مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل

 

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن 

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل، اخذ اقامت ایرلند و هزینه های زندگی در کشور ایرلند در این مقاله به صورت علمی و دقیق مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل سوالات زیادی مطرح می شود از قبیل این که ایرلند چگونه کشوری است؟ از چه روش هایی می شود برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل اقدام کرد؟ بهترین مقطع تحصیلی برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل کدام است؟ این مقاله توسط مشاوران متخصص موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر در آمده و به بررسی روش های مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل می پردازد. امید بر آن است که در این مقاله توانسته باشیم به سوال های شما پاسخ دهیم. شما می توانید با دریافت مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین و وکلای موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش سریع ترین و بهترین راه را برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و اخذ اقامت آن دریافت کنید .
مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در مدارس
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در مقطع دکتری
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل به همراه بورس تحصیلی
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و کار دانشجویی
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر ایرلند
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایرلند
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و سخن پایانی

 مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و شرایط عمومی آن

برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و اخذ اقامت آن، ابتدا بهتر است که با این کشور آشنا شویم. کشور ایرلند یکی از کشورهایی می باشد که در شمال غرب اروپا قرار دارد و هم جوار بریتانیای کبیر و دریای ایرلند است.. پایتخت آن شهر زبای دوبلین می باشد. مساحت کشور ایرلند حدود ۸۴ کیلومتر مربع است و جمعیت آن حدود ۶۰۰۰۰۰۰ نفر می باشد. هر ساله گردش گران زیادی از ایرلند دیدن می کنند. ایرلند به دلیل داشتن موقعیت های شغلی متنوع برای کارگران و متخصصان کشورهای دیگر یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل است. تعداد زیادی از ثروتمندان و سرمایه گذارانی که در سال های اخیر تمایل به رفتن به ایرلند برای سرمایه گذاری دارند به علت وضعیت خوب اقتصادی ایرلند رو به افزایش است. قدیمی ترین و برترین دانشگاه ایرلند دانشگاه ترینیتی دوبلین می باشد که در سال ۱۵۹۲ تاسیس شده است.

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در مدارس

کشور ایرلند از نظر سطح آموزش و سطح زندگی در رتبه بسیار بالایی می باشد که می تواند گزینه مناسبی برای ورود ایرانیان و مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل باشد.مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل برای دانش آموزان دبستانی اجبارا از ۵ سالگی آغاز می شود و تحصیل در ایرلند رایگان است. برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در مقطع دبیرستان از سن ۱۲ سالکی شروع می شود. تدریس به زبان انگلیسی به صورت زبان دوم انجام می شود. در نتیجه در مورد مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل سطح زبان او از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و تدریس دروس برای دانش آموزان مدارس بین المللی به زبان انگلیسی انجام می شود. دانش آموزی که در ایرلند تحصیل می کند نیاز به قیم دارد که قیم می توان یک شخص با تابعیت ایرلندی باشد. هزینه تحصیل در دبیرستان حدود ۱۵۰۰۰ یورو تا ۲۷۰۰۰ یورو می باشد.

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی شامل شرایط و قوانین خاصی است که ممکن است هر سال تغییراتی در آن رخ دهد در نتیجه دانشجویانی که قصد مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در دانشگاه های ایرلند در مقطع کارشناسی را دارند باید تمام این تغییرات را مد نظر خود داشته باشند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دارند یا باید در آزمون ورودی دانشگاه نمره خوبی را گرفته باشند و یا این که نمره معدل دیپلم آن ها نمره بالایی باشد تا از شرکت در آزمون ورودی دانشگاه منع شوند. تحصیل در ایرلند برای دانش آموزان مقطع کارشناسی مدت ۳ الی ۴ سال می باشد تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی انجام می شود و دانشجو برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی در کشور ایرلند  نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ به بالا دارد. دانشجو در مقطع کارشناسی در کشور ایرلند می تواند ۱۰ ساعت در هفته کار کند.

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ایرلند در مقطع کارشناسی ارشد را دارند در صورتی که مدت زمان مشخصی از زمان اخذ مدرک کارشناسی آن ها می گذرد باید سوابق کاری خود را برای توجیه این مدت فاصله تحصیلی بین کارشناسی و کارشناسی ارشد را نشان دهند. دانشجویانی که قصد مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در دانشگاه های ایرلند در مقطع کارشناسی ارشد را دارند باید باید تمام مدارک فارغ التحصیلی خود را داشته باشند. تحصیل در ایرلند برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مدت ۱ الی۲ سال می باشد که متناسب با رشته و نوع دانشگاه متفاوت می باشد.  و دانشجو باید درخواست خود را از طریق وب سایت رسمی تحصیلات تکمیلی دانشگاه ثبت کند. پذیرش در دانشگاه های ایرلند در مقطع کارشناسی ارشد در ماه های اوت و ژانویه انجام می شود. و تعداد متقاضیان بیشتر از ظرفیت دانشگاه ها می باشد. دانشجو نیاز به مدرک زبان آیلتس ۶/۵ نیز دارد.

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در ایرلند برای دانش آموزان مقطع دکتری مدت ۳ تا ۴ سال می باشد تدریس در مقطع دکتری به زبان انگلیسی انجام می شود برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در مقطع دکتری دانشجو باید مدرک زبان را داشته باشد. البته مدت زمان تحصیل به رشته ی تحصیلی و دانشگاهی که در آن تحصیلات خود را ادامه می دهی نیز بستگی دارد و ممکن است تحصیل درمدت زمان بیشتر یا کمتری انجام شود. پذیرش در دانشگاه های ایرلند در مقطع دکتری در ماه های اوت و ژانویه انجام می شود و تعداد متقاضیان بیشتر از ظرفیت دانشگاه ها می باشد.  داشتن استاد راهنما و نشان دادن مدرک زبان برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکتری نیز الزامی می باشد. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های ایرلند در مقطع دکتری شامل مدرک زبان آیلتس با نمره ۶/۵ به بالا اسکن پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه اانگیزه نامه و مدارک تحصیلی می باشد.

مهاجرت به ایرلند ر از طریق تحصیل به همراه بورس تحصیلی

یکی از نکته های مهم در کشور ایرلند این است که تحصیلات و سطح سواد در میان مردم این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و شخص می تواند از طریق مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل اقامت ایرلند را اخذ کند و بهتر آن است که این اقامت از طریق بورسیه تحصیلی و استفاده از امتیازات رایگان در ایرلند باشد. در ایرلند هم همانند کشورهای دیگر کسانی که برای بورسیه تحصیلی اقدام می کنند باید از سطح علمی بالایی برخوردار باشند. در این روش بعد از مشخص کردن دانشگاه، باید رزومه و مدارک مورد نیاز را ارسال کرد. بورسیه های تحصیلی در ایرلند در مقطع فوق لیسانس و دکتری صادر می شود که تعداد آن برای مقطع فوق لیسانس ۱۵ عدد و برای مقطع لیسانس ۱۱ عدد می باشد که ارزش این بورسیه ها حدودا ۲۹۰۰۰۰ دلار می باشد. بورسیه های تحصیلی کشور ایرلند مستقیما از طرف دولت یا دانشگاه ها به دانشجو داده می شود.

 

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند

هزینه های تحصیلی در ایرلند یکی از مهمترین دغدغه های دانشجویان است که معمولا برای برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل بسته به این که دانشجو در دانشگاه دولتی یا  دانشگاه خصوصی تحصیل کند و این که دانشگاه و رشته دانشجو از چه امتیازی برخوردار باشد هزینه ها متفاوت است. از آن جا که ایرلند کشور به نسبت گرانی هست دانشجو باید هزینه زیادی را بابت هزینه تحصیل و هزینه زندگی پرداخت نماید. هزینه تحصیل در سال حدود ۹۰۰۰ الی ۴۵۰۰۰ یورو متغیر است و بستگی به این دارد که دانشجو در چه رشته و چه دانشگاهی مشغول به تحصیل است. هزینه تحصیل برای کسانی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی می کنن و تابعیت اروپا را دارند رایگان می باشد. هزینه زندگی نیز تقریبا ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه می باشد. در ادامه سایر هزینه ها نظیر هزینه مسکن و خوراک را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و کار دانشجویی

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل یکی از ۶ روش مهاجرتی است که شخص برای رسیدن به اهداف خود انجام می دهد تا آینده ای متفاوت را برای خود رقم زند. از آن جا که ایرلند کشور به نسبت گرانی هست دانشجو باید هزینه زیادی را بابت هزینه تحصیل و هزینه زندگی پرداخت نماید. در نتیجه باید بتواند بخشی از این هزینه را از طریق کار دانشجویی ضمن تحصیل در دانشگاه پرداخت نماید پس کار دانشجویی در زمان تحصیل نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دانشجویان می توانند در هنگام تحصیل در حدود ۱۰ ساعت الی ۳۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند دانشجویان در کشور ایرلند بیشتر از این ساعت نمی توانند مشغول به کار شوند چون آسیبی به تحصیل و درس خواندن خود نزنند. برای دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در هفته برای مقاطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته و برای مقاطع دکتری ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار صادر می شود.

هزینه زندگی در ایرلند

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه

در اکثر کشورهای دنیا زمانی که شخص متقاضی مهاجرت به یک کشور دیگر هست می تواند بسته به شرایط و قوانین آن کشور با خود همراه ببرد و ویزای الحاق به خانواده را بگیرد. ولی مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی از این اصل مستثنی است و شخص نمی تواند ویزای همراه را شامل شود. و در صورتی فرد میتواند ویزای همراه داشته باشد که با ورود هر یک نفر از خانواده دانشجو به صورت ماهیانه هزینه ای را به دولت پرداخت کنند و همراه دانشجو نیز مجاز به کار کردن در ایرلند نمی باشد و هزینه تحصیل دانشجو را باید خانواده او پرداخت کنند. همراه شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال می باشد. مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای همراه فرم درخواست ویزا کپی صفحه ی شناسنامه سند ازدواج مدارک تحصیلی شغل قبلی شما می باشد. هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون ذکر منبع غیر قانونی است.

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر ایرلند

برای مهاجرت از طریق تحصیل به هرکشوری ابتدا بهتر است که دانشگاه های برتر آن کشور را بررسی کنیم. برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل نیز ابتدا بهتر است که دانشگاه برتر ایرلند را بشناسیم. در کشور ایرلند ۳۳ دانشگاه وجود دارد که جزء دانشگاه های برتر در میان دانشگاه های کشورهای دیگر هستند. دانشگاه ترینیتی دارای رتبه ۲۲۲ می باشد و رشته های مختلفی در آن تدریس می شود. بعد از آن دانشگاه دوبلین قرار دارد که دارای رتبه ۲۵۸ می باشد و رشته های مختلفی در آن تدریس می شود.. یکی دیگر از دانشگاه های ایرلند که از رتبه ۳۶۳ جهانی برخوردار است دانشکاه کورک می باشد. و به علت سطح علمی بسیار بالای دانشگاه های ایرلند یکی از اهداف متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیل در ایرلند است. دانشگاه ملی ایرلند نیز رتبه ۵۲۹ را از نظر رتبه دانشگاه ها در سر تا سر دنیا به خود اختصاص داده است.

دانشگاه های ایرلند


مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایرلند

برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا می خواهند برای ادامه تحصیل خود وارد کشور ایرلند شوند باید مجوز و ویزای ورود به کشور را دریافت کنند. مدت اخذ ویزای تحصیلی در ایرلند به مدت زمان دوره تحصیلی بستگی دارد و در صورت نیاز می شود آن را تمدید کرد. مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل شامل شرایطی است که می شود به سن دانشجو و مدت زمانی که بین دو مقطع تحصیلی دچار وقفه شده است اشاره کرد  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و اخذ ویزا را مورد بررسی قرار می دهیم.شخص باید مبلغ حدود ۶۰۰۰ یورو بابت شهریه دانشگاه قبل از اخذ ویزا پرداخت کند و مبلغ ۷۰۰۰ یورو در حساب خود به عنوان تمکن مالی نشان دهد. مدارک دیگری نظیر پاسپورت، پر کردن فرم اخذ ویزا، عکس، نامه پذیرش دانشگاه، نامه تمکن مالی، آخرین مدرک تحصیلی، کپی واریزی هزینه های ویزا، مدرک زبان آیلتس و ریزنمرات که به انگلیسی ترجمه شده مورد نیاز است.

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل 

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل را می شود به کسانی که تمایل به گرفتن اقامت ایرلند را دارند  پیشنهاد داد. بررسی مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل نشان می دهد که دانشجویان باید بعد از اتمام تحصیلات خود در یک فرصت کوتاه ویزای اقامت خود را به اقامت کاری یا  اقامت سرمایه گذاری تغییر دهند در غیر این صورت باید به کشور خود باز گردند. بعد از مدت زمان ۵ سال از سپری شدن اقامت موقت در صورت پرداخت مالیات به دولت و حضور مداوم در ایرلند شخص می تواند برای اقامت دائم نیز درخواست بدهد و بعد از آن بتواند از حق شهروندی کشور ایرلند برخوردار شود و تمام حق و حقوقی که به تبعه ایرلند تعلق می گیرد شامل حال او نیز شود. در هر کشوری برای دانستن این که فرصت کار در آن کشور امکان پذیر است نیاز به دانستن نرخ بیکاری آن کشور است. در نمودار زیر نرخ بیکاری روند کاهشی را سیر می کند.

نرخ بیکاری ایرلند


مهاجرت به ایرلند از طریق 5و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و اخذ اقامت آن از چند روش امکان پذیراست. یکی ازراه های آن از طریق مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل می باشد به شرط آن که بعد از تحصیل ویزای خود را به ویزای سرمایه گذاری یا کاری تغییر دهید در این صورت می توانید اقامت خود را تمدید کنید. بعد از سپری شدن مدت زمان ۵ سال از سرمایه گذاری و پرداخت مالیات شخص می تواند برای اقامت دائم اقدام کند و بعد از سپری شدن ۴ سال از اقامت دائم می تواند درخواست پاسپورت ایرلند بدهد. متقاضیان هم چنین می توانند با ازدواج با کسانی که تابعیت یا اقامت ایرلند را دارند تابعیت یا اقامت اخذ کنند که بعد از مدت زمان ۵ سال که از ازدواج آن ها گذشت متقاضی می تواند برای اقامت دائم درخواست بدهد وبعد از سپری شدن ۴ سال از اقامت دائم می تواند درخواست پاسپورت ایرلند را بدهد. البته برای مهاجرت به ایرلند و گرفتن تابعیت آن باید به زبان ایرلندی تسلط داشته باشیم و به قوانین آن کشور پایبند باشیم.

 مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و سخن پایانی

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و تمام مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. سیستم آموزشی کشور ایرلند از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار است و کسانی که قصد مهاجرت به کشور ایرلند را دارند می توانند از طریق اخذ ویزای دانشجویی و مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل اقدام کنند. شما می توانید از طریق ویدیوها و اطلاعات رایگان در سایت ملک پور اطلاعات بیشتری درباره مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل و اخذ اقامت آن را کسب کنید. شما هم چنین می توانید از مشاوره رایگان تلفنی موسسه حقوقی ملک پور نیز استفاده کنید. در پایان می توانید با ثبت پرسش ها و پیشنهادات خود در قسمت انتهای مقاله در قسمت دیدگاه پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت کنید. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن مشاوران و وکلای مجرب به شما در امر مهاحرت یاری می رساند.
 
 
 
از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید