مهاجرت به استونی

مهاجرت به استونی

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور استونی اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به استونی در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به استونی

 

مهاجرت به استونی


مهاجرت به استونی و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به استونی، اخذ اقامت و تابعیت استونی و شرایط و مدارک لازم جهت دریافت تابعیت استونی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. برای مهاجرت به استونی چه مراحلی باید طی شود؟ آیا امکان مهاجرت به استونی از طریق ازدواج وجود دارد؟ بهترین راه مهاجرت به استونی چیست؟ در این مقاله سعی شده است مهاجرت به استونی، از زوایای مختلف بررسی می شود و اساسی ترین نکات مهاجرت به استونی را به صورت ساده و جامع مورد بحث قرار گیرد. مقاله پیش رو با هدف برطرف شدن ابهامات شما و پاسخ دادن به سوال های شما، توسط مشاور های متخصص و با تجربه مؤسسه حقوقی ملک پور مورد نگارش قرار گرفته است. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر و به روز تر با مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس بگیرید و مشاوره رایگان به صورت تلفنی دریافت کنید.
 • مهاجرت به استونی و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به استونی و شرایط عمومی آن
 •  مهاجرت به استونی از طریق کار
 • مهاجرت به استونی از طریق تحصیل
 • مهاجرت به استونی از طریق سرمایه گذاری
 •  مهاجرت به استونی از طریق ازدواج
 • مهاجرت به استونی و اخذ تابعیت از طریق تومهاجرت به استونی از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به استونی و هزینه های زندگی در استونی
 • مهاجرت به استونی و اخذ تابعیت استونی
 •  مهاجرت به استونی و سخن پایانی

مهاجرت به استونی و شرایط عمومی آن

کشور استونی در اروپای شمالی و منطقه بالتیک واقع شده است. استونی عضو اتحادیه اروپا و ناتواست و از سمت شرق، شمال و جنوب به ترتیب در همسایگی کشورهای روسیه، فنلاند و لتونی قرار گرفته است. همچنین دارای یک مرز آبی از سمت غرب با دریای بالتیک است. استونی طبیعت بسیار زیبای خدادادی دارد و دیدنی های طبیعی و گردشگری این کشور شهرت جهانی دارند. بر اساس آخرین سرشماری های انجام گرفته در اروپا، استونی یکی از کم جمعیت ترین کشورهای اروپا می باشد و حدود یک میلیون و سیصد هزار نفر جمعیت دارد که در مساحتی حدود 45 هزار کیلومترمربع جای گرفته اند. را ه ها و روش های مختلفی برای مهاجرت به استونی وجود دارد. به طور کلی شش راه جهت مهاجرت به استونی وجود دارد؛ این شش روش عبارتند از: مهاجرت به استونی از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، اخذ تابعیت از طریق تولد و ارائه درخواست پناهندگی. همه این راه ها در ادامه مورد بررسی دقیق قرار می گیرد.
محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، خدمتی دیگر از مؤسسه ملک پور به منظور کمک به شما عزیزان در انتخاب مسیر مهاجرت است. این محصول به هر دو صورت تصویری و صوتی در اختیار شما بزرگواران ارائه می شود؛ بنابراین این امکان برای شما فراهم است تا در هر لحظه و مکانی که هستید امکان استفاده و بهره بردن از محصول را داشته باشید. شایان ذکر است در این محصول به روزترین و کامل ترین اطلاعات حقوقی و روش های مهاجرتی و سرمایه گذاری در سرتاسر دنیا خدمت شما ارائه خواهد شد.

مهاجرت به استونی از طریق کار

یکی از محبوب ترین راه های مهاجرت به استونی، یافتن کار در این کشور است. نرخ بیکاری جمهوری استونی حدود 2 درصد است که نشان دهنده پتانسیل بالای این کشور برای جذب نیروی کار است. کسب ویزای شنگن بر افرادی که شهروند کشورهای غیر اروپایی هستند و قصد مهاجرت به استونی از طریق کار را دارند، لازم و ضروری می باشد. از ملزومات درخواست ویزای کاری استونی، داشتن پیشنهاد شغلی (Job offer) از یک کارفرما در کشور استونی است. به این منظور کارفرما می بایست عدم وجود نیروی متخصص در آن زمینه شغلی را در کشور استونی و اتحادیه اروپا ثابت کند؛ که البته یک سری روش های قانونی به منظور گذر از این محدودیت وجود دارد. اگر شهروند یک کشور غیر اروپایی هستید و قصد دارید برای کمتر از 6 ماه در کشور استونی مشغول به کار شوید، می بایست برای ویزای نوع D درخواست دهید؛ اما اگر قصد اقامت کاری در استونی به مدت بیش از شش ماه را دارید، می بایست از دولت استونی، درخواست مجوز اقامت موقت یک ساله را انجام دهید.
طبق قوانین حقوقی حاکم بر کشور استونی، اگر فردی به مدت 8 سال در استونی مشغول به کار شود و در این مدت علاوه بر این که جرمی مرتکب نمی شود و مالیات خود را پرداخت می کند، زبان استونیایی و تاریخ و فرهنگ این کشور را یاد بگیرد، می تواند تقاضای خود مبنی بر اخذ شهروندی استونی را به دولت این کشور تقدیم کند. در نمودارهای زیر، اطلاعات و آمارهای مربوط به نرخ اشتغال در کشور استونی از سال 2014 تا 2018 و همچنین نرخ بیکاری از سال 2010 تا 2018 ارائه شده است. طبق آخرین آماری که در نمودارهای زیر نمایش داده شده است، نرخ اشتغال بالغ بر 68 درصد و نرخ بیکاری به کمتر از 5 درصد رسیده است.
 

مهاجرت به استونی

 

مهاجرت به استونی از طریق تحصیل

تعداد برنامه های آموزشی برای دانشجویان بین المللی، به بیش از 150 برنامه مختلف می رسد و هر ساله حدود 5000 دانشجو جهت ادامه تحصیلات به کشور استونی وارد می شوند. سطح علمی و کیفیت آموزشی در کشور استونی بسیار بالاست و با دیگر کشور های اروپایی در این زمینه رقابت می کند. از جمله مهم ترین ویژگی های دانشگاه های استونی، تدریس به زبان انگلیسی است؛ همین امر موجب جذابیت دو چندان دانشگاه های استونی در چشم افرادی است که قصد مهاجرت به استونی از راه تحصیل را دارند. هر سال تحصیلی شامل دو ترم است که معمولا در یکی از ماه های آخر تابستان یعنی سپتامبر یا اکتبر شروع می شود.
مدت تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه 3 تا 4 سال به طول می انجامد و امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و یا وارد شدن به بازار کار کشور استونی برای فارغ التحصیل های مقطع کارشناسی وجود دارد. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استونی بین 1 الی 2 سال متغیر است. البته دوره تحصیلی دانشجویان رشته هایی مثل مهندسی معماری، مهندسی عمران، دام پزشکی، پزشکی، دارو سازی و دندان پزشکی، 5 الی 6 ساله می باشد و پس از فارغ التحصیلی مدرک کارشناسی ارشد دریافت می کنند.
دیپلم 12 ساله و ارائه مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره حداقل 5.5 از مدارک عمومی مورد نیاز برای مهاجرت به استونی از راه تحصیلی است. کسانی که قصد تحصیل در استونی را دارند باید در انتخاب دانشگاه بسیار دقت کنند؛ چرا که در صورتی که مؤسسه آموزشی مورد نظر آن ها مورد تایید دولت استونی نباشد، امکان دریافت مدرک پس از پایان تحصیلات وجود ندارد. گفتنی است که تحصیل در استونی منجر به اخذ شهروندی استونی نمی شود و تنها کسانی که بتوانند پس از فارغ اتحصیلی، 8 سال در استونی اقامت قانونی داشته باشند، واجد شرایط دریافت تابعیت هستند. لازم به ذکر است که مقاله حاضر توسط مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش، تهیه و نوشته شده است و کپی کردن تمام یا بخشی از آن بدون ذکر منبع از نظر شرعی حرام است و قطعا مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
 
در کشور استونی، بورسیه های مختلفی برای حمایت از محققان و دانشجویان ارائه می کند و خوشبختانه امکان یافتن بورسیه (اسکالرشیپ) در استونی وجود دارد که باعث جذاب تر شدن مهاجرت به استونی از طریق تحصیل شده است:
1)   بورسیه های کوتاه مدت مربوط به کنفرانس های علمی، سمینار ها و دوره های آموزشی کمتر از 30 روز:
این بورسیه مختص دانشجویان دوره های کارشناسی ارش و دکترا و یا فارغ التحصیلانی است که کمتر از 5 سال از تاریخ فارغ التحصیلی آن ها گذشته است.
سن متقاضیان نباید بیش از 35 سال باشد.
مقدار مبلغ بورسیه ارائه شده حداکثر 2000 یورو است.
2)  بورسیه های دانشگاهی: این بورسیه ها، در تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه های استونی ارائه می شود.
3)  بورسیه دانشمندان و محققان
 

مهاجرت به استونی از طریق سرمایه گذاری

کسانی که قصد مهاجرت به استونی از طریق سرمایه گذاری را دارند، باید بدانند که تنها در بعضی کشور های دنیا، سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت و تابعیت می شود. سرمایه گذران مشتاق به سرمایه گذاری در استونی از طریق ثبت شرکت هستند، می بایست طرح اقتصادی کسب و کار خود را به دولت استونی ارائه دهند؛ حداقل سرمایه مورد نیاز برای این امر، 65 هزار یورو می باشد. در صورتی که این طرح برای دولت استونی دارای منفعت اقتصادی باشد، فرد مجوز اقامت موقت کسب می کند. طول مدت ویزای سرمایه گذاری استونی 5 سال است و در صورتی که فرد طی این مدت علاوه بر داشتن بیمه سلامت و پرداخت مالیات، با زبان استونیایی و فرهنک مردم این کشور آشنایی پیدا کند و شرکت و طرح اقتصادی او سودده باشد، می تواند تقاضای تمدید ویزای خود را به دولت تسلیم کند. در این صورت فرد پس از گذشت 8 سال از تاریخ صدور اولین ویزای سرمایه گذاری خود در استونی، می تواند برای اخذ شهروندی استونی درخواست دهد و فرآیند مهاجرت به استونی را به سرانجام برساند.
در نمودار های زیر نرخ تورم سالیانه، تولید ناخالص داخلی و رشد سرمایه گذاری در کشور استونی را از سال 2000 میلادی، قابل مشاهده است.

نرخ تولید تاخالص داخلی و تورم در استونی

نرخ تولید تاخالص داخلی و تورم در استونی


مهاجرت به استونی از طریق ازدواج

از دیگر راه های مهاجرت به استونی، مهاجرت از راه ازدواج می باشد. ازدواج با یک شهروند استونیایی منجر به کسب اقامت این کشور می شود. در صورتی که فرد به مدت 5 سال با همسرش در استونی زندگی کند، می تواند برای اخذ شهروندی استونی اقدام کند. شایان ذکر است، دولت استونی قصد و نیت ازدواج را به صورت موشکافانه بررسی می کند تا مطمئن شود هدف شما از ازدواج چیزی جز عشق نیست. در ادامه مدارکی که فرد برای کسب شهروندی از طریق ازدواج باید ارائه کند، آورده می شود:
1)  تکمیل فرم اداره مهاجرت استونی
2)  اثبات تمکن مالی
3)  دعوت نامه از طرف همسر خود
4)  مدارک هویتی
5)  یک قطعه عکس
6)  ارائه اسناد ازدواج

مهاجرت به استونی و اخذ تابعیت از طریق تولد

سیستم اعطای تابعیت در کشور استونی بر اساس سیستم خون است. بنابراین تنها کودکانی که یکی از والدین آن ها، شهروند اشتونی باشند، تابعیت استونی را در هنگام تولد اخذ می کنند و محل تولد کودک تاثیری در اعطای تابعیت به او ندارد. بنابراین کسانی که شهروند استونی نیستند و قصد مهاجرت به استونی و اخذ تابعیت از طریق تولد را دارند، راه مناسبی را انتخاب نکرده اند
مهاجرت به استونی از طریق پناهندگی
از دیگر راه های مهاجرت به استونی، ارائه درخواست پناهندگی در این کشور است. از آن جایی که کشور استونی عضو کنوانسیون ژنو است، در صورتی فردی بواسطه دین، نژاد، ملیت، عقاید سیاسی و عضویت در گروه های اجتماعی ممکن است مورد اذیت و آزار قرار گیرد، واجد شرایط دریافت پناهندگی در این کشور است. پروسه بررسی درخواست پناهندگی، حدود 6 ماه به طول می انجامد. شایان ذکر است که مؤسسه حقوقی ملک پور در باب پناهندگی و امور مربوط به آن، مشاوره و خدماتی ارائه نمی دهد و موارد ذکر شده تنها در جهت اطلاع شما می باشد. متقاضیان پناهندگی در استونی به دو طریق می توانند درخواست خود را ارئه دهند:
1)  در خواست قبل از ورود به مرز سیاسی کشور استونی
2)  درخواست پناهندگی به پلیس مرزی یا پلیس بین الملل پس از وارد شدن به این کشور

مهاجرت به استونی و هزینه های زندگی در استونی

هزینه زندگی در استونی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، نسبتا پایین است و همین امر یکی از برتری های مهاجرت به استونی است. متوسط هزینه زندگی ماهیانه در استونی بسته به محل زندگی، نوع اقامت، شیوه زندگی و عادت شخصی فرد در خرج کردن بین 300 تا 700 یورو متغیر است.
 

هزینه زندگی استونی


 

مهاجرت به استونی و اخذ تابعیت استونی

پاسپورت کشور استونی، هفتمین پاسپورت قدرتمند در بین دیگر کشورهای دنیا است و با اخذ تابعیت استونی و پاسپورت استونی می توان به 162 کشور بدون اخذ ویزا یا با اخذ ویزای فرودگاهی سفر کرد. بنابراین مهاجرت به استونی و اخذ تابعیت استونی مزایای قابل توجهی برای فرد به همراه دارد.
اگر متقاضی تابعیت یکی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا را داشته باشد، برای کسب تابعیت استونی، می بایست در گذشته حداقل 8 سال، اقامت استونی به صورت قانونی داشته باشد.
 • فرد متقاضی نیاز به اثبات دانش زبان استونیایی دارد.
 • متقاضی باید در مورد فرهنگ و تاریخ استونی اطلاعات داشته باشد.
 • مدارک داشتن درآمد و پرداخت مالیات در استونی باید ارائه شود.
 • متقاضی توسط دادگاه مورد محکومیت قرار نگرفته باشد.

مهاجرت به استونی و سخن پایانی

مهاجرت به استونی، اخذ اقامت استونی و شرایط مورد نیاز برای اخذ پاسپورت استونی مورد بررسی دقیق قرار گرفت. با توجه به مطالب گفته شده، مهاجرت به استونی از طریق تحصیلی و کاری، مسیری ایده آل برای افرادی است که قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی را دارند؛ خصوصا این که هزینه تحصیل و مهاجرت به استونی برای دانشجویان نسبتا پایین است. علاوه بر این نرخ تورم و بیکاری پایین در استونی و بالا بودن کیفیت دانشگاه های این کشور، باعث جذابیت روز افزون مهاجرت به استونی از طریق کاری و تحصیلی شده است. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های مختلف مهاجرت به استونی می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. علاوه بر این با ثبت پرسش و نظر خود در قسمت دیدگاه ها، امکان دریافت پاسخ با بیشترین سرعت و درکمترین زمان در همان قسمت خواهید داشت.
 

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید