مهاجرت به لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور لیختن اشتاین اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به لیختن اشتاین در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

لیختن اشتاین مهاجرت به


مهاجرت به لیختن اشتاین و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به لیختن اشتاین ، شرایط عمومی آن، روش های مختلف مهاجرت به لیختن اشتاین و نحوه ی اخذ تابعیت از طریق مهاجرت به لیختن اشتاین در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. از چه روش هایی می توان اقامت لیختن اشتاین را گرفت؟ هزینه های زندگی در لیختن اشتاین به چه صورت است؟ آیا با اخذ اقامت در لیختن اشتاین قادر به اخذ تابعیت نیز می‌شویم؟ این مقاله برای پاسخ به سوالات و ابهامات ذهنی شما توسط کارشناسان متخصص مؤسسه ملک پور به نگارش درآمده است. در صورت تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر و کاملتر در مورد این موضوع با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره ی رایگان بهره مند شوید.

 • مهاجرت به لیختن اشتاین و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به لیختن اشتاین و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار
 • مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق تحصیل
 • مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج
 • مهاجرت به لیختن اشتاین و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به لیختن اشتاین و هزینه های زندگی در لیختن اشتاین
 • مهاجرت به لیختن اشتاین و اخذ تابعیت لیختن اشتاین
 • مهاجرت به لیختن اشتاین و سخن پایانی

مهاجرت به لیختن اشتاین و شرایط عمومی آن

لیختن اشتاین یک کشور کوچک واقع  در اروپای مرکزی، بین کانتی سنت گالن و استان اتریش فورالبرگ است. زبان رسمی آلمانی و واحد پول آن فرانک سوئیس است، این کشور بسیار کم جمعیت بوده و دارای مساحت 160 کیلومتر مربع است. ‌هر فادوتس یکی از زیبا ترین شهر ها و پایتخت این کشور است. لیختن اشتاین با کشورهایی چون اتریش و سوئیس هم مرز است. مهاجران این کشور هم بیشتر از کشورهای هم مرز آن است
مهاجرت به لیختن اشتاین به 6 روش مختلف مهاجرتی از جمله سرمایه‌گذاری، تولد، ازدواج، تحصیل، کار و پناهندگی امکان پذیر است.
پاسپورت لیختن اشتاین در رتبه ی دهم قرار گرفته است و این به این معنی است که افرادی که دارای این پاسپورت هستند قادر به سفر به 157 کشور بدون ویزا را دارند.

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار هم برای تبعه ی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و هم برای افراد ساکن در خارج از اتحادیه اروپا فراهم است. اما تفاوت هایی با هم دارند که در این جا به بررسی آن می پردازیم.
افرادی که در کشورهای اتحادیه اروپا زندگی میکنند و در همسایگی لیختن اشتاین هستند مانند سوئیس، اتریش و آلمان در صورت اثبات به زندگی در این کشور ها و اخذ اجازه ی cbc که اجازه ی ورود و خروج مرزی می دهد میتوانند در این کشور شروع به کار کنند و اگر شرایط اقامت در حین کار داشته باشند فقط موظفند هفته‌ای یک بار از خاک لیختن اشتاین خارج شوند. افرادی که ساکن کشور های عضو اتحادیه اروپا و شینگن نیستند در صورت مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار باید رزومه و سابقه ی کاری فوق العاده ای داشته باشند تا بتوانند دعوت نامه‌ای از کارفرما داشته باشند و اقامت بگیرند و شروع به کار کنند. این افراد پس از 10 سال کار و پرداخت مالیات موفق به اخذ اقامت دائم و پس از گذشت 30 سال پاسپورت و تابعیت این کشور را دریافت می کنند.
این نمودار نرخ بیکاری طی سال های اخیر را نشان می دهد.

نرخ بیکاری در لیختن اشتاین


مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق تحصیل

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق تحصیل یکی دیگر از روش های مهاجرتی است که فرد میتواند در تمامی مقاطع از جمله کالج، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام نماید و اقامت موقت بگیرد. دانشجویان در هنگام تحصیل اجازه ی کار نیمه وقت دارند که نسبت به مقطع تحصیلی اجازه ی ساعت های کاری در هفته متغیر است. باید توجه داشت که فرد متقاضی در صورت تمایل به ماندن در خاک لیختن اشتاین باید پس از اتمام دوره ی تحصیلی خود پیشنهاد کاری دریافت کرده و قرارداد ببندد. شایان ذکر است که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است.
مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از طریق تحصیل :
 • پاسپورت
 • مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی
 • پرینت بانکی
 • ارائه پذیرش تحصیلی
 • گواهی سلامت
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی و یا آلمانی
 • عدم سو پیشینه
 • دو قطعه عکس

تحصیل در مقطع کارشناسی

مدت زمان تحصیل در این دوره 3 تا 4 سال است که شهریه ی سالیانه ی آن حدود 4000 یورو می شود و افراد می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی به زبان آلمانی و در دانشگاه های غیردولتی به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در این مقطع در تمامی رشته‌های فنی، انسانی و تجربی ممکن است و طول تحصیل در این دوره 1 تا 2 سال برآورد شده است.

تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در این مقطع در تمامی رشته ها امکان پذیر است و تنها دانشجو موظف به ارائه مدارک تحصیلی، مدرک زبان خود است. در مقطع دکتری داشتن سوپروایزر از ملزومات است.

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری به روش های مختلفی از جمله ثبت شرکت و خرید ملک صورت می‌گیرد اما به اقامت دائم و اخذ پاسپورت ختم میشود و تنها این کشور را میتوان امن ترین منطقه برای سرمایه گذاری به دلیل داشتن شرایط اقتصادی و زندگی عالی و موقعیت این کشور نامید. حتما در سرمایه‌گذاری باید نرخ رشد اقتصادی و نرخ مصادره ی اموال در کشور مقصد مورد بررسی قرار بگیرد.75 هزار شرکت ثبت شده در لیختن اشتاین 30 درصد از درآمد این کشور را تأمین می کنند. اما باز هم باید ذکر کرد که سرمایه گذاری و خرید ملک در لیختن اشتاین منجر به اخذ اقامت و تابعیت نخواهد شد.  این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE در اتریش تهیه و گردآوری شده، هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد.

نرخ فساد و رشد اقتصادی در لیختن اشتاین


مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج در این کشور ممکن است، به شرطی که متقاضی با فردی که دارای تبعه ی لیختن اشتاین یا کسی که دارای اقامت این کشور است ازدواج کند. در این صورت به او اقامت و پاسپورت داده میشود که خود دارای پروسه و شرایطی است که به آن اشاره می کنیم. در صورت ازدواج با فردی که دارای تبعه یا اقامت کشور لیختن اشتاین است، فرد تبعه ی کشور باید مدارک ازدواج و تجرد ، تمکن مالی و ادرس خانه ی خود را ارائه دهد تا همسر او بتواند اقامت 1 ساله دریافت کند. در این نوع روش مهاجرتی پس از گذشت 5 سال و عدم جدایی آنها فرد اقامت دائم میگیرد و پس از گذشت 5 سال دیگر پاسپورت لیختن اشتاین می گیرد. برای اخذ پاسپورت باید توجه داشت که هر سال زندگی مشترک آنها 2 برابر حساب می شود. فرد باید تابعه ی قبلی خود را باطل و زبان آلمانی بداند و حتما در مورد قوانین و سیاست کشور لیختن اشتاین اطلاعات کسب کند.

مهاجرت به لیختن اشتاین و اخذ تابعیت از طریق تولد

در هنگام تصمیم گیری به مهاجرت به لیختن اشتاین و اخذ تابعیت از طریق تولد باید به قانون آن کشور برای گرفتن پاسپورت توجه کرد، باید اشاره کرد که کشور های مختلف برای اعطای پاسپورت و تابعیت خود از دو روش خاک و خون پیروی می کنند. با توجه به این دو سیستم در صورت پیروی از سیستم خاک اگر فرزندی در خاک آن کشور به دنیا بیاید هر چند پدر و مادر او تابعیت آن کشور را نداشته باشند فرزند دارای تابعیت و پاسپورت کشور مقصد خواهد شد و بر اساس قانون خون تنها به فرزندی پاسپورت و تابعیت داده می‌شود که از پدر یا مادر تبعه ی آن کشور متولد شده باشد، یا تابعه ی پدر و مادر مشخص نباشد. شایان ذکر است که کشور لیختن اشتاین از سیستم خون پیروی میکند و فقط به فرزندانی پاسپورت و تابعیت می‌دهد که دارای پدر یا مادر لیختن اشتاینی باشند.

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق پناهندگی

مؤسسه ملک پور یا MIE اتریش، هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله صرفاً جهت افزایش آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی به عرض شما می رسد.
یکی از خطرناک ترین راه های مهاجرتی پناهندگی است. پناهجو فردی است که از به خاطر امنیت جانی و مالی خود به دلایل سیاسی، نژاد و عضویت در گروه های مختلف ترس بازگشت به کشور خود را دارد، با این حال اقدام برای پناهندگی بسیار خطرناک و آینده ای نامعلوم پیش روی پناهجو می باشد. اکثر کشور ها و لیختن اشتاین هم با این که عضو کمیسیون ژنو است اما خدماتی در زمینه ی پناهندگی ارائه نمی‌دهد و فرد متقاضی پروسه ی بسیار طولانی و شرایط دشواری از طریق پناهندگی در لیختن اشتاین خواهد داشت. پیشنهاد موسسه حقوقی ملکپور برای مهاجرت و اخذ اقامت و پاسپورت اقدام از روش های قانونی و مطمئن است. به جدول زیر که نرخ درخواست پناهندگی را در کشور لیختن اشتاین نشان می دهد توجه کنید.

نرخ پناهندگی در لیختن اشتاین


مهاجرت به لیختن اشتاین و هزینه های زندگی در لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین برای زندگی بسیار خوب است و در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و از نرخ بیکاری پایین با حقوق بسیار بالایی برخوردار است، اکثر مردم در واقع قادر به زندگی در شرایطی استاندارد هستند.
لیختن اشتاین نه تنها دارای یکی از بالاترین سطح دستمزد در اروپا است، بلکه یکی از گران ترین کشورهای اروپایی نیز می باشد. زندگی، انرژی، حمل و نقل، بیمه اجباری و دیگر هزینه های ثابت تقریبا نیمی از درآمد افراد را در بر می گیرد. این درآمد متوسط ​​بین 3500 تا 9000 فرانک در هر ماه است. قیمت مواد غذایی و سایر کالاها و خدمات روزمره از بالاترین هزینه ها در اروپا برخوردار است. مردم در لیختن اشتاین حدود یک چهارم درآمد ماهانه خود را در این موارد صرف می کند. نمونه هایی از هزینه ها در لیختن اشتاین به صورت زیر می باشد.

هزینه زندگی در لیختن اشتاین


مهاجرت به لیختن اشتاین و اخذ تابعیت لیختن اشتاین

در این مقاله روش های مختلف مهاجرت به لیختن اشتاین را بررسی کرده ایم اما باید گفت که در هیچ کدام از این روش ها بدون گذراندن دوره ای در لیختن اشتاین فرد متقاضی قادر به اخذ اقامت دائم و تابعیت نخواهد شد. از آنجایی که کشور لیختن اشتاین کشوری مهاجر پذیر نبوده به این دلیل در اعطای اقامت دائم و پاسپورت بسیار سخت گیر است. با توجه به شرایط گرفتن تابعیت لیختن اشتاین شایان ذکر است که فرد باید 30 سال در خاک لیختن اشتاین زندگی کرده و حداقل 5 سال از اقامت دائم او گذاشته باشد. اگر سن فردی از 20 سال کمتر است مدت زمان اقامت او در این کشور دو برابر حساب می شود. مهاجرین باید به این امر توجه داشته باشند که کشور لیختن اشتاین به هیچ عنوان فرد دو تابعیتی را نمی‌پذیرد و برای اخذ پاسپورت فرد باید تابعیت قبلی خود را باطل کند. پاسپورت لیختن اشتاین باید به تأیید شاهزاده ی این کشور برسد.

مهاجرت به لیختن اشتاین و سخن پایانی

مهاجرت به لیختن اشتاین , روش های مختلف درخواست اقامت و تابعیت و حتی هزینه های زندگی در لیختن اشتاین از جمله مواردی هستند که بسیاری از افراد اطلاعات زیادی در مورد آن ندارند پس بر آن شدیم تا در مورد مهاجرت به لیختن اشتاین مطالبی را به نگارش در آوریم و در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. از شما مخاطبان سپاسگذاریم و امید است که این مقاله اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار داده باشد و پاسخگوی سوالات شما عزیزان بوده باشد. .

مؤسسه حقوقی ملک پور آماده ی ارائه ی خدمات در جهت مهاجرت به لیختن اشتاین و اخذ تابعیت به شما عزیزان میباشد. در صورت نیاز با همکاران ما در دفاتر تماس حاصل فرمایید و از مشاوره ی رایگان تلفنی بهره‌مند شوید یا در قسمت پرسش و پاسخ سایت سوالات خود را بیان کنید و پاسخ خود را دریافت کنید

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید