مهاجرت به استونی از طریق کار

مهاجرت به استونی از طریق کار

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به استونی از طریق کار در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 مهاجرت به استونی از طریق کار

مهاجرت به استونی از طریق کار، اخذ اقامت و تابعیت به واسطه مهاجرت به استونی از طریق کار در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. برای مهاجرت به استونی از طریق کار چه شرایطی را باید داشته باشیم؟ از چه راه­هایی می توان برای کار به استونی مهاجرت کرد؟ اصول و قوانین مهاجرت به استونی از طریق کار چیست؟ حقوق و مزایای شهروندان در استونی چگونه است؟ امکانات و مزایای مهاجرت به استونی از طریق کار چیست؟ ما در این مقاله تلاش نموده­ا­یم که نکات اساسی و مهم مهاجرت به استونی از طریق کار را در قالبی ساده و شیوا به اطلاع مخاطبان برسانیم. افزون بر این، این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک­پور نگارش شده است؛ در صورت بروز هر گونه سوال و یا مشکل می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل نموده و با مشاوره تلفنی رایگان پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. شایان ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک­پور )همکار مؤسسه MIEاتریش( تهیه و گردآوری شده است؛ لذا هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی تلقی می شود.

عناوین

 • مهاجرت به استونی از طریق کار و مقدمه­ای بر آن
 • مهاجرت به استونی از طریق کار وشرایط عمومی
 •  مهاجرت به استونی از طریق کار و ویزای کاری استونی
 •   مهاجرت به استونی از طریق کار و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در استونی
 •  مهاجرت به استونی از طریق کار و نرخ بیکاری در استونی
 •  مهاجرت به استونی از طریق کار و مشاغل مورد نیاز 2019 در استونی
 •  مهاجرت به استونی از طریق کار و میزان حقوق در استونی
 •   مهاجرت به استونی از طریق کار و نحوه کاریابی دراستونی
 •  مهاجرت به استونی از طریق کار و موسسات کاریابی در استونی
 •  مهاجرت به استونی از طریق کار و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت به استونی از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در استونی
 •  مهاجرت به استونی از طریق کار و سخن پایانی

مهاجرت به استونی از طریق کار و مقدمه­ای بر آن

  کشور استونی از جمله کشورهای شمال اروپا به حوزه بالتیک می باشد که مقصد بسیاری از افراد برای مهاجرت به استونی از طریق کار می باشد. جمعیت این کشور 1/320/000 نفر می‌باشد و پایتخت آن تالین می باشد. زبان غالب این کشور استونیایی و از جمله کم جمعیت ترین کشورهای قاره اروپا میباشد. ۶۹% از تمام اقلیت تشکیل دهنده استون بومی، ۲۵ درصد روس تبار و بقیه، ملیت های دیگر تشکیل می دهد. کشور استونی جزو بالاترین رده های کشورهای بی­دین جهان محسوب می‌شود و تنها ۱۶ درصد از کل جمعیت این کشور مذهب را قبول دارند همچنین از طرف اتحادیه اروپا این کشور جزء برترین کشورهای دارای بالاترین شاخص توسعه انسانی و آزادی مطبوعات رفاه اجتماعی مردم می باشد.  مهاجرت به استونی از طریق کار یکی از چند راه مهاجرت به این کشور زیبا می باشد.

مهاجرت به استونی از طریق کار وشرایط عمومی

برای مهاجرت به استونی از طریق کار شما نیازمند دعوتنامه کاری از طرف کارفرما می باشید. فرآیند آگهی کاری در استونی به این شیوه است کارفرما متقاضی استخدام کارکنان میباشد اعلامیه‌ای در سراسر اتحادیه اروپا پخش کرده و در صورت پیدا نشدن کارمندان با شرایط ذکر شده در آگهی از نیروهای کار فرامرزی دعوت به عمل خواهد آمد. در این آگهی می توان شرایط کاری،مدارک مورد نیاز تحصیلی، رزومه، شرایز حقوقی و حتی معیارهای جسمانی نیز در نظر گرفته شود.

  مهاجرت به استونی از طریق کار و ویزای کاری استونی

برای مهاجرت به استونی از طریق کار و اخذ ویزای کار استونی نیازمند دعوتنامه کاری از جانب کارفرمای استونیایی می باشید. ویزای کار استونی هم برای شهروندان این کشور به هم برای اتباع خارجی قابلیت صدور دارد و عموما با نام ویزای D شناخته می شود. زبان استونیایی برای پیدا کردن هر چه راحت تره کار یکی از ملزومات برای شما محسوب می‌شود. کشورهایی از جمله نروژ ایسلند و سوئیس می توانند بدون اخذ ویزای کار به مدت 3 ماه به راحتی وارد استونی شده و کار کنند اما در صورت تمایل به ماندن بیش از 3 ماه در این کشور بایستی اجازه کار گرفته و سپس اقدام به ماندن کنند. برای مهاجرت به استونی از طریق کار اگر شما ملیتی غیر از موارد گفته شده دارید و می خواهید در استونی مشغول به کار شوید ضمن ارتباط با کارفرما و دریافت دعوت نامه از طرف کارفرمای استونیایی کارفرمای شما باید ویزای کوتاه مدت کاری شما را به اداره پلیس استونی تسلیم نماید. برای کار کردن بیش از 6 ماه شما نیازمند تمدید اجازه کار خود در استونی می باشد.

 مهاجرت به استونی از طریق کار و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در استونی

 برای اخذ ویزای بلند مدت D با مهاجرت به استونی از طریق کار می تواند برای مسائلی از جمله کار، تحصیل و حتی سرمایه گذاری صادر شود که ممکن است به صورت یک مرتبه یا تعدد زیاد ورود به کشور استونی میسر گردد .اعتبار این ویزا 1 سال می باشد و قابل تمدید برای دوره‌های بعد است. شما برای درخواست ویزای بلند مدت نیازمند انگشت نگاری در اداره پلیس مهاجرت استانی می باشید. افراد با شرایط نام برده شده فارغ از بایومتری می باشند:
 •  افراد زیر ۱۲ سال
 •  معلولیت های جسمانی مانند قطع عضو
 • سران براساس کشورها در هنگام شرکت در جلسات به مدت طولانی در کشور استونی
 •  افراد درجه بالا مانند خانواده سلطنتی
 از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار برای مهاجرت به استونی از طریق کار می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 •  پاسپورت 01 ساله دارای 3 ماه فرجه انقضا و 2 الی 3 صفحه خالی است
 •  فرم درخواست به انضمام تحویل تمامی مدارک موجود
 • بیمه معتبر معادل 000/30 یورو برای خدمات مختلف در کشور استونی
 •  انگیزش نامه
 •  دلایل وابستگی و اسناد آن
 •  دعوت نامه از سمت کارفرما
 •  بلیط مسافرت
 •  سند پرداخت ۸۰ یورویی ویزا غیر از شهروندان اوکراین و بلاروس
 

نرخ اشتغال در استونی


 مهاجرت به استونی از طریق کار و نرخ بیکاری در استونی

در مهاجرت به استونی از طریق کار از عوامل تأثیر گذار در اشتغال در استونی می‌توان به حقوق و مزایا، درصد استخدام کارمندان و نرخ بیکاری پایین 4/4 %اشاره کرد چرا که میزان بیکاران از ۶۳۰۰ نفر به 3090 رسیده است .این کشور به دلیل داشتن صنعت قوی نیروی کار ماهر از جمله کشورهای پیشرفته و اشتغال زا محسوب می گردد و این امر شانس استخدام و اشتغال فارغ التحصیلان و افراد جویای کار را در این کشور بسیار بالا برده است. در زیر نمودارهای نرخ بیکاری را در استونی مشاهده می کنید.

نرخ بیکاری در استونی

مهاجرت به استونی از طریق کار و مشاغل مورد نیاز 2019 در استونی

اغلب کشورها نیازمند سری خاصی از مشاغل می باشند که در سایت رسمی آن کشور قابل مشاهده است. دانستن شغل های مورد نیاز مهاجرت به استونی از طریق کار امری بدیهی به نظر می رسد. معمولا شرایط و امکانات مناسبی برای جذب کارمند برای شغل های مورد نیاز دولت در نظر گرفته می شود و این خود فرصت مناسب برای استخدام و بهره مندی از شرایط شهروندی در کشور استونی می باشد. در جدول زیر مشاغل مورد نیاز کشور استونی گذاشته شده است.
 

مشاغل مورد نیاز در استونی

 مهاجرت به استونی از طریق کار و میزان حقوق در استونی

 دانستن میزان حقوق ماهیانه برای مهاجرت به استونی از طریق کار  از اساسی‌ترین نکات برای اخذ ویزای کار استونی می باشد. به طور میانگین حقوق ماهیانه هر فرد در استونی ۱۲۰۰ تا ۱۲۵۰ یورو می باشد. بیشترین میزان حقوق فناوری اطلاعات پردازش داده مسائل مرتبط با انرژی اعطا شده است. اگر شما به عنوان یک تیم مخابراتی در زمینه مسائل کامپیوتر و فناوری اطلاعات و داده مشغول به کار شوید می توانید انتظار داشته باشید ماهیانه حقوقی بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو اخذ کنید. بیشترین میزان حقوق دریافتی در شهر هایرو بین 1200تا ۱۵۰۰ یورو و کمترین میزان حقوق در شهر ساره با حقوق و بین ۸۵۰  تا 1000یورو می باشد. ساعات کاری در استونی به صورت میانگین ۸ ساعت در روز و تعداد دفعات روزهای کاری ۵ روز در هفته می باشد. استونی دارای ۱۰ روز تعطیلات رسمی ثبت شده از طرف دولت است هم چنین سیستم کار شما را منظم به استفاده از ۱۴ روز تعطیلات خود به صورت یکجا میکند تا راندمان کایر کارکنان بالا برود. در زیر می توانید میزان حقوق ماهیانه را مشاهده کنید.
 

درآمد مشاغل در استونی


مهاجرت به استونی از طریق کار و نحوه کاریابی در استونی

 همانطور که در مطالب قبل ذکر شد شما با داشتن پیشنهاد کاری می توانید در استونی مشغول به کار شوید و از مزایای مهاجرت به استونی از طریق کار بهره مند گردید. لذا شما برای پیدا کردن هرچه سریعتر یک شغل مناسب بایستی با شرکتهای کاریابی مشورت کنید. شما می توانید با تکمیل مدارک و رزومه خود و همچنین ذکر توانایی ها و دستمزد مورد نظر گروهی از شغل های مناسب با مهارت های خود پیدا کرده و برای پذیرش در آن اقدام کنید. در صورت پذیرش و مورد تایید قرار گرفتن مدارک شما از دیدگاه کارفرما برای شما یک وقت ملاقات و مصاحبه حضوری خواهد شد. از جمله منابعی که شما می توانید براحتی به دنبال کار بگردید می‌توانیم به موارد زیر اشاره کرد: سایت های اینترنتی کاریابی، دفاتر کاریابی، پرس و جو از افراد مطلع و اطرافیان و همچنین با حضور فیزیکی در دفاتر مورد نظر و یا ارتباط گرفتن با شرکتها و مکاتبه با آنها در صدد انجام این مهم برآیید.
 

حقوق ماهیانه در استونی

حقوق ماهیانه در استونی

 مهاجرت به استونی از طریق کار و موسسات کاریابی در استونی

    همانطور که در بخش قبل گفته شد شما با توجه به مهارت های خود و مدرک تحصیلی دانشگاهی می توانید با مراجعه و ارائه مدارک و رزومه خود به شرکتهای کاریابی از آنها درخواست کنید تا گروهی از شغل هایی که با ویژگی های شما همخوانی دارند به شما پیشنهاد دهند تا هرچه سریعتر بتوانید مهاجرت به استونی از طریق کار را به انجام برسانید در زیر لیست گروهی از موسسه های کاریابی فعال در استونی نام برده شده است.

موسسات کاریابی در استونی

مهاجرت به استونی از طریق کار و بررسی ویزای همراه

کشورهایی از جمله نروژ،  سوئیس ، ایسلند و تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند همراه خود را در بداهه با خود به کشور استونی بیاورند و نیازی به تشریفات خاصی ندارد نمی توانند به مدت شش ماه در این کشور اقامت کند. قبل از مهاجرت به استونی از طریق کار باید بدانید در حقیقت برای کشورهای غیر از اتحادیه اروپا استونی اجازه همراه نمی دهد مگر آنکه همراه درخواست اقامت کوتاه مدت از طریق و سرمایه گذاری، تحصیل یا کار را داشته باشد در غیر این صورت این امر محال خواهد شد. بهتر است طرفین با هم اقدام به پر کردن فرم برای الحاق خانواده نکنند .همچنین همراه می تواند به صورت جداگانه درخواست کار آزاد داشته باشد. از جمله مدارک لازم برای ویزای همراه می توان به موارد زیر اشاره نمود: فرم الحاق به خانواده برای همراه، ارائه تمکن مالی برای طرفین، مستندات قرارداد بیمه، درخواست اجازه موقت، ارسال دعوتنامه از طرف شخص اول، تحویل مدارک هویتی، مدرک زبان یا بهتر است زبان اسپانیایی بلد باشید، سند ازدواج. فرزند زیر ۱۸ سال می‌تواند طبق قانون الحاق خانواده اضافه گردد مراحل قانونی صدور ویزای همراه ممکن است تا  1 ماه به طول انجامد.

مهاجرت به استونی از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در استونی

 شما به صرف داشتن ویزای کاری استونی و با توجه به مهاجرت به استونی از طریق کار نمی‌توانید انتظار داشته باشید که فوراً تابعیت کشور استونی را به دست  بیاورید. مراحل قانونی به این شیوه است که پس از دریافت دعوت نامه از طرف کارفرما و استخدام در شغل مورد نظر باید چند سال ویزای کاری خود را هر ساله تمدید کنید و در صورت نداشتن سوء پیشینه، فرار مالیاتی و هر گونه شرایط منفی در کارنامه شما می توانید تقریبا بعد از ۸ الی ۱۰ سال در درخواست اخذ تابعیت کشور استونی را داشته باشید. از جمله نکات مهم در این روند می توان به نشان دادن تمکن مالی و درآمد ماهیانه و همچنین لغو تابعیت اسبق خود اشاره کرد. کشور استونی دوتابعیتی را نمی پذیرد از شما درخواست برای اخذ تابعیت این کشور باید تابعیت کشور قبلی خود را  منکر شوید. حدود 6  الی 8 ماه از زمان تحویل مدارک بررسی مستندات شما به طول خواهد انجامید.
  اخذ پاسپورت استونی بین 8 تا 10 سال طول می کشد. قبل از مهاجرت به استونی از طریق کار پاسپورت باید بدانید این کشور دارای هفتمین رتبه در بین تمامی پاسپورت­ های دنیا می باشد و هم­رده پاسپورت­ های لیتوانی، لهستان، اسلواکیو استرالیا می باشد. این ویزا دارای امتیاز 163 بوده که به 121 کشور بدون ویزا، به 42 کشور با گرفتن ویزا در محل و برای ورود به 35 کشور باید از قبل روادید صادر گردد می توان تردد کرد.

مهاجرت به استونی از طریق کار و سخن پایانی

مهاجرت به استونی از طریق کار، تمامی اصول، معیارها و روش های مهاجرت به استونی از طریق کار در این پژوهش بررسی شده است. کشور استونی یکی از برترین کشورها از لحاظ اقتصاد، رفاه اجتماعی، عدالت اجتماعی، پیشرفت علمی-صنعتی و.... می باشد که متقاضیان اشتغال بسیاری را از سراسر دنیا می پذیرد. تمامی اصول و قوانین مهاجرت به استونی از طریق کار در این مقاله به تفصیل بیان شده است..

 در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت به استونی از طریق کار می توانید با کارشناسان مجرب موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و از مشاوره­های تلفنی رایگان بهره­مند گردید همچنین قسمت ثبت سفارش در پایان مقاله برای پاسخگویی به سوالات و پرسش و پاسخ شما مخاطبان در رابطه با این مقاله در نظر گرفته شده است. شایان ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک­پور (همکار مؤسسه MIE اتریش) تهیه و گردآوری شده است؛ لذا هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی تلقی می شود

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید