ثبت شرکت در اتریش

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص ثبت شرکت در اتریش در اختیار شما قرار دهیم.

ثبت شرکت در اتریش

 ثبت شرکت در اتریش و مقدمه ای بر آن

ثبت شرکت در اتریش، کسب اقامت کشور اتریش از طریق ثبت شرکت و شرایط مورد نیاز برای دریافت پاسپورت کشور اتریش بعد از ثبت شرکت در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. برای ثبت شرکت در اتریش چه مراحلی باید طی شود؟ آیا امکان ثبت شرکت در اتریش برای شهروندان خارجی وجود دارد؟ بهترین راه ثبت کردن شرکت در اتریش چیست؟ در این مقاله سعی شده است ثبت شرکت در اتریش، از زوایای مختلف بررسی می شود و اساسی ترین نکات ثبت شرکت در اتریش به صورت ساده و جامع مورد بحث قرار گیرد. این مقاله با هدف برطرف شدن ابهامات و پاسخ دادن به سوال های شما، توسط مشاور های متخصص و با تجربه مؤسسه حقوقی ملک پور مورد نگارش قرار گرفته است. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر و به روزتر لطفا با مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس بگیرید و مشاوره رایگان به صورت تلفنی دریافت کنید.
 • ثبت شرکت در اتریش و شرایط عمومی آن
 • ثبت شرکت در اتریش و اخذ اقامت آن
 • ثبت شرکت در اتریش و انواع شرکت
 • ثبت شرکت در اتریش و حداقل سرمایه اولیه
 • ثبت شرکت در اتریش و ریسک ها، مالیات ها و نکات مهم
 • ثبت شرکت در اتریش و نقاط مثبت
 • ثبت شرکت در اتریش و وکیل ثبت شرکت در اتریش و خدمات مؤسسه MIE
 • ثبت شرکت در اتریش و مراحل آن
 • ثبت شرکت در اتریش و طرح تجاری
 • ثبت شرکت در اتریش و نکات مهم نهایی

ثبت شرکت در اتریش و شرایط عمومی آن

کشور اتریش در اروپای مرکزی قرار دارد و اتریش عضو اتحادیه اروپا است. آلمان، اتریش، اسلواکی و لهستان در همسایگی اترش قرار دارد. طبیعت اتریش بسیار چشم نواز است و در سرتاسر دنیا شهرت دارد. علاوه بر این، اقتصاد پویای این کشور باعث شده است تا بسیاری از سرمایه گذاران، مایل به ثبت شرکت در اتریش باشند. خوشبختانه امکان ثبت شرکت در اتریش برای ایرانیان فراهم است. افتتاح حساب بانکی بین المللی، تمکان دریافت وام با بهره پایین و اخذ مجوز اقامت با مدت یک سال که قابلیت تمدید را دارد، از مزایای مادی ثبت شرکت هستند. از مزایای معنوی این ویزا می توان به دریافت حق تحصیل و بیمه رایگان برای خود فرد و همه اعضای خانواده اشاره کرد. همچنین برای ثبت شرکت در اتریش نیازی به داشتن شریک با ملیت اتریشی ندارید و امکان داشتن مالکیت شرکت به صورت صد درصدی وجود دارد. این ویزا با راه اندازی یک شرکت جدید، یا خریداری یک شرکت اتریشی در حال فعالیت امکان پذیر می باشد.

ثبت شرکت در اتریش و اخذ اقامت آن

اقامت از نظر اعتبار زمانی به 3 دسته تقسیم می شود: کوتاه مدت، بلند مدت و دائم. با ثبت شرکت در اتریش، مدیر عامل شرکت قادر به دریافت اقامت یک ساله می باشد. شرط تمدید این مجوز اقامت، فعالیت شرکت و سودده بودن آن است. شخص مدیر عامل با گذشتن 5 سال از تاریخ صدور اولین مجوز اقامت و تمدید سالانه آن، می تواند برای اقامت دائم کشور اتریش درخواست خود را به دولت تقدیم کند. شرط دریافت مجوز اقامت دائم، فعالیت شرکت طی مدت 5 ساله و یا استخدام فرد توسط یک کارفرما طی این مدت می باشد. پس از دریافت کارت اقامت دائم و گذشتن یک سال از تاریخ صدور آن می توانید در صورت دانستن زبان آلمانی، آشنایی با فرهنگ و تاریخ کشور اتریش، پرداخت مالیات و عدم ارتکاب جرم، جهت اخذ شهروندی اتریش و اخذ پاسپورت این کشور اقدام کنید.

ثبت شرکت در اتریش و انواع شرکت

قبل از ثبت شرکت لازم است بدانید، شرکت ها از نظر حقوقی انواع مختلفی دارند و لازم است در این مورد اطلاع کسب کنید. گروه اول شرکت ها شامل شرکت های سهامی عام (AG)، شرکت های با مسئولیت محدود (GmbH)و شرکت های با قوانین اروپایی  (SE)می باشند. مشارکت های محدود(KG)، مشارکت های عمومی(OG)، مشارکت قانون مدنی (GesbR) و مشارکت های خاموش(StG) از انواع شرکت های مشارکتی است که در گروه دوم  قرار می گیرند.
یکی از انواع پرطرفدار و محبوب شرکت هادر بین سرمایه گذاران در کشور اتریش، شرکت با مسئولیت محدود (GmbH) می باشد. این نوع شرکت ها برای خود دارای یک هویت قانونی هستند و دارای حقوق، وظایف و تعهدات مشخص هستند. یک یا چند فرد امکان تشکیل دادن این نوع از شرکت ها را دارا می باشند. کم ترین مبلغ و سرمایه که به منظور راه اندازی و ثبت این نوع شرکت ها، مورد نیاز است، برابر با مبلغ سی و پنج هزار یورو می باشد. همچنین رایج ترین نوع مشارکت ثبت شده در اتریش، مشارکت عمومی و مشارکت محدود است. بسته به کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارید، یک نوع شرکت مناسب اهداف شما است. در صورتی که در این مورد نیاز به مشاوره دارید، وکلای مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور در اتریش، آماده بررسی شرایط شما و ارائه خدمات مشاوره ای و حقوقی در مسیر ثبت شرکت در اتریش هستند.

ثبت شرکت در اتریش و حداقل سرمایه اولیه

اگر شرکت مورد نظر جهت ثبت، از نوع مسئولیت محدود باشد، کمترین مقدار سرمایه اختصاص یافته لازم به منظور ثبت شرکت در اتریش، مبلغ سی و پنج هزار یورو می باشد. 50 درصد از این مبلغ می بایست در حساب کشور مبدا فرد متقاضی باشد و  50 درصد باقی مانده در حسابی در کشور اتریش باشد. لازم به ذکر است، این حساب ها باید به نام خودتان باشد. همچنین لازم است هزینه های جانبی ثبت شرکت در اتریش را در نظر بگیرید. این هزینه ها شامل هزینه اجاره دفتر برای شرکت، تهیه طرح کسب و کار و هزینه های حق الوکاله می باشند.

ثبت شرکت در اتریش و ریسک ها، مالیات ها و نکات مهم

از موارد مهمی که می بایست قبل از ثبت شرکت در اتریش و هر کشور دیگری در نظر گرفت، امن بودن آن کشور برای سرمایه گذاران است. بررسی نرخ مصادره اموال از مهم ترین و مشهورترین روش های مشخص کردن امنیت سرمایه گذران و شرکت های آن هاست. این شاخص بین 1 تا 7 تغییر می کند. عدد 1 نشان دهنده امنیت بالای کسب و کار و عدد 7 نشاندهنده امنیت بسیار پایین کسب و کار در یک کشور است. نرخ مصادره اموال در اتریش برابر با 1 می باشد. در نمودار زیر شاخص مصادره اموال اتریش از سال 2014 تا 2018 نشان داده شده است.

شاخص مصادر اموال در اتریش


نرخ ریسک از دیگر پارامتر های مهمی است که قبل از سرمایه گذاری در هر کشوری به منظور بررسی امنیت سرمایه و شرکت، لازم است بررسی کنید. دو روش برای ارزیابی نرخ ریسک وجود دارد. در شکل اول آن شرایط اقتصادی و همچنین سیاسی حاکم بر آن کشور مورد بررسی قرار می گیرد و در شکل بعدی، پیش نیازهای لازم که به منظور راه اندازی یک شرکت در محیط لازم است، بررسی می شود. ریسک در اتریش نمایش داده شده است که همان طور که مشاهده می شود، پایین ترین ریسک ممکن را دارد.

ریسک در اتریش


از نظر مقدار مالیات اخذ شده توسط دولت، کشور اتریش از جمله کشور هایی است که مالیات پایینی در اروپا کسب می کنند. نرخ سود سالانه شرکت، تعیین کننده میزان مالیات پرداختی شما می باشد و درصد مالیات پرداختی، سال به سال متفاوت است. نرخ مالیات بر درآمد در سال 2018 در کشور اتریش طبق جدول زیر بوده است. میزان درآمد و میزان مالیات پرداختی به ترتیب در ستون اول و دوم آورده شده است.

مالیات درامد در اتریش

ثبت شرکت در اتریش و نقاط مثبت

کشور اتریش یکی از توسعه یافته ترین کشورهای دنیا می باشد و ثبت شرکت در اتریش، امتیازات بسیار ارزشمندی برای فرد، به همراه دارد. به تعدادی از این امتیازات در زیر اشاره می شود:

مزایا ثبت شرکت در اتریش


 ثیت شرکت در اتریش و وکیل ثبت شرکت در اتریش و خدمات مؤسسه MIE

کلیه خدمات در باب ثبت شرکت در اتریش و اخذ اقامت بعد از ثبت شرکت، توسط وکلای توانا و برجسته مؤسسه حقوقی ملک پور که همکار مؤسسه MIE اتریش هستند، ارائه می شود. علاوه بر این متخصصان ما در امر کسب و کار، آماده انتقال تجربیات و دانش خود در زمینه ثبت شرکت در اتریش می باشند. در ادامه خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه ثبت شرکت در اتریش خدمت شما عرض می شود:

خدمات ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش و مراحل آن

مراحل و ضابطه های خاصی در فرآیند ثبت شرکت در اتریش حاکم است. به طور کلی این فرآیند را به شش مرحله می توان تقسیم کرد:
 • تعیین نوع شرکتی که متقاضی قصد ثبت آن را دارد.
 • انتخاب نام تجاری برای شرکت ثبتی در اتریش
در این مرحله می بایست مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اتریش تهیه شوند که لیست آن ها در زیر آورده شده است:
 •  تعیین اعضای شرکت، تعداد سهام هر یک از شرکا و میزان سرمایه کلی شرکت و ثبت این موارد در اساس نامه شرکت
 • تهیه کردن مهر رسمی شرکت
 • تعیین وکیل یا یک نماینده قانونی برای انجام دادن موارد ذکر شده در صورتی که فرد در اتریش حضور نداشته باشد، الزامی می باشد.

ثبت شرکت در اتریش و انتخاب نام شرکت:

مهم ترین نکته در انتخاب نام تجاری در  کشور اتریش این است که این اسم تکراری نباشد و هیچ شخص و سازمانی نباید سابقه استفاده از اسم انتخابی شما را داشته باشد. فرآیند تعیین نام با کمک وکیل انجام می شود. وکیل پس از دریافت نام های مورد نظر شما، آن ها را از مرجع قضایی مورد استعلام قرار می دهد و نهایتا نام هایی که قابل نام گذاری بر روی شرکت شما هستند، مشخص می شود.

 تعیین قانون شرکت:

مهیا کردن اساس نامه یکی از مهم ترین و حیاتی ترین مرحله های ثبت شرکت در اتریش است. در اساس نامه شرکت، حوزه فعالیت شرکت شرح داده می شود و مواردی که مدیر عامل و شرکا ملزم به رعایت آن هستند، آورده می شود. در آینده امکان تغییر این فعالیت ها با کسب اجازه از اداره کار وجود دارد.

ثبت شرکت در اتریش و طرح تجاری

کسانی که قصد سرمایه گذاری در یک کشور خارجی را دارند، لازم است به دولت آن کشور یک طرح تجاری ارائه دهند. یکی از مراحل مهم و حیاتی ثبت شرکت در اتریش، مهیا کردن طرح تجاری (Business Plan) می باشد. تمامی اطلاعات مربوط به شرکت در طرح تجاری ذکر می شود و پس از تایید آن توسط دولت، امکان ثبت شرکت در اتریش را پیدا می کنید. خود فرد یا یک متخصص در زمینه تجارت می تواند این طرح را نگارش کند. امکان خریداری یک طرح آماده از یک فرد دیگر نیز وجود دارد. مؤسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه هر گونه خدمات در این زمینه و تهیه طرح تجاری به طور کامل برای متقاضیان است.

 ثبت شرکت در اتریش و نکات مهم نهایی

 روند ثبت شرکت در اتریش به صورت حقوقی است و تنها وکلای رسمی اتریش قادر به انجام آن هستند. موسسه حقوقی ملک پور؛ با کمک حقوقی موسسه MIE اتریش؛ همه مراحل ثبت شرکت در اتریش را با بهره بردن از وکلای متبحر و رسمی کشور اتریش انجام می دهد. از دیگر نکات مهم در زمینه ثبت شرکت در اتریش، هزینه هایی است که در بخش هزینه ها ذکر شد. قبل از این که در دام ها و مشکلات حقوقی ثبت شرکت در اتریش گرفتار شوید با وکیل های معتمد ما مشورت کنید.

ثبت شرکت در اتریش و سخن پایانی

ثبت شرکت در اتریش ، اخذ اقامت اتریش و شرایط مورد نیاز برای اخذ پاسپورت اتریش مورد بررسی دقیق قرار گرفت. با توجه به فرهنگ غنی و اقتصاد قوی و توسعه یافته کشور اتریش، این کشور مقصدی ایده آل برای افرادی است که قصد ثبت شرکت در اتریش را دارند؛ خصوصا این که هزینه ثبت شرکت در اتریش مناسب است. علاوه بر این نرخ تورم و بیکاری پایین در اتریش و بالا بودن کیفیت زندگی در این کشور، باعث جذابیت مهاجرت به اتریش از طریق کاری و تحصیلی شده است.

 برای مطلع شدن از روش های مختلف ثبت شرکت در اتریش می توانید با  مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش ارتباط برقرار کنید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده کنید. علاوه بر این با ثبت پرسش و نظر خود در قسمت دیدگاه ها، امکان دریافت پاسخ با بیشترین سرعت و درکمترین زمان در همان بخش خواهید داشت.