مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور ایرلند اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به ایرلند در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
 

مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند و مقدمه ای برآن

مهاجرت به ایرلند، اخذ ویزا و تابعیت ایرلند در این مقاله مورد  بررسی قرار گرفته است. راه های مهاجرت به  ایرلند کدامند؟ هزینه های زندگی در ایرلند چیست؟ چگونه می توان از طریق سرمایه گذاری و کار به ایرلند مهاجرت کرد؟ پاسخ به این سوالات و سایر موضوعات پیرامون مهاجرت به ایرلند هدف این نوشتار است. کارشناسان مؤسسه مشاوره ای MIE ، همکار ما در اتریش در این نوشتار تلاش نموده اندکه تمام نکات مهم را در خصوص مهاجرت به ایرلند بیان نمایند. جهت سهولت در امور مهاجرت و اخذ اقامت شما می توانید با همکاران ما در دفتر مرکزی مشاوره ای MIE تماس بگیرید.
 • مهاجرت به ایرلند و شرایط عمومی
 • مهاجرت به ایرلند از طریق کار
 •  مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل
 • مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج
 • مهاجرت به ایرلند و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به ایرلند از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به ایرلند و هزینه های زندگی
 • مهاجرت به ایرلند و اخذ تابعیت

مهاجرت به ایرلند و شرایط عمومی آن

برای مهاجرت به ایرلند، لازم است که شما بدانید که ایکشور سومین جزیره بزرگ اروپا می باشد که در شمال غربی آن قرار گرفته است. این کشور از تو قسمت ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند تشکیل شده است. جمهوری ایراند پنج ششم جزیره را مدر بر دارد و یک شششم آن ایرلند شمالی است. بریتانیای کبیر در شرق این کشور قرار دارد. این کشور در 1 ژانویه 1973 به عضویت اتحادیه اروپا در آمده است. این کشور از نظر آب و هوایی بسیار مطلوب است چرا که می واند یکی از انگیزه های شما برای مهاجرت به ایلند باشد. دمای هوا در زمستان بین10 تا 4 درجه سانتیگراد و در فصل تابستان بین 16 تا21 درجه سانتیگراد قرار دارد. بارش برف و باران کم است. شما می توانید در این کشور هوایی معتدل را تجربه کنید.

ویژگی کشور ایرلند


مهاجرت به ایرلند از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به ایرلند، کار می باشد. برای مهاجرت به ایرلند از طریق کار، لازم است که شما قوانین کار در ایرلن را بدانید. اگر فرد جز مردم کشور های اروپایی و EEA باشد نیازی به گرفتن مجوز کار در ایرلن ندارد و می توانند بدون اجازه کار در ایرلند کار کنند ولی مردم کشور های غیراتحادیه اروپا برای مهاجرت به نیوزلند از طریق کار، به اجازه کار نیاز دارند. مردم کشور های غیر اتحادیه اروپا، نمی توانند تنها با گرفتن اجازه کار، اقامت دائم و پاسپورت این کشور را اخذ نمایند بلکه می بایست اقامت خود را در یک مدت زمان مشخص تثبیت کننند  و بعد درخواست تابعیت ایرلند کنند. فرد باید به مدت 5 سال در کشور ایرلند زندگی و کار داشته باشد تا بتواند اقامت دائم و پاسپورت این کشور را اخذ کنند. مجوز کار در ایرلند عبارت اند از:
 • مجوز استخدام برای مهارت و تخصص های خاص
 • مجوز استخدام عمومی
 • مجوز استخدام در داخل شرکت و بین شرکتی
 • مجوز استخدام برای قرار دادهای خدماتی
 • مجوز استخدام فرهنگی، ورزشی
 • مجوز استخدام وابسته به همسر ی
 • مجوز استخدام مجدد
 • مجوز استخدام کارآموزی
 • مجوز استخدام برای موافقت نامه برای مبادله نیروی کار
 در نمودار زیر شما نرخ بیکاری در نیوزلن را می بینید که 5.4 درصد می باشد و طی سال ها نرخ بیکاری روند رو به کاهشی داشته است.

نرخ بیکاری ایرلند

 مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ایرلند، تحصیل می باشد.  مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل به این صورت است که فرد باید ابتدا در این کشور تحصیل و اقامت موقت داشته باشد تا بتواند بعد از اتمام تحصیل، کار پیدا کرده و ویزای خود را از تحصیلی به کار تغییر دهد و بعد گذراندن اقامت کاری بعد از 5 سال درخواست پاسپورت ایرلند را دهد. فرد می تواند به طور مستقیم برای مهاجرت به ایرلند در خواست کار  دهد ولی چون که کارفرمایان مایل نیستند افراد خارج از ایرلند را استخدام کنند، شما می توانید از طریق تحصیل وارد کشور شوید و بعد به جستجوی کار بپردازید تا‌ بتوانید اقامت دائم اخذ کنید. همچنین شما می توانید در مدت تحصیل با زبان و فرهگ مردم کشور ایرلند آشنا شوید و شانس خود را برای ورود به بازار کار ایرلند افزایش دهید. دانشجو می تواند بعد از اتمام تحصیل به مدت 24 ماه در ایرلند بماند. ایرلند از لحاظ سیستم آموزشی و تحصیلی در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایرلند، سرمایه گذاری می باشد. مردم کشور های غیر اتحادیه اروپا می توانند با سرمایه گذاری در ایرلند، اقامت این کشور را اخذ نمایند. اگرچه که سرمایه گذاری در نیوزلند به طور مستقیم باعث اقامت نمی شود ولی فرد می تواند با اقامت طولانی در این کشور درخواست اقامت دائم و پاسپورت کند. البته بعضی روش های سرمایه گذاری در ایرلند، می تواند غیر حضوری باشد و به فرد پاسپورت ایرلندی دهد.. شما می توانید با کسب ویزای طلایی ایرلند صاحب پاسپورت و اقامت در این کشور بشوید. مبلغ سرمایه گذاری از این روش 2 میلیون یورو می باشد. برای مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری، باید از وضعیت نظام قضایی و شاخص هایی مثل، شاخص تولیدات ناخالصی کشور، نرخ مصادره اموال و غیره مطلع شوید. شما می توانید در نمودار های زیر این موارد را مشاهده کنید.

نرخ رشد تولید ناخالص ملی ایرلند


مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایرلند، ازدواج است. اگر شما تبعه کشور ایرلند نباشید ولی همسرتان شهروند این کشور باشد؛ شما می توانید درخواست مهاجرت و تابعیت به کشور ایرلند بکنید. ازدواج شما باید قانونی باشد و همچنین برای مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج باید شرایط زیر را بپذیرید.
 • 3 سال با تبعه ایرلندی زندگی کنید.
 • 3 سال در طول 5 سال اقامت داشته باشید
 • شما باید طبق قوانین ایرلند ازدواج کنید.
 • سن و شخصیت خوب و قصد شما برای زندگی در ایرلند در مرحله اخذ پاسپورت تأثیر می گذارد
 • وفاداری خود را به کشور ایرلند اعلام کنید.
درخواست شما برای مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج بررسی می شود و ظرف مدت 6 ماه پردازش درخواست شما، نامه نهایی در مورد تصمیم دولت ایرلند می آید.

مهاجرت به ایرلند و اخذ تابعیت از طریق تولد

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایرلند، تولد است. شما در ابتدا لازم است که بدانید کشور ایرلند از سیستم خاک تبعیت می کند یا سیستم خون؟سیستم خاک، به این صورت است که اگر فرد در خاک آن کشور به دنیا بیاید می تواند تابعیت آن کشور را دریافت کند و سیستم خون به این صورت است که تابعیت از والدین به فرزند منتقل می شود. در  کشور ایرلند اسیستم خون تبعیت وجود دارد. مهاجرت به ایرلند و اخذ تابعیت دارای قوانین است.
 • تولد در خاک ایرلند قبل 1 ژانویه 2005:  فرد می تواند تبعه کشور ایرلند باشد.
 • تولد در خاک ایرلند بعد از 1 ژانویه 2005: فرد در صورتی می تواند تابعیت ایرلند را بدست آورد که والدینش ایرلندی باشند.
 • تولد در خاک ایرلند بعد از 1 ژانویه 2005: اگر والدین ایرلند شمالی، بریتانیایی و یا در خاک ایرلند زندگی کرده باشند، می توانند تابعیت ایرلند را اخذ نمایند.
 • اگر یکی از والدین شما ایرلندی باشد شما می توانید درخواست تابعیت دهید
 • اگر والدین از طریق ازدواج و قانوتی تابعیت  ایرلند را اخذ کرده باشند فرزندشان هم تابعیت ایرلند را اخذ می کند.
 • اگر یکی از پدر بزرگ یا مادر بزرگ شما، جز شهروندان ایرلند باشند؛ ممکن است شما هم بتوانید تابعیت ایرلند را کسب کنید

مهاجرت به ایرلند از طریق پناهندگی

یکی از راه های مهاجرت به کشور ایرلند، پناهندگی میباشد. مؤسسه حقوقی ملک پور، به هیچ عنوان برای این راه، خدماتی ارائه نمی دهد. شما می توانید از روش های قانونی مهاجرت به ایرلند  اقدام کنید و زندگی خوب برای خود و سرنوشت خانوادیتان رقم بزنید. این روش که خطرات زیادی دارد، ممکن است باعث از بین رفتن ما و جانتان شود.ما می توانیم از روش های قانونی برای شما اقدام نماییم. اگر در کشور خودتان به علت دین، نژاد، سیاسی و عضویت در گروه اجتماعی خاص از ترس شکنجه و آزار و اذیت به کشور ایرلند می آیید؛می توانید درخواست پناهندگی دهید و طبق قوانین کنوانسیون ژنو، در صورت درست بودن ادعای شما پناهجو ایرلند بشوید. از آنجایی که را های قانونی برای مهاجرت به کشور ایرلند وجود درد شما نیازی ندارید که از طریق پناهندگی اقدام کنید.

مهاجرت به ایرلند و هزینه های زندگی

یکی از موارد مهمی را که قبل از مهاجرت به ایرلند می بایست در نظر گرفت هزینه های زندگی است. زندگی در ایرلند بسیار گران است. واحد پول این کشور یورو است. به طور قطع میزان هزینه های زندگی هر فرد بسته به شرایط زندگی، محل زندگی و عادات وی متفاوت می باشد و  در زیر لیستی از برخی هزینه های رایج در کشور ترکمنستان را مشاهده می کنید.

هزینه زندگی در ایرلند


مهاجرت به ایرلند و اخذ تابعیت

هدف اکثر مردم از مهاجرت به ایرلند، اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور است. ایرلند کشوری مناسب از لحاظ کار و تحصیل و آب و هواست برای همین متقاضیان خاص خود را دارد. مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج و تولد منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور می شود. کسانی که از طریق ویزای طلایی سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت به ایرلند می کنند هم، می توانند تابعیت این کشور را کسب کنند. در اکثر موارد فرد می تواند با داشتن اقامت موقت و انجام ندادن جرم و پرداخت مالیات بعد از 5 سال و مجموع 9 سال تابعیت این کشور را بدست آورند و بعد از آن در خواست پاسپورت ایرلند را دهند.

مهاجرت به ایرلند و سخن پایانی

مهاجرت به ایرلند، اخذ اقامت ایرلند و کسب تابعیت ایرلند در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. این کشور که در دارای نرخ بیکاری پایین و سیستم آموزشی سطح بالا و شرایط جغرافیای مناسب است مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. . به طور کل تشخیص بهترین راه مهاجرت به عهده کسانی است که در این زمینه تجربه کافی را دارند؛ تا بتوانند شما را درست راهنمایی نمایند شما می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان متخصص MIE در زمینه مهاجرت به ایرلند و سایر موضاعات پیرامون آن و همچنین وکلای موسسه حقوقی ملک پور در سرتاسر دنیا بهره مند شوید. 
 
 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی مؤسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید. شما می توانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله، پیشنهادات، نظرات و سئوالات خود را با ما  در مورد مهاجرت به ایرلند و سایر کشور ها درمیان بگذارید

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید