اسکیل ورکر در کانادا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص اسکیل ورکر در کانادا در اختیار شما قرار دهیم.

اسکیل ورکر در کانادا

 

اسکیل ورکر در کانادا


شاید شما هم جزوه آن دسته از افرادی باشید که قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشید. اما شما ازطریق هیچ یک از روش های مانند ازدواج در کانادا، تولد در کانادا یا سرمایه گذاری در کانادا نمی توانید مجوز اقامت در این کشور را بگیرید.ما به شما پیشنهاد می کنیم از طریق اسکیل ورکر Skilled Worker در کانادا مجوز اقامت در کانادا را بگیرید.این روش در سال های اخیر یکی از روش ها پرطرفدار برای مهاجرت به کشور کاناد است. ما در این مقاله سعی می کنیم به سوالات شما در مورد امتیاز بندی اسکیل ورکر و رشته های کاری که اسکیل ورکر در کانادا به آن تعلق می گیرد توضیح دهیم.در صورت وجود ابهاماتی شما می توانید سوالات خود را از مشاوره های موسسه حقوقی ملک پور بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان از وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

021 - 49076


کشور کانادا دارای مساحت 10 میلیون مترمربع است. و جمعیت این کشور که در قاره امریکا شمالی قرار دارد حدود 36 میلیون نفر است.از این رو جمعیت در سن کار این کشور نسبت به مساحت آن کم است.به همین خاطر مسولان کشور کانادا از طریق کارمند مهارتی مجوز اقامت به افراد خواهان مهاجرت به کانادا را می دهد.

چگونگی مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

برای این که شما اسکیل ورکر در کانادا شوید،باید در دو مرحله مجزا امتیاز کسب کنید.
مرحله اول دارای 100 امتیاز است و شما باید حداقل 67 امتیاز کسب کنید تا بتوانید وارد مرحله دوم شوید. این مرحله دارای شش آیکون است. در زیر امتیاز آیکون های متفاوت توضیح داده می شود.

آیکون اول مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی است. حداکثر امتیاز این آیکون 26 است.و باید حتما مدرک زبان داشته باشید تا بتوانید این امتیاز را بگیرید.

آیکون دوم مدرک دانشگاهی شما است.مدرک دانشگاهی یا باید از دانشگاه های کشور کانادا گرفته شده باشد یا دانشگاهی که از آن مدرک گرفته اید،مورد تایید دولت فدرال باشد.امتیاز های این آیکون بصورت زیراست:
 • دکترا      25 امتیاز
 • فوق لیسانس   23 امتیاز
 • دو مدرک بالاتر از دیپلم که حداقل یکی لیسانس باشد 21 امتیاز
 • لیسانس   19 امتیاز
 • فوق دیپلم 17 امتیاز
 • مدرک بعد از دیپلم در طی مدت یک سال   15 امتیاز
 • دیپلم   5 امتیاز
آیکون سوم در اسکیل ورکر در کانادا سابقه کاری است. ای سوابق کاری باید در مشاغل مدیریتی ، شغل های که به مدرک تحصیلی نیاز دارید مثل وکالت، رشته های پزشکی و....، و شغل های که نیاز به مدارک فنی و حرفه ای دارد. امتیاز های این آیکون بر اساس سال های کاری است و به شرح زیر است:
 • 6 سال و بالاتر   15 امتیاز
 • 4 تا 5 سال    13 امتیاز
 • 2 تا 3 سال    11 امتیاز
 • 1 سال       9 امتیاز

برای مطالعه شرایط اسکیل ورکر در کانادا و خود حمایتی اتریش می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

آیکون چهارم درSkilled worker یا کارمند مهارتی سن است.افراد با توجه به سنی که دارند، امتیاز بندی می شوند.افراد زیر 18 سال هیچ امتیازی ندارد.امتیازات برای 18 تا 35 سال 12 امتیاز که بیشترین امتیاز است و از 36 سال تا 46 سال هر سال یک امتیاز کم می شود و بعد از 47 سال هیچ امتیازی ندارند.

آیکون پنجم در اسکیل ورکر در کانادا پیشنهاد کاری است.یعنی برای شما از سمت موسسات و شرکت های کانادایی پیشنهاد کاری وجود داشته باشد.این مشاغل پیشنهادی باید از شغل های تمام وقت باشد و جزوه مشاغلی باشد که در بالا ذکر شده باشد. تا دارای امتیاز باشد.این پیشنهاد شغلی حداکثر 10 امتیاز دارد.

آیکون ششم شامل امتیازاتی است که از سمت همسرتان به شما تعلق می گیرد، از قبیل:
 •  این که اگر همسر شما مدرک زبان داشته باشد    5 امتیاز
 •  در یک دوره تمام وقت دو سال در کانادا تحصیل کرده باشد   5 امتیاز
 • سابقه کاری شما به مدت 1 سال در کانادا    10 امتیاز
 •   سابقه کاری همسر شما در کشور کانادا   5 امتیاز
 • مجوز اقامت اقوام در کاتادا    5 امتیاز
با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، شما نیز به این نتیجه رسیدید که این روش از نظر هزینه، نیاز به کمترین منابع مالی دارد.
پس از این که در مرحله اول حداقل 67 امنیاز بدست آوردید اسم شما وارد یک لیست می شود و از افرادی که این امتیاز ندارند جدا می شوید در این لیست تعداد زیادی افراد وجود دارد برای اینکه جزوه اولین نفرات این لیست باشید باید در مرحله دوم برای اسکیل ورکر در کانادا که به آن pool  می گویند، حداقل 600 امتیاز ازحداکثر 1200 امتیاز را بدست اورید و این امتیاز با توجه به آیکون های دیگر بدست می آید.این لیست در طی سال 25 بار مورد بررسی قرار می گیرد و افرادی که داری بالاترین امتیاز هستند برایشان دعوت نامه 5 سال برای مهاجرت به کانادا صادر می شود. و شما در طول مدت تا زمان دریافت دعوت نامه نیز می توانید امتیازات خود را در اسکیل ورکر در کانادا افزایش دهید.البته هر ساله شما باید پروفایل خود را بروز رسانی کنید. و اگر شما بتوانید امتیازات بالایی بدست آورید شانس شما برای اقامت دائم کانادا زیاد است.

پر کردن این فرم ها به طور کاملا  آنلاین است ولی کاری است که نیاز به تخصص و علم مورد نیاز خود را دارد. زیرا یک مشکل کوچک موجب رد درخواست شما بشود.ما به شما پیشنهاد می کنیم برای انجام کارهای اسکیل ورکر در کانادا از مشاوران موسسه حقوقی ملک پور استفاده کنید.