورت ترجمه شده  و گواهی تاهل در صورت وجود داشتن. و پرداخت 360 دلار برای صادر شدن این ویزا الزامی است.
 • نوع سوم ویزای کار در برزیل  ویزای .VITEM II نام دارد که یک ویزای تجاری کوتاه مدت است  این ویزا فقط برای افرادی صادر میشود که قصد تجارت در این کشور را دارند.
این ویزای این نکته را در بر دارد که افرادی که با این نوع از ویزا وارد کشور برزیل میشوند نمیتوانند در شرکت ها و کمپانی های برزیلی شوند و فقط میتوانند در شرکت های خارجی این کشور مشغول به کار بشوند این ویزا 10 ساله صادر میشود اما در هر سال فقط اجازه ی 3 ماه ماندن در این کشور را دارید و به نوعی ویزای کوتاه مدت تلقی میشود.

مهاجرت به برزیل از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار برزیل

   انواع محتلفی از ویزای کار در برزیل وجود دارد  که شرایط انها با یکدیگر متفاوت است  و شرایط و مراحل و مدارک مخصوص به خود را نیاز دارند، برای داشتن کار در کشور برزیل و همچنین برخورداری از یک حقوق معقول و به صرفه ابتدای امر شما نیاز به یک کارفرما در این کشور دارید و اولین کار از سوی کارفرمای شما انجام میشود به این ترتیب که به این ترتیب که باید همه ی  مدارکی و اسنادی که لازم و ضروری هستند به وزارت کار در برزیل ببرد و مدارک شمارا تایید کند و اگر مدارک، تخصص و کار فرد مورد نظر برای شخص تایید شد ویزا برای او صادر میگردد.  
مدارک زیر لازمه ی اخذ ویزای کار در کشور برزیل است :
 • نامه ی رزومه کاری
 • دعوتنامه ی کاری از سوی کارفرما یا شرکت معتبر و تاید شده
 • مدارک تحصیلی و اسناد آموزشی از دانشگاه
 •  داشتن سایقه  ی کاری مرتبط با رشته
 • گذرنامه معتبر و دارای حداقل 6 ماه اعبار به صورت ترجمه شده
 • نامه ی عدم سو پیشینه در ایران
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
همانطور که گفته شد بسته به نوع ویزای کاری  مدارک متفاوت است اما این موارد تقریبا در همه  ویزا های کاری در برزیل یکسان است همه ی این مدارک باید به صورت ترجمه شده به زبان پرتغالی به  سفارت ارایه شود و سفارت انرا تایید کند همچنین متقاضی باید یک گزارش از اداره ی پلیس مبنی بر نداشتن سابقه ی کیفری نیز همراه با مدارک به سفارت ارایه دهد. 
به طورمعمول برای خارجی ها در کشور برزیل عللخصوص کارمندان ویزای کاری به مدت 2 سال صادر خواهد شد که قیبل از اتمام وقت ویزایتان میتوانید انرا تمدید کنید و 2 سال دیگر فرصت کار در برزیل را داشته باشید بعد از گذشت این 4 سال محل کار شخص میتواند برای او درخواست اقامت دایم دهد این ویزای کار تنها برای اشخاصی صادر خواهد شد که کارفرمای انها ثبت شرکتی را در برزیل با موفقیت ثبت کرده باشند و ان شرکت مورد تایید دولت وقت برزیل بوده باشد.

مهاجرت به برزیل از طریق کار و نرخ بیکاری در برزیل

دانستن نرخ بیکاری برای مهاجرت به برزیل از طریق کار از الزامات مهاجرت به این کشور امریکایی میباشد نرخ بیکاری در کشور برزیل در سال 2019 به 12 درصد رسیده است که این عدد از سال قبل یعنی سال 2018 روند افزایشی داشته است در طول سال های 2012 تا سال 2019 نرخ بیکاری در این کشور  عدد 9.5 درصد بوده که این متسط این سال ها بوده است و بیشترین ان مربوط به سال 2017 است که نزدیک به 14 درصد اعلام شده است کمترین درصد بیکاری در این10 سال گذشاه مربوط به سال 2013 است که 6 درصد بوده است.
با گفتن این موارد باید دانست که اولویت کار بدر این کشور برای اتباع بریزیلی است و گرفتن دعوتنامه از سوی یک کارفرما ی برزیلی برای یک شخص خارجی امری سخت است و علاوه بر این موارد شخص باید به زبان پرتغالی نیز مسلط باشد تا بتواند در شغل خود ارتباط برقرار کند  در جدول زیر میتوانید نرخ بیکاری در سال های گذشته ی کشور برزیل را مشاهده بفرمایید.

نرخ بیکاری در برزیل


مهاجرت به برزیل از طریق کار و مشاغل مورد نیاز 2019 برزیل

برای مهاجرت به برزیل از طریق کار  باید اطلاعات کافی در باره ی نیرو های شغلی مورد نیاز، بازارهای کار، و کمبود های شغلی کشور برزیل  اطلاعاتی داشته باشید تا مهاجرتی دقیق تر و صحیح تر انجام دهید. کشور برزیل هر سال نیاز های شغلی خود را در قالب لیستی ارایه میدهد که برای شما انرا اورده ایم.
متقاضیان مهاجرت به برزیل از طریق کار  نباید این نکته را فراموش کنند که برای پیدا کردن شغل در این کشور اصلی ترین نکته دانستن زبان پرتغالی است این در صورتی است که مدارک تحصیلی سابقه ی کاری  و داشتن تخصص نیز نقش بسزایی در روند مهاجرت به برزیل از طریق کار دارد.

مشاغل مورد نیاز در برزیل


مهاجرت به برزیل از طریق کار و میزان حقوق دربرزیل

برای مهاجرت به برزیل از طریق کار باید دست مزد ها و حقوق ها در کشور برزیل بسته به نوع کار و درجه ی سختی شغل بسیار متنوع است طبق گزارشات کمترین میزان دستمزد برای کار در یک ماه مبلغ 1068 رئال برزیلی یا معادل 273 دلار بوده است که این مقدار به عنوان کمترین دستمزد ماهیانه از طرف دولت تعیین شده است. مهاجرت به برزیل از طریق کار بنا به نوع شغل،مدرک تحصیلی شهری که در ان کار میکنید سابقه ی کا میزان حقوق تغییر میکند اما به عنوان مثال اگر بخواهیم کسی که مهندس مکانیک است و حدود 9 الی 10 سال هم سابقه ی کاری داشته باشد حدودا 35 تا 37 هزار دلار در یال در امد دارد. برای مهاجرت به برزیل از طریق کار برای استاد دانشگاهی که مدرک دکتری دارد و در دانشگاه تدریس میکند سالانه حدود 38 تا 40 هزار دلار در آمد دارد. نیروی کار خدماتی که 12 سال تجربه ی کار دارد و تحصیلات دانشگاهی هم نارد در سال حدود 25 هزار دلار در امد دارد.
نرخ تورم در دو سال گذشته یعنی سال 2018 و 2019 میلادی را میتوانید در جدول زیر ببینید:

موسسه معتبر کاریابی در برزیل


مهاجرت به برزیل از طریق کار و پیدا کردن کار در  این کشور گرمسیر به دو صورت انجام میگیرد : روش اول: به صورت انلاین از سایت های کاریبای که در اینترنت فعالیت میکنند. که این برای افراد خارجی است که در برزیل حضور ندارند.
روش دوم: به صورت حضوری در کشور برزیل حاضر شوید و با داشتن مدارک تحصیلی، سوابق کاری مرتبط با تحصیل داشتن و رزومه ای قوی احتمال اینکه کار پیدا کنید وجود دارد.اما به این موضوع توجه داشته باشید که با توجه به نرخ بیکاری کشور برزیل و دانستن زبان پرتقالی این کشور امکان اخذ ویزا و پیدا کردن کار در این کشور کاری سخت است. شما میتوانید برای کار در

مهاجرت به برزیل از طریق کار و مؤسسات کاریابی دربرزیل

برای مهاجرت به برزیل از طریق کار و داشتن شغل در این کشور باید مدارک خود شامل مدارک تحصیلی معتبر سابقه ی کاری نامه ی دانش زبان پرتغالی و... را برای شرکت هایی که کاریابی در این کشور را انجام میدهند که یا دولتی و یا خصوصی هستند ارسال کنید تا انها طبق شرایو کاری مورد نیا و رزومه ی شما کاری برای شما در این کشور پیدا کنند. این شرکت ها مبلغی را بع عنوان پیش پرداخت از شخص میگیرند تا برای شما مصاحبه ای با کارفرمای برزیلی ترتیب دهند که اگر منجر به اخذ قرار داد شد ما بقی هزینه ی خود را از اولین حقوق شخص دریافت میکنند
 در فهرست زیر نام سایت چند شرکت های کاریابی در برزیل را برای شما اورده ایم:


مدارک و شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت کشور برزیل

مدارک مورد نیاز برای هر نوع از اقامت متفاوت است اما داشتن بعضی موارد در همه ی امور یکسان هستند :
 • شخص باید به صورت مداوم 4 سال در خاک کشور برزیل حضور مستمر داشته باشد  مدارک
 • سن  متقاضی باید ببیشتر از 18 سال برای درخویات اقامت دایم در این کشور باشد
 •  برای درخواست اقامت دایم باید اقامت موقت شخص اعتبار داشته باشد
 • نامه ی گواهی بر عدم سوء پیشینه متقاضی
 •  همتقاضی همهی قرض ها و مالیات های خودرا به دولت پرداخت کرده باشد و بدهی نداشته باشد.
 •  شخص متقاضی حتما باید دارای یک شغل با در امد باشد
 • متقاضی باید به مدت 4 سال  کار کرده باشد
 • این قانون برای کسانی که همسر یا فرزند یا والدین  برزیلی دارند 1 سال است
 • داشتن تمکن مالی که از سوی دولت مشخص میشود برای زندگی شخص و خانواده اش
 • افرادی که دارای حرفه های خاص در زمینه های هنری و علمی دارند میتوانند از سال دوم به بعد برای اخذ اقامت دایم و پاسپورت درخواست بدهند

مهاجرت به برزیل از طریق کار و سخن پایانی

مهاجرت به برزیل از طریق ویزای کار ، موسسات کاریابی، نرخ بیکاری و شغل های مورد نیاز و روند مهاجرت به برزیل از طریق کار و شرایط اخذ آن، در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. از آنجا که مهاجرت به برزیل از طریق ویزای کار ممکن بود برای شما سوالاتی را به وجود بیاورد مطالبی به صورت مقاله در اختیار شما قرار دادیم تا راهنمای شما در این امر باشد. امید است که با خواندن این مقاله به جواب پرسش های خود دست پیدا کنید.
 
 

موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE  در اتریش میتواند شمارا در اخذ اقامت در اروپا و سایر نقاط راهنمایی کند.  در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با  موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین ارشد مجموعه بهرهمند شوید.شما عزیزان  می توانید در اخر مقاله ، نظرات و پرسش های خود را بیان کنید و پاسخ خود را  از مدیران سایت دریافت کنید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید