مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل, شرایط و مدارک موردنیاز جهت تحصیل در ایتالیا و هزینه ی تحصیل در ایتالیا در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد.ممکن است سوالاتی برای بعضی از دوستان پیش بیاید از جمله اینکه: هزینه ی تحصیل در ایتالیا چقد است؟ مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل چه مدت زمانی طول می کشد؟ تحصیل در ایتالیا چگونه منجر به اخذ اقامت می گردد؟ در پایان این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور, همکار MIE اتریش نگارش گردیده است, به سوال تمامی دوستان پاسخ داده می شود و مطالبی در رابطه با مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و اخذ اقامت این کشورو شرایط و مدارک و هزینه ی تحصیل  بیان می گردد .در صورت هرگونه سوال و ابهام, با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان از مشاوره ی تلفنی متخصصین توانمند ما بهره مند شوید.
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و شرایط عمومی
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و ارسال دانش آموز به ایتالیا
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 •  مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در مقطع دکتری مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و بورس تحصیلی
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و کار دانشجویی
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه ها برتر ایتالیا
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و تابعیت در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و شرایط عمومی

ایتالیا یکی از کشورهای بسیار زیبا است که شصت میلیون نفر جمعیت دارد و دارای مناطق تاریخی بسیاری است که این مکان ها در کل جهان شناخته شده است و جاذبه ی توریستی این کشور خیلی از افراد را جذب کرده و در واقع ایتالیا مهد فرهنگ در جهان شناخته می شود و خیلی از دانشمندان از جمله گالیله نیز در این کشور به دنیا آمده اند.هزینه های زندگی در این کشور نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین است و همین امر باعث شده خیلی از دانشجویان ,مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل را انتخاب کنند.یکی از نقات ضعف این کشور این است که نرخ بیکاری در این کشور پایین است که دانشجویان می بایست آن را درنظر گیرند. همچنین ایتالیا به دانشجویان بورسیه های تحصیلی مختلفی ارائه می دهد که در پایان بعضی از آن ها را شرح خواهیم داد. جهت اطلاعات بیشتردر رابطه با مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل به شما پیشنهاد می شود ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را در سایت ملک پور خریداری نموده و تمامی اطلاعات لازم جهت مهاجرت را خودتان یاد بگیرید.

   مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و ارسال دانش آموز به ایتالیا

افراد می توانند از طریق تحصیل در مقطع مهدکودک, ابتدایی , راهنمایی, دبیرستان به ایتالیا مهاجرت کنند که مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در دوران مهدکودک از سن سه تا شش سالگی می باشد که این مقطع به صورت اختیاری است و افراد در صورت تمایل می توانند آن را به انجام برسانند.دوره ابتدایی در ایتالیا اجباری است و از سن شش تا یازده سالگی فرد باید این دوره را بگذراند.مقطع تحصیلی راهنمایی از سن یازده سالگی تا سن چهارده سالگی می باشد و به صورت اجباری است و دروس به دو قسمت عمومی و تخصصی تقسیم می شود.مقطع دبیرستان از سن چهارده سالگی آغاز شده و افراد در این مقطع بر اساس شرایط خود برای ورود به دانشگاه آماده می شوند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی به گونه ای است که فرد می بایست ابتدا پذیرش دانشگاه موردنظر را کسب نماید.دانشجو در مقطع کارشناسی می تواند  پس از گذراندن دوره دبیرستان جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام نماید که طول این دوره چهار سال است البته برای دریافت ویزا و اخذ پذیرش باید به زبان ایتالیایی و یا انگلیسی تسلط داشته باشد و مدرک زبان ایتالیایی B1 یا مدرک زبان انگلیسی آیلتس شش را ارائه دهد.همچنین ذکر این نکته ضروری است که حداکثر سن جهت اخذ پذیرش ایتالیا در این مقطع , ۲۲ سالگی است و اینکه دانشجو می تواند در هفته ۱۰ ساعت کار کند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یکی از پرطرفدارترین نوع مهاجرت از طریق تحصیل در این کشور است چرا که رشته های متفاوتی را شامل می شود.حداکثر سن مجاز جهت تحصیل در این مقطع ۲۹ تا ۳۰ سالگی است و فرد می تواند هفته ای ۲۰ ساعت به کار بپردازد.هزینه ی تحصیل در این مقطع اگر به زبان ایتالیایی باشد رایگان است که فرد می بایست در مدرک B2  زبان ایتالیایی را داشته باشد و اگر به زبان انگلیسی تحصیل کند شامل هزینه ای حدود ۴ تا ۲۰ هزار یورو می شود که باید به دانشگاه مربوطه پرداخت نماید.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ای در باب تحصیل در ایتالیا که در سایت ملک پور نگارش گردیده است را مطالعه نمایید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری پس از اتمام مقطع کارشناسی ارشد می باشد و دانشجو می بایست جهت اخذ پذیرش اقدام نماید.طول مدت تحصیل در این مقطع سه تا چهار سال است . البته نکته ای که حائز اهمیت است این است که در این مقطع دانشجو می بایست مقالات را ارائه کرده باشد و همچنین تایید استاد راهنما و سوپر وایزر را داشته باشد تا بتواند اقدام کند.در واقع مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در مقطع دکترا به استاد راهنما بستگی زیادی دارد چرا که تا پایان مقطع استاد راهنما در کنار شما خواهد بود.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و بورس تحصیلی

دولت ایتالیا به کسانی که در این کشور تحصیل می کنند, بورسیه های تحصیلی خوبی را درنظر گرفته است. یکی از این بورسیه ها , بورسیه DSU است که به دانشجویان خارجی اعطا میگردد و درواقع اگر دانشجو ثابت کند درامد سالیانه ی خانواده اش کمتر ار ۱۰هزار یورو است تا این بورسیه به او تعلق گیرد.یکی دیگر از این بورسیه ها EDISU OIEMONTE است که به دانشجویان بین المللی که در ایتالیا تحصیل می کنند تعلق می گیرد.جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دیگر بورسیه های ایتالیا مقاله ی زیر را مطالعه نمایید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

هزینه ی تحصیل و زندگی در ایتالیا نسبت به کشورهای دیگر بسیار کم است همین عامل موجب فراوانی مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل گردیده است.برخی از هزینه های زندگی در شهرهای مختلف ایتالیا را در جدول زیر مشاهده می کنید.

هزینه زندگی در ایتالیا

هزینه های تحصیل نیز در جدول زیر است.

هزینه تحصیل در ایتالیا


مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و کار دانشجویی

با دریافت ویزای تحصیلی در ایتالیا فرد اجازه کار دانشجویی را دارد البته پاره وقت. ساعات کار برای دانشجویان مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته و در مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت و مقطع دکترا 30 ساعت در هفته میباشد . افراد متقاضی  مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل این نکته  را باید مد نظر قرار دهند که به دلیل اقتصاد ضعیف و نرخ بیکاری بالا در این کشور پیدا کردن شغل مناسب بسیار مشکل است .
به دلیل گستردگی نکته های مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل پیشنهاد میگردد حتما از تجربه های کافی وکلای موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه حتما استفاده کنید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه

یکی از مهمترین مسائل که افراد متقاضی جهت مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل مورد توجه قرار میدهند شرایط ویزای همراه میباشد چون اکثر این افراد متاهل هستند . ویزای همراه جهت افراد متقاضی تحصیل صادر نمیشود یعنی همراه همزمان نمیتواند کنار فرد باشد تنها راه ممکن ارسال دعوت نامه از طریق فرد درحال تحصیل برای خانواده و دریافت ویزای توریستی جهت ایشان میباشد .

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه ها برتر ایتالیا

افرادی قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل رادارند بایستی شناخت کافی نسبت دانشگاهای این کشور را داشته باشند رنکینگ QS   یکی از معتبر ترین رتبه بندی جهانی میباشد که در زیر مشاهده میشود لازم به ذکر است که یکی از دلایل ارائه بورس تحصیلی در دانشگاهای ایتالیا ، بالا بردن رنک دانشگاه در دنیا میباشد.

دانشگاه های ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل

اکثر افراد که جهت دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام مینمایند هدفشان در نهایت مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل میباشد زیرا هزینه های زندگی  و تحصیل در ایتالیا مناسب میباشد . ولی دریافت اقامت دائم منوط به دریافت ویزای کاری برای مدت 5سال است که در این شرایط کاری که کشور ایتالیا به سر میبرد پیدا کردن کار مناسب بسیار مشکل است. ویزای تحصیلی ایتالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل مستلزم دریافت ویزای تحصیلی در مرحله اول میباشد اطلاع درست از مدارک مورد نیاز و چیدمان مدارک میتواند شانس دریافت این ویزا را به مراتب بالاتر ببرد .شما میتوانید با مشاوره و اقدام از طریق وکلای با تجربه موسسه ملک پور این شانس را به بالاترین نقطه ممکن سوق دهید
مدارک عمومی اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا از قرار زیر می باشد:
 • پذیرش دانشگاه
 • پاسپورت معتبر
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس
 • ارائه ترجمه از مدارک هویتی
 • تکمیل فرم ویزا
 • اثبات محل زندگی در ایتالیا
 • اثبات تمکن مالی
 • بیمه نامه مسافرتی
 • مدرک زبان
 • رزومه یا CV
 • ترجمه مدارک و ریزنمرات مقطع قبلی تحصیلی
 • مستنداتی که حاوی هدف اقامت تحصیلی می باشد

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و تابعیت در ایتالیا

افرادی که قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل را دارند میبایست بعد از اتمام تحصیل خود کار مورد نظر خود راجستجو کنند و اگر در این امر موفق گردید و به صورت رسمی قراردادی با کارفرمای خود منعقد مینماید که از این طرق میتوانند نسبت به دریافت ویزای کار اقدام نمایند  . اگر فرد بتوانند تا 5 سال اقامت کاری در ایتالیا داشته باشد میتواند نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام نماید . یافتن کار در ایتالیا با تسلط کافی به زبان ایتالیایی نسبت مستقیم دارد بنابراین به افراد متقاضی که قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل را دارند کشور ایتالیا پیشنهاد نمیشود و کشورهایی مانند تریش، آلمان، لهستان، جمهوری چک و… توصیه میشوند چون در مقایسه با ایتالیا هم هزینه  تحصیل کمتر میباشد و همین طور وجود فرصت های شغلی مناسبب تر  برای دریافت اقامت انتخاب می نمایند

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و سخن پایانی

مهاجرت به ایتالیا  از طریق تحصیل, اخذ اقامت ایتالیا از طریق تحصیل و شرایط و مدارک موجود در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. امید است که تمامی سوالات و ابهامات شما دوستان عزیزدر رابطه با مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در مقطع های مختلف و ضوابط ایتالیا جهت اخذ اقامت و تابعیت از طریق تحصیل , برطرف شده باشد.ایتالیا کشور بسیار خوبی است و به دلیل هزینه ی پایین زندگی در آن متقاضی زیادی دارد.

 در صورت هرگونه سوال و ابهام می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و مشاوره ی رایگان دریافت نمایید و همچنین در قسمت نظرات سوالات خود را ذکر کنید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید