مهاجرت به اوکراین از طریق کار

مهاجرت به اوکراین از طریق کار

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به اوکراین از طریق کار در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به اوکراین از طریق کار

مهاجرت از طریق کار


مهاجرت به اوکراین از طریق کار و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به اوکراین از طریق کار، شرایط مورد نیاز و هزینه های موجود و موارد دیگر در این روش مهاجرت در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا با یافتن شغل در اوکراین می توان اقامت این کشور را اخذ نمود؟ شرایط اقتصادی و فرصت های شغلی در اوکراین به چه صورت است؟ ما سعی کردیم پاسخ به این سوالات و موارد مشابه به آن را به صورت آماری و دقیق خدمت شما عزیزان توضیح دهیم. شما دوستان می توانید جهت هرگونه سوال یا ابهام در زمینه مهاجرت به اوکراین از طریق کار، با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین اطلاعات لازم برای مهاجرت به اوکراین از طریق کار را دریافت کنید.

مهاجرت به اوکراین از طریق کار و شرایط عمومی آن

مهاجرت به اوکراین از طریق کار، دارای مزیت هایی برای یک سری شغل های خاص و مورد تقاضای این کشور می باشد، همچنین از لحاظ سیستم بهداشت و درمان کشور اوکراین دارای شرایط خوبی است و از کشورهای نسبتا پیشرفته جهان می باشد. این کشور در اروپای شرقی قرار گرفته و دارای یک سری نوسانات در نرخ رکود اقتصاد و روند پیشرفت اقتصادی خود می باشد. با این حال به دلیل طبیعت و آب هوای خوب کشور اوکراین هرساله تعداد بسیاری از افراد خارجی و سرمایه داران یا کسانی که ایده های شغلی داشته، قصد مهاجرت به اوکراین از طریق کار را انجام می دهند که باعث می شود رقابت در این زمینه افزایش بیابد. زبان رسمی در این کشور زبان اوکراینی است اما زبان های انگلیسی و روسی هم در اوکراین بسیار رایج می باشد. در ادامه ما به طرح یک جدول از اطلاعات عمومی و موقعیت جغرافیایی کشور اوکراین می پردازیم.

ویژگی اوکراین


مهاجرت به اوکراین از طریق کار و ویزای کاری در اوکراین

در بحث مهاجرت به اوکراین از طریق کار و ویزای کاری اوکراین،  نیاز است که شما قوانین تعیین شده توسط دولت اوکراین را در این زمینه بررسی کنید. در کشور اوکراین برای اخذ ویزای کاری شما نیاز به دعوتنامه کاری از سمت کارفرما معتبر در کشور اوکراین را دارید که به واسطه آن شما نیاز دارید اجازه اقامت در کشور اوکراین را دریافت کنید.. در کشور اوکراین امکان درخواست ویزای کاری، تحقیقی و الحاق خانواده وجود دارد که مدت اعتبار این ویزا معمولا بین 1 تا 2 سال است و تمدید پذیر است و شما باید تمکن مالی لازم برای زندگی خود وخانواده تان را برای 1 سال در اوکراین، به دولت اوکراین نشان دهید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق مذاکره با کارفرمایان اوکراینی، توجه آن ها را به توانایی ها و قابلیت های خود در شغل مورد نظر جلب کنید و سپس اقدام به اخذ دعوتنامه کاری اوکراین توسط آنان کنید.

مهاجرت به اوکراین از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار

افرادی که قصد مهاجرت به اوکراین از طریق کار را دارند باید نسبت به مدارکی که توسط دولت اوکراین جهت اخذ ویزای کار، تعیین شده است اقدام به تهیه آن ها فرمایند. کشور اوکراین دارای قوانین و مقررات خاص خود جهت استخدام نیروهای جدید در این کشور می باشد که یکی از مهم ترین آن ها اولویت با مردم اوکراین و افراد عضو اتحادیه کار اروپا می باشد، بدین صورت که موقعی که شما برای یک شغل درخواست دهید ابتدا در کشور اوکراین به مدت 1 ماه آن شغل مورد نظر آگهی می شود و در صورت نبود متقاضی برای آن شغل، پرونده شما بررسی خواهد شد. همچنین شما باید دعوتنامه کاری از کارفرما اوکراینی به دولت اوکراین ارائه بدهید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در اوکراین به صورت زیر می باشد.
 • ارائه بیمه سلامت و عدم مبتلا به بیماری ایدز و ...
 • ارائه فرم درخواست تکمیل شده توسط متقاضی.
 • دعوتنامه یا معرفی نامه شخص توسط کارفرمای معتبر در اوکراین.
 • مدارک شناسایی شخص متقاضی به همراه کپی آن ها.
 • مدرک زبان انگلیسی.
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار.
 • آدرس معتبر شرکت یا منزل در اوکراین جهت ارائه به دولت.
 • سوابق کاری و تحصیلی فرد با تایید وزارت اسناد و مدارک.

 مهاجرت به اوکراین از طریق کار و نرخ بیکاری در اوکراین

مهاجرت به اوکراین از طریق کار و بررسی نرخ بیکاری در این کشور یکی از مهم ترین نکات برای تصمیم گیری به مهاجرت به این کشور و شروع کارکردن و اطمینان حاصل کردن برای برنامه های بلند مدت کاری می باشد. کشور اوکراین درارای نرخ رشد اقتصادی متوسط و رو به پایین و همچنین نرخ بیکاری به نسبت بالایی می باشد. در همین خصوص باید دقت فرمایید که اولویت دولت اوکراین در استخدام افراد اوکراینی که بیکار می باشند، است اما اگر شما بتوانید به توانایی های خاص خود و تجربه های کاری که دارید، رضایت کارفرماهای اوکراینی را جلب کنید، شاید شانس بیشتری برای اخذ کار و ویزای کاری در اوکراین داشته باشید. در ادامه به نرخ بیکاری در اوکراین می پردازیم، لطفا این نمودار را بررسی کنید.

نرخ بیکاری اوکراین


 

مهاجرت به اوکراین از طریق کار و مشاغل مورد نیاز در سال 2019

کسانی که قصد مهاجرت به اوکراین از طریق کار را دارند باید این نکته را در نظر بگیرند که دولت اوکراین هر سال یک لیست از مشاغل مورد نیاز در این کشور را اعلام می کند که آگاهی از این مشاغل در بالا رفتن شانس اخذ ویزای کاری برای افراد خارجی بسیار موثر می باشد. این مشاغل معمولا شغل هایی هستند که کشور اوکراین نیاز دارد تا افراد خارجی را برای آن استخدام نماید و بدین صورت رشد اقتصادی، نرخ بیکاری و نرخ ارز واردی به کشور خود را افزایش دهد. اگر شما دارای توانایی و تجربه در یکی از مشاغل عنوان شده هستید می توانید شانس خوبی برای اخذ ویزای کار اوکراین داشته باشید. لیست مشاغل سال 2019 در کشور اوکراین به شرح زیر می باشد.
 • کارشناس آی تی و کامپیوتر.
 • استاد زبان های خارجی شامل انگلیسی، روسی، آلمانی و ...
 • مترجم مسلط به زبان انگلیسی.
 • مهاجرت به اوکراین از طریق کار و میزان حقوق در اوکراین
در بحث مهاجرت به اوکراین از طریق کار و میزان حقوق دریافتی در اوکراین، خیلی فاکتورها در این موضوع دخیل می باشند مثلا به دلیل نرخ بیکاری نسبتا زیاد در اوکراین و همچنین رکود اقتصادی این کشور از سال 2013 که حتی منجر به تعطیلی بسیاری از شرکت ها و کارخانه های اوکراینی شد، باعث می شود که بر روی دستمزد کارگران در مشاغل مختلف در کشور اوکراین تاثیرات اعمال شود. همچنین از طرفی قیمت اجناس در کشور اوکراین وابسته به نرخ دلار آمریکا بوده که این مسئله هم باعث نوسانات اقتصادی در این کشور می شود. در ادامه ما به بررسی میزان دستمزد در کشور اوکراین طی چندین سال اخیر می پردازیم، لطفا ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید تا اطلاعات جامع و مفیدی کسب نمایید.

نرخ بیکاری اوکراین


 مهاجرت به اوکراین از طریق کار و نحوه کاریابی در اوکراین

در مورد مهاجرت به اوکراین از طریق کار و نحوه کاریابی در اوکراین، همان طور که پیش تر گفته شد برای اخذ کار در کشور اوکراین، حتما نیاز به یک دعوتنامه رسمی از کارفرما در کشور اوکراین دارید که اگر بخواهید برای اخذ این نامه به صورت شخصی اقدام کنید ممکن است کمی دشوار باشد زیرا که شما باید به دولت کشور اوکراین نشان دهید که توانایی های لازم جهت اخذ این شغل را دارید که این تاییدیه با توجه به دعوتنامه ای که شما از کارفرما رسمی در کشور اوکراین اخذ می نمایید، قابل دریافت است. همچنین برای پیداکردن کار مورد نظر خود در کشور اوکراین شما می توانید از خدمات موسسات و شرکت های کاریابی استفاده کنید که در ادامه به توضیح درمورد آن ها خواهیم پرداخت. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش به نگارش درآمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا حرام می باشد.

مهاجرت به اوکراین از طریق کار در اوکراین و موسسات کاریابی در اوکراین

در زمینه مهاجرت به اوکراین از طریق کار و موسسات کاریابی در اوکراین، شما می توانید از خدمات گسترده موسسات و شرکت های کاریابی در کشور اوکراین استفاده کنید. برای این کار شما باید تمام مدارک کاری، سوابق کاری، مدارک و ریز نمرات و همچنین مدرک زبان انگلیسی خود را به همراه مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی به موسسات کاریابی ارائه دهید. همچنین اگر شما مسلط به زبان اوکراینی باشید شانس شما برای اخذ کار در اوکراین بیشتر خواهد شد. موسسات کاریابی پس از دریافت کامل مدارک شما اقدام به جست و جوی کار برای شما می کنند و ابتدا شغل درخواستی شما به مدت 1 ماه در کشور اوکراین و اتحادیه اروپا آگهی می شود و در صورت نبود متقاضی در آن شغل، به شما سهمیه شانس اخذ آن داده می شود.. در ادامه نام برخی از موسسات کاریابی در اوکراین را خدمت شما عرض می کنیم.
 • NEW RECRUITING GROUP
 • BRAIN SOURCE INTERNATIONAL
 • IT JOBS
 • IT FLOCATION
 • IT TALENT FIND

مهاجرت به اوکراین از طریق کار و بررسی ویزای همراه

مهاجرت به اوکراین از طریق کار و بررسی ویزای همراه یکی دیگر از مهم ترین موضوعات در زمینه مهاجرت به اوکراین می باشد. در رابطه با این موضوع دولت کشور اوکراین قوانینی را وضع کرده که شخص متقاضی کار در اوکراین بتواند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را  به کشور اوکراین به عنوان همراه ببرد. مدت اعتبار ویزای همراه با توجه به ویزای شخص متقاضی اصلی مورد بررسی قرار می گیرد و معمولا 3 ماه پروسه اخذ ویزای همراه در اوکراین زمان می برد که توجه کنید که تمامی مدارک مربوط به افراد همراه باید به زبان انگلیسی ترجمه و مورد تایید وزارت اسناد و مدارک قرار گیرد سپس ارائه به دولت اوکراین شود. طبیعی است که نشان دادن یک تمکن مالی قابل توجه برای زندگی در 1 سال در اوکراین همراه با خانواده، شانس شما را در اخذ ویزای همراه کشور اوکراین بالاتر می برد.

 مهاجرت به اوکراین از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت اوکراین

در رابطه با مهاجرت به اوکراین از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت اوکران باید نسبت به این نکته آگاه باشید که دولت اوکراین از آن دسته افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند درخواست مجوز مهاجرت می کند که این مجوز مهاجرت به اوکراین توسط کابینه وزرای اوکراین به شخص متقاضی اعطا می شود. برای دریافت این نوع مجوز مهاجرت به اوکراین، کشور و دولت اوکراین یک سری شرایط را برای متقاضیان در نظر گرفته است که در صورت داشتن این شرایط به صورت کامل به شما مجوز مهاجرت به اوکراین اعطا خواهد شد. شرایط به صورت زیر می باشد:
 • کارآفرینان و افراد سرمایه دار که به رشد اقتصاد کشور اوکراین کمک می کنند.
 • افرادی که در خاک اوکراین به مدت 3 سال متوالی اقامت داشته اند، اجازه اقدام به درخواست اخذ اقامت دائم می توانند داشته باشند.
 • افراد با تحصیلات عالی و دانشمندانی که مهاجرت آن ها به اوکراین باعث سود و منفعت به کشور اوکراین می شود.
افراد متقاضی به اخذ اقامت حتما باید به وسیله یکی از روش های قانونی مثلا ویزای کار اقدام به اخذ اقامت در کشور اوکراین کنند و پس از 5 سال اقامت در این کشور و پرداخت سالیانه مالیات به دولت اوکراین، در صورت عدم سوپیشینه و داشتن تمامی شرایط و قبولی در آزمون تاریخ و فرهنگ و مسلط بودن به زبان اوکراینی، می توانند اقدام به اخذ تابعیت اوکران نمایند. برای اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کشورهای خارجی جهت یافتن فرصت های شغلی، سرمایه گذاری و تحصیلی برای خود و خانواده تان می توانید محصول ویدیویی بسیار مفید راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، از موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش را تهیه کنید و از مطالب آن حداکثر استفاده را ببرید.

مهاجرت به اوکراین از طریق کار و سخن پایانی

مهاجرت به اوکراین از طریق کار، شرایط مختلف اخذ ویزای کاری و مواردی مثل میزان دستمزد، نرخ بیکاری و رشد اقتصادی در کشور اوکراین برای شما عزیزان به صورت دقیق و علمی مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به نرخ بیکاری نسبتا بالا و رکود اقتصادی بالا در چند سال اخیر، مهاجرت به اوکراین از طریق کار، گزینه خوبی نمی باشد زیرا شما باید از آینده شغلی خود وخانواده تان مطمئن و آسوده خیال باشید که در کشور اوکراین با توجه به نرخ ها و شاخص های اقتصادی موجود و نرخ تورم نسبتا بالای این کشور، تحقق به آینده شغلی بسیار خوب، امری بسی دشوار می باشد. 
 
 
 
 
 
 
 

از این جهت ما به شما مهاجرت به اوکراین از طریق کار را پیشنهاد نمی دهیم و در مقابل مهاجرت به کشورهایی با فرصت های بسیار ویژه شغلی و کیفیت زندگی بالا مانند کشورهای کانادا، اتریش و آلمان را پیشنهاد می کنیم. شما همراهان عزیز می توانید در صورت هرگونه سوال در زمینه مهاجرت به اوکراین از طریق کار، از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش بهره مند شوید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید