مهاجرت به هند از طریق کار

مهاجرت به هند از طریق کار

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به هند از طریق کار در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به هند از طریق کار

مهاجرت به هندکشور

مهاجرت به هند از طریق کار و بررسی شرایط آن:

مهاجرت به هند از طریق کار، شرایط مهاجرت به هند به شیوۀ کاری و اخذ اقامت هند در این مقاله با رویکری تخصصی و علمی مورد بررسی قرار گرفته است. روند یافتن کار در کشور هند چگونه است؟ آیا می­توان با مهاجرت به هند از طریق کار اقامت این کشور را اخذ کرد؟ میزان بیکاری در کشور هند چقدر است؟ در این مقاله با تکیه بر جدیدترین اطلاعات علمی و تخصصی به این قبیل پرسش­ها پاسخ داده شده است. در این نوشتار، کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش نکات مهم دربارۀ مهاجرت به هند از طریق کار را به شما یادآوری خواهند کرد و از طریق تماس با آنها می­توانید از مشاوره رایگان تلفنی بهره­مند شوید.
در این نوشتار با تکیه بر به روزترین اطلاعات تخصصی به مطالب زیر پرداخته خواهد شد:
 • مهاجرت به هند از طریق کار و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به هند از طریق کار و شرایط اخذ آن
 • مهاجرت به هند از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار هند
 • مهاجرت به هند از طریق کار و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت به هند از طریق کار و نرخ بیکاری در هند
 • مهاجرت به هند از طریق کار و میزان حقوق در هند
 • مهاجرت به هند از طریق کار و مشاغل مورد نیاز هند در سال 2019
 • مهاجرت به هند از طریق کار و نحوه کاریابی در هند
 • مهاجرت به هند از طریق کار و مؤسسات کاریابی در هند
 • مهاجرت به هند از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در هند

مهاجرت به هند از طریق کار و شرایط عمومی آن:

هند کشوری پهناور در قارۀ آسیاست که تنوع آب و هوایی آن توجه افراد زیادی را به خود جلب نموده است. کشور پهناور هند در رشتۀ کبدی حرف اول را می­زند و اسپایی در هند وجود دارد که فقط به فیل­ها اختصاص دارد. حتماً شما هم از شنیدن چنین حقایقی دربارۀ هند شگفت زده شده­اید. اما باید بدانید که مهاجرت به هند از طریق کار چندان مورد تقاضا نیست حتی با وجود اینکه در سال­های اخیر در رشته­هایی همچون IT پیشرفت قابل توجهی داشته است. هند کشور زمین­های حاصل خیز است و تا قبل از استعمار توسط انگلستان فارسی دومین زبان مورد استفاده در آن بود. در نمودار زیر می­توانید اطلاعات مهم کشور هند را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که امکان یافتن شغل برای برخی مشاغل همچون هنرمندان مطرح، سرآشپزهای حرفه­ای، فعالان بخش­های سازمان­های غیر دولتی در هند بیشتر است.

ویژگی های هند


مهاجرت به هند از طریق کار و شرایط ویزای کاری هند:

مهاجرت به هند از طریق کار در صورتی امکان­پذیر است که فرد از یک شرکت رسمی در هند پیشنهاد شغلی دریافت کند. به علاوه، حقوقی که برای فرد در نظر گرفته می­شود نباید از 25000 دلار بیشتر باشد. در مورد کارهای پروژه­ای نیز با پایان یافتن کار ویزای فرد اعتبار خود را از دست می­دهد. همچنین فرد علاقه­مند به مهاجرت به هند از طریق کار موظف به شرکت در تست بیومتریک است. در مورد ویزای کاری هند باید گفت که این ویزا می­تواند 1-5 ساله باشد اما معمولاً یک ساله است. در این میان استثناهایی برای تکنسین­های حرفه­ای و افراد شاغل در صنعت فناوری اطلاعات وجود دارد و می­توانند به ترتیب ویزای 5 ساله و یا 3 ساله دریافت کنند.

مهاجرت به هند از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار هند:

افراد دارای هدف مهاجرت به هند از طریق کار باید مدارکی را ارائه نمایند که در زیر به آنها پرداخته شده است. همراهان همیشگی ما باید توجه داشته باشند که نقص در این مدارک می­تواند منجر به عدم صدور ویزای کاری هند شود. بنابراین، لازم است افراد با دقت هرچه تمام­تر مدارک زیر را تهیه و ارائه نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ویزا هند


 مهاجرت به هند از طریق کار و بررسی ویزای همراه:

یکی از مهم­ترین دغدغه­های علاقه­مند به مهاجرت به هند از طریق کار امکان بردن همراه است. در اینجا منظور از همراه همسر و فرزند زیر 18 سال فرد است. قوانین کشور هند چنین حقی را برای متقاضی شغل قائل می­شوند و می­توان برای همراه نیز درخواست اخذ ویزا داد. به علاوه، فرد همراه در صورتیکه در کشور هند شغلی را بیابد می­تواند ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کند. در صورت تصمیم همراه برای همراهی فرد اصلی نیاز است مدارک زیر تهیه شوند:
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس با فرمت پاسپورت
 • فرم درخواست
 • کپی قرارداد کاری متقاضی اصلی
 • اسناد ازدواج
 • مدارک هویتی
 • تست پزشکی
 • کپی نامۀ پیشنهاد شغلی متقاضی اصلی

مهاجرت به هند از طریق کار و نرخ بیکاری در هند:

نرخ بیکاری در زمرۀ مسائل مهمی قرار می­گیرد که لازم است علاقه­مندان مهاجرت به هند از طریق کار به آن بپردازند. در بخش زیر، برای اطلاع بیشتر متقاضیان اخذ ویزای کاری هند نمودار نرخ بیکاری هند ارائه شده است. همانطور که مشاهده می­شود، نرخ بیکاری در بازۀ زمانی سال­های 2011-2018 نسبت به سال­های پیش رقم کمتری داشته به نحوی که به گزارش بانک جهانی نرخ بیکاری هند در سال 2018  برابر با 3.53 گزارش شده است.  با توجه به شرایط کشور هند و نکاتی که پیشتر در بخش معرفی شرایط عمومی آن مطرح شد، این مسئله تا حدی می­تواند موجب حیرت متقاضیان یافتن کار در این کشور شود.


مهاجرت به هند از طریق کار و میزان حقوق در هند:

میزان حقوق و دستمزد در هند از موارد مهم قابل توجه علاقه­مندان مهاجرت به هند از طریق کار است. البته که میزان حقوق افراد با توجه به وظایف شغلی آنها کاملاً متفاوت است. نکتۀ قابل توجه در این میان اعمال تبعیض جنسیتی برای پرداخت حقوق در این کشور است و حتی زنان دارای تحصیلات سطح بالا حقوق کمتری را نسبت به مردان دریافت می­کنند. یک مسئلۀ قابل توجه دیگر برای متقاضیان مهاجرت به هند از طریق کار آن است که حقوق روزانۀ کارگران غیر رسمی از حداقل حقوق تعیین شده توسط دولت این کشور کمتر است به نحوی که آنها تنها 50 روپیه دریافت می­کنند. در جدول زیر به دستمزد افراد شاغل در حرفه­های گوناگون اشاره شده است:

متوسط درآمد در هند

مهاجرت به هند از طریق کار و مشاغل مورد نیاز هند در سال 2019:

با توجه به شرایط بازار کار هر کشوری طبیعتاً برخی مشاغل بیش از سایر مشاغل مورد نیاز هستند که در مورد کشور هند این مشاغل شغل­های تخصصی و حرفه­ای و مشاغلی همچون خلبان­های حرفه­ای را دربرمی­گیرند. در بخش زیر به برخی مشاغل دارای شرایط و آیندۀ شغلی خوب در هند جهت اطلاع متقاضیان مهاجرت به هند از طریق کار اشاره شده است. این مشاغل به عنوان مثال مشاغل آموزشی و یا صنعتی را دربرمی­گیرند.

مشاغل موردنیار در هند


توصیۀ ویژه ما به شما همراهان گرامی آن است که اگر در پی کسب اطلاعات کامل­تر در زمینۀ مهاجرت به هند از طریق کار و تمامی شیوه­های مهاجرتی به کشورهای دیگر هستید ویدئو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت را تهیه نمایید تا از مطالب ارزشمند آن بهره ­مند شوید.

مهاجرت به هند از طریق کار و نحوه کاریابی در هند:  

متقاضیان مهاجرت به هند از طریق کار با دانش زبانی خوب، مهارت و تخصص بالاتر، سطح تحصیلات بالاتر و سن مناسب­تر می­توانند امید بیشتری برای یافتن شغل مناسب در این کشور داشته باشند. ویزای کاری هند پس از طی نمودن روند اداری در هند صادر می­شود و بهترین شیوه برای یافتن شغل در این کشور اقدام از طریق سایت­های کاریابی از طریق ارسال روزمه است. متقاضیان توجه داشته باشند که رزومۀ آنها باید به زبان هندی و یا انگلیسی نگارش شده باشد. البته شیوۀ دیگری نیز برای یافتن شغل در هند وجود دارد و آن اقدام از طریق ویزای توریستی است به نحوی که فرد به صورت توریستی به هند سفر کرده و شخصاً به دنبال یافتن شغل می­رود. در نهایت، پس از یافتن شغل به وطن خود بازمی­گردد و تقاضای ویزای کار می­نماید. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و کپی برداری از مطالب ذکر شده در آن در هر شرایطی بدون ذکر منبع از نظر شرعی و قانونی حرام و غیرقانونی است و موسسه ملک پور هیچگونه رضایتی در قبال آن ندارد.

مهاجرت به هند از طریق کار و موسسات کاریابی در هند:

یکی از مواردی که می­تواند به علاقه­مندان مهاجرت به هند از طریق کار کمک شایانی بکند کمک گرفتن از موسسات کاریابی است. خوشبختانه جمعیت زیاد کشور هند منجر به شکل­گیری تعداد زیادی از این موسسات شده است و افراد می­توانند با ارائۀ اطلاعات خود به آنها در پی پیشنهاد شغلی مناسب از سوی کارفرما باشند. در بخش زیر، نام برخی از موسسات کاریابی معتبر و معروف ذکر شده است. شما عزیزان می­توانید با کمک گرفتن از این موسسات مسیر هموارتری را برای یافتن شغل در هند طی کنید.
 •  Alliance Recruitment Agency
 •  M.M.Enterprise
 •  ABCconsultant (فعال در زمینۀ کارهای ساختمانی)
 • Quick Employmens

مهاجرت به هند از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در هند:

مهاجرت به هند از طریق کار می­تواند اخذ اقامت و در ادامه تابعیت این کشور را به دنبال داشته باشد. در واقع، افراد پس از 7 سال کار کردن در هند و پرداخت مالیات به موقع می­توانند برای اخذ اقامت این کشور درخواست دهند. در مدت این 7 سال نباید هیچگونه سوء سابقه­ای از فرد مورد نظر به ثبت برسد. با گذشت 5 سال دیگر و پر شدن 12 سال حضور فرد در هند اخذ پاسپورت این کشور در صورت رعایت چند الزام ممکن می­شود. نداشتن پرونده قضایی در هند، فراگیری زبان هندی و انگلیسی و آشنایی با فرهنگ و تاریخ کشور هند این الزامات را تشکیل می­دهند. البته باید توجه داشت که دوتابعیتی در هند پذیرفته شده نیست و فرد تنها با لغو تابعیت قبلی خود موفق به اخذ پاسپورت این کشور می­شود و فرد نمی­تواند به شکل همزمان تابعیت هند و یک کشور دیگر را داشته باشد.  

مهاجرت به هند از طریق کار و سخن پایانی:

مهاجرت به هند از طریق کار، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری هند، نحوۀ کاریابی در هند و مواردی دیگر از این قبیل در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار گرفت. همچنین سعی نمودیم با معرفی برخی موسسات کاریابی هند مسیر یافتن شغل در این کشور را برای هموطنان عزیزمان هموارتر کنیم. متقاضیان مهاجرت به هند از طریق کار باید توجه داشته باشند که اگرچه نرخ بیکاری در این کشور پایین است، افراد نمی­توانند انتظار دریافت دستمزد بالایی را در این کشور داشته باشند و البته ویزای کاری هند حتی با سختگیری بیشتری به هموطنان ایرانی ما اعطا می­شود. 

پس پیشنهاد می­شود افراد جویای مهاجرت به هند از طریق کار کشورهایی با شرایط بهتر و نرخ بیکاری کم همچون آلمان و یا اتریش را مقصد مهاجرت خود قرار دهند.  به علاوه، مشاورین مجرب ما در زمینۀ حقوق بین­الملل پذیرای تماس تلفنی شما عزیزان هستند تا صمیمانه اطلاعات رایگانی را در اختیار شما قرار دهند. این امکان نیز فراهم شده که در قسمت انتهای مقاله، نظرات و هرگونه پرسشی در این زمینه­ها را در قسمت دیدگاه (ثبت پرسش) بیان کنید 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید