مهاجرت به سنت لوسیا

مهاجرت به سنت لوسیا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به سنت لوسیا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به سنت لوسیا

مهاجرت به سنت لوسیا

مهاجرت به سنت لوسیاو مقدمه ای بر آن

مهاجرت به سنت لوسیا و چگونگی اخذ اقامت و تابعیت این کشور در این نوشتار به طور علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. مهاجرت به سنت لوسیا از چه راه هایی امکان پذیر است؟ شرایط اخذ تابعیت سنت لوسیا چیست؟ چه مدارکی برای مهاجرت به سنت لوسیا مورد نیاز است؟ کشور سنت لوسیا یکی از جزیره های دریای کارائیب، همچون کشورهای مشابهی چون گرانادا، دومینیکا و غیره، برای تقویت شرایط اقتصادی خود سیاست آزاد اقتصادی را در پیش گرفته است. این کشور با فراهم نمودن بستر مناسبی برای مهاجرت به سنت لوسیا و جذب سرمایه گذاران خارجی، سعی بر تقویت پایه های اقتصاد خود می کند. در ادامه پس از بررسی شرایط عمومی کشور سنت لوسیا، راه های مختلف مهاجرت به این کشور به تفصیل توضیح داده می شود. برای افزایش آگاهی خود می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش) تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی این موسسه بهره مند گردید.
 • مهاجرت به سنت لوسیا و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به سنت لوسیا از طریق کار
 • مهاجرت به سنت لوسیا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به سنت لوسیا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به سنت لوسیا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به سنت لوسیا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به سنت لوسیا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به سنت لوسیا و هزینه های زندگی در سنت لوشیا
 • مهاجرت به سنت لوسیا و اخذ تابعیت سنت لوشیا
 • مهاجرت به سنت لوسیا و سخن پایانی

مهاجرت به سنت لوسیا و شرایط عمومی آن

کشور سنت لوسیا، جزیره ای کوچک در شرق دریای کارائیب است. این کشور به عنوان یکی از جدیدترین فرصت های اقتصادی، برای سرمایه گذاران خارجی به شمار می رود. اقیانوس اطلس اطراف این کشور را پوشانیده است و در شمال، جزیره های گرنادین و سنت وینسنت و در جنوب، جزیره مارتینینک قرار دارد. پایتخت این کشور، شهر کاستریس می باشد. اگرچه اولین بار فرانسوی ها به این کشور وارد شدند اما از سال 2018، سنت لوسیا مستعمره کشور انگلیس است. موز و آووکادو دو محصول مهم سنت لوسیا به شمار می روند که به سراسر جهان صادر می شوند. صنعت توریست نیز در این کشور رونق فراوان دارد. زبان رسمی کشور سنت لوسیا، انگلیسی و واحد پول آن دلار کارائیب شرقی است. با توجه به شرایط مناسبی که دارد، مورد توجه مهاجران خارجی قرار گرفته و هر متقاضی متناسب با شرایط و امکانات خود روشی را برای مهاجرت به سنت لوسیا اتخاذ کرده است. در ادامه به بررسی هر یک ازاین روش ها می پردازیم.

ویژگی سنت لوسیا


مهاجرت به سنت لوسیا از طریق کار

برای آنکه بتوانید در کشور سنت لوسیا مشغول به کار شوید، همچون بیشتر کشورهای دنیا نیازمند یک دعوتنامه کاری از کارفرمایی در این کشور هستید. برای مهاجرت به سنت لوسیا از طریق کار، لازم است برخی شاخص های این کشور از جمله نرخ بیکاری، میزان درآمد، مشاغل مورد نیاز و غیره را مورد بررسی قرار دهیم. اگرچه کشور سنت لوسیا با کاهش نرخ بیکاری در این کشور در صدد فراهم نمودن شرایط مناسب اشتغال است. اما با توجه به تراکم جمعیت کشور و شرایط بیکاری موجود، متقاضیان مهاجرت به سنت لوسیا می توانند با توجه به شرایط مساعدی که کشورهای اروپایی مانند دانمارک، اتریش و آلمان و یا کانادا دارند، مقصد خود را تغییر داده و از این طریق آینده ای مطمئن تر را، تضمین نمایند.

نرخ بیکاری سنت لوسیا


  مهاجرت به سنت لوسیا از طریق تحصیل
تحصیل در کشور سنت لوسیا تا سن 15 سالگی اجباری است. همچنین تحصیل تا این سن بدون هزینه خواهد بود. داشتن آموزش جهانی، اولویت دولت سونت لوسیا است و تلاش بسیار برای کاهش بی سوادی در این کشور انجام می شود. اما به دلیل کمبود منابع و محیط های آموزشی، فارغ التحصیلی در مقاطع بالاتر در این کشور رشد قابل توجهی نداشته است. مهترین دلیل انتخاب دانشگاه ها و کالج های این کشور توسط دانشجویان بین المللی و مهاجرت به سنت لوسیا از طریق تحصیل، تدریس دوره های آموزشی به زبان انگلیسی است.
تحصیل در کشور سنت لوسیا در مقاطع مختلفی امکان پذیر خواهد بود و هزینه تحصیل چیزی بین 9 تا 12 هزار پوند در سال است. دوره کارشناسی در این کشور 4 ساله و دوره کارشناسی ارشد 2 ساله است. چنانچه دانشجویان بخواهند در مقطع دکتری که 2 تا 3 سال به طول می انجامد، تحصیل نمایند می توانند برای برنامه های مختلف بورسیه در این کشور اقدام کنند. مدارک لازم برای مهاجرت به سنت لوسیا از طریق تحصیل:
 • ترجمه مدارک هویتی و تحصیلی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • پاسپورت معتبر با حداقل یک برگه سفید
 • بیمه نامه درمانی
 • پذیرش دانشگاه
 • مدارک محل سکونت و خوابگاه
 • پرینت تمکن مالی

مهاجرت به سنت لوسیا از طریق سرمایه گذاری

همانطور که در بالا نیز بدان اشاره شده سیاست های کشور سنت لوسیا در جهت جذب هر چه بیشتر سرمایه گذار خارجی شکل گرفته است. نداشتن مالیات بر درآمد و همچنین پروسه کوتاه رسیدگی به پرونده، حدود 3 ماه از جمله نکات مثبت سرمایه گذاری در این کشور به حساب می آید. و مهاجرت به سنت لوسیا را در میان سرمایه گذاران خارجی محبوب کرده است. نداشتن سوء پیشینه کیفری و تخصص در فعالیت اقتصادی مورد نظر همچنین سلامت جسم و روان از جمله شرایط اولیه سرمایه گذاران خارجی در این کشور می باشد. از جمله راه های سرمایه گذاری در این کشور به شرح زیر است.

سرمایه گذاری سنت لوسیا


مهاجرت به سنت لوسیا از طریق ازدواج

ازدواج یکی از روش های مهاجرت به سنت لوسیا و اخذ تابعیت آن کشور است. در بیشتر کشور های دنیا این روش راحترین، شیوه مهاجرت محسوب می شود و ابتدا اقامت و پس از آن امکان اخذ تابعیت را برای اشخاص فراهم می کند. اگر یک شخص خارجی با تبعه سنت لوسیا ازدواج کند، بعد از 5 سال زندگی در کشور سنت لوسیا، در صورتی که سایر شرایط لازم را نیز دارا باشد می تواند برای اخذ تابعیت این کشور اقدام نماید. مدرکی که برای ازدواج در این کشور داده می شود، یک گواهی ازدواج موقت است که می توان با پرداخت هزینه های لازم این گواهی را به سند رسمی تبدیل نمود. مدارک لازم برای درخواست ویزای ازدواج کشور سنت لوسیا را در زیر می بینید:
 • شناسنامه
 • پاسپورت
 • گواهی طلاق- در صورت وجود
 • مدرک فوت همسر- در صورت وجود
 • در صورتی که متقاضیان زیر 18 سال باشند یک رضایت نامه توسط دفتر اسناد رسمی ضروری است

 مهاجرت به سنت لوسیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

اعطای تابعیت از طریق تولد از دو قاعده کلی تبعیت می کند. قاعده خون که بر اساس این قاعده، تابعیت یک کشور از طریق والدین یا یکی از آن ها به فرزند متولد شده انتقال می یابد. و قاعده دوم، اصل خاک است. اصل خاک به معنای اعطای تابعیت کشوری که کودک در آن متولد می شود، بدون در نظر گرفتن تابعیت پدر و مادر است. کشور سنت لوسیا از جمله معدود کشور هایی است که اصل خاک را پذیرفته و به کودکی که در خاک کشور سنت لوسیا متولد می باشد، تابعیت این کشور را اعطا می کند. در این کشور به تبعیت والدین توجه نمی شود و این امر از جمله نکات بسیار مثبت مهاجرت به سنت لوسیا است.  برای آشنایی جامع با راه های مختلف مهاجرت و قوانین کشورهای مختلف می توانید ویدیوی راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت، که توسط استاد گرانقدر، جناب آقای دکتر ملک پور تدریس می شود را مشاهده نمایید.

مهاجرت به سنت لوسیا از طریق پناهندگی

آخرین روش مهاجرت به سنت لوسیا، پناهندگی است. به دلیل غیر قانونی بودن این روش و خطرات مختلفی که به دنبال دارد، به هیچ عنوان توسط موسسه حقوقی ملک پور توصیه نمی شود و این مطالب برای آشنایی افراد با این موضوع و خطرات پیرامون آن نوشته شده است. درخواست پناهندگی در کشور سنت لوسیا از طریق اداره های پلیس این کشور و دفاتر مهاجرت مستقر در فرودگاه ها پیگیری می شود. به دلیل غیر قانونی بودن روش پناهدگی، چنانچه افراد در مسیر خود، از طرف افراد سودجو متحمل خسارت های جانی و مالی شوند، امکان پیگیری آن از طریق مراجع قانونی وجود ندارد و ابتدا خود شخص مجرم شناخته می شود. بر اساس کنوانسیون ژنو 1951، پناهنده کسی است که به خاطر نژاد، ملیت، عقاید مذهبی و سیاسی و یا عضویت در گروه های اجتماعی خاص، ممکن است در کشور خود مورد آزار و شکنجه قرار بگیرد. کشور سنت لوسیا از جمله کشورهای پایبند به این کنوانسیون بوده و پناهندگان خرجی را در خود می پذیرد.

مهاجرت به سنت لوسیا و هزینه های زندگی در سنت لوسیا

از جمله نکاتی که برای مهاجرت به سنت لوسیا، باید مورد بررسی قرار بگیرد، هزینه های زندگی در این کشور است. خوب است که بدانیم کشور سنت لوسیا کشور گرانی به حساب نمی آید و در مورد برخی از هزینه های زندگی از هزینه های حال حاضر ایران کمتر است. خواننده گرانی در نظر داشته باشید که این مطالب توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور گردآوری و تدوین شده است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر قانونی محسوب شده و قابل پیگیری است. در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی در کاستریس، پایتخت این کشور با تهران پایتخت ایران مقایسه شده اند.

هزینه زندگی در سنت لوسیا

مهاجرت به سنت لوسیا و اخذ تابعیت سنت لوسیا

مهاجرت به سنت لوسیا، برای افرادی که از روش های مختلف به جز تولد که گفته شد در همان ابتدا منجر به دریافت تابعیت برای کودک می شود، ابتدا اقامت این کشور را به دنبال دارد. اقامت به معنای مجوز زندگی در یک کشور به مدت محدود و مشخص است. در طول اقامت در یک کشور، شخص به عنوان شهروند درجه 2 شناخته می شود و متناسب با از حقوق مشخصی برخوردار است. برای افرادی که اقامت یک کشور را دارند، امکان شرکت در انتخابات و اشتغال در سمت های سیاسی آن کشور وجود ندارد و این حقوق تنها مختص به شهروندان و کسانی است که تبعه آن کشور محسوب می شوند. برای داشتن تابعیت برخی از کشورها، لازم است که افراد تابعیت قبلی خود را باطل کنند، اما در مورد کشور سنت لوسیا با توجه به آن که این کشور قانون تابعیت مضاعف را پذیرفته است، می توان با حفظ تابعیت قبلی، برای دریافت تابعیت این کشور اقدام نمود. همچنین در نظر داشته باشید که با داشتن تابعیت یک کشور می توان برای اخذ پاسپورت آن کشور نیز اقدام نمود.

مهاجرت به سنت لوسیا و سخن پایانی

  مهاجرت به سنت لوسیا و روش هایی که می توان از طریق آن برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور اقدام نمود، در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که از این مقاله متوجه شدیم، روش های مختلفی برای مهاجرت به سنت لوسیا، شامل: تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، کار و پناهندگی وجود دارد. سنت لوسیا برای تقویت اقتصاد کشور خود، بسترهایی برای جذب سرمایه گذاری خارجی فراهم نموده است که مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی می باشد. به خاطر تدریس دوره های آموزشی به زبان انگلیسی، مهاجرت به سنت لوسیا از طریق تحصیل نیز مورد توجه است. از نکات مهم کشور سنت لوسیا، عمل بر پایه اصل خاک برای اعطای تابعیت به نوزادان است. همچنین دانستیم که ازدواج به تبعه این کشور امکان اخذ تابعیت پس از 5 سال اقامت را برای افراد به دنبال خواهد داشت. 

پس از مطالعه دقیق این مقاله چنانچه سوالاتی در این زمینه برای شما به وجود آمده است می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش) استفاده کنید. همچنین به درج پرسش های خود در قسمت دیدگاه ها، پاسخ کارشناسان ما را در اسرع وقت دریافت خواهید نمود.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید