کوآپ در کانادا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص کوآپ در کانادا در اختیار شما قرار دهیم.


کارآموزی و کوآپ در کانادا


کوآپ چیست؟

Co-op  که مخفف کلمه Co-operative Education که معادل آن در فارسی کارآموزی است. پروسه کواپ به این شکل است که شما مدتی از دوران تحصیل خود را در شرکت ها و موسسات مشغول کار شوید و روند کاری شما به دانشگاه محل تحصیل شما گزارش می شود. و شما ممکن  در این مدت دستمزد دریافت کنید. ما در این مقاله سعی میکنیم به  شما اطلاعاتی در مورد کوآپ در کانادا بدهیم. اگر بازهم ابهاماتی در این مورد داشتید، می توانید سوالات خود را از مشاوره های موسسه حقوقی ملک پور بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان از وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

021 - 49076


کارآموزی یا کوآپ در کانادا

اگر شما هم تمایل دارید پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه های کشور کانادا در این کشور مشغول به کار شوید و میخواهید که سابقه کاری بین المللی داشته باشید پیشنهاد ما به شما کوآپ در کانادا است.
تعداد زیادی از دانشگاه های کشور کانادا دوره های کوآپ را ارائه می دهند، که دانشجویان می توانند در دورانی که در دانشگاه بطور نظری درس می آموزند، کارهای عملی را در دوره های کارآموزی در کانادا فراگیرند.همچین این دوره های کارآموزی علاوه بر این که یک رزومه خوب برای دوران کاری افراد است می تواند منبع درآمدی در زمان تحصیل دانشجویان باشد.از سوی دیگر در این دوران می توانید با تعدادی از افرادی که در حوزه  رشته تحصیلی شما فعالیت می کنند آشنا شوید. برای این که در این کوآپ (co-op) شرکت کنید باید شرایط خاص داشته باشید.

شروط لازم برای کوآپ در کانادا

  • دانشجو تمام وقت
  • سازمانی که برای دوران کارآموزی در آن ثبت نام کرده اید باید جزوه موسسات مورد تایید باشد.
  •  دارا مجوز تحصیل معتبر
  • نامه که در آن تایید شود دانشجو در این رشته تحصیل می کند.
  • زمان دوران کواپ در کانادا نباید بیشتر از نصف ساعت های درس دانشجو در طول هفته باشد.
این نکته لازم است گفته شود که دو نوع دوره کوآپ در کانادا وجود دارد: کارآموزی اجباری ، کارآموزی اختیاری
و فقط دوره های کوآپ که از سوی دانشگاه برگزار می شود، اجباری است و باید در موسسه های خدمات عمومی کشور کانادا انجام شود.
در دوره های کارآموزی در کانادا یا کوآپ دانشجوهای سایر کشورها بجز کانادا نیز می توانند شرکت کنند.اما الویت با کسانی است که یا متولد کشور کانادا هستند یا مجوز تابعیت کانادا را از طریق ازدواج در کانادا و....گرفته باشد؛و جزء شهروندان کشور کانادا محسوب شوند.

برای مطالعه شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا و موسسات معتبر کاریابی در کانادا می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

چگونه می توان در دوره های کوآپ در کانادا شرکت کرد؟

دانشجویان برای ثبت نام در دوران کارآموزی یا کوآپ باید ایتدا به اطلاعیه دانشگاه مراجعه کنند و اگر اطلاعیه درباره این دوره ها وجود داشت باید به مسئول مربوطه به دوره های کوآپ پردیس دانشکده رشته تحصیلی خود مراجعه و مراحل ثبت نام را انجام دهند.لازم است که این اطلاعیه های مربوط  به کوآپ (co-op) را با دقت مطالعه نمائید تا در مورد کارهای که باید انجام دهید آگاهی کامل داشته باشید.

زمان مورد نیاز برای کارآموزی و کوآپ در کانادا

البته بهتر است قبل از شروع این مطلب فرق بین این دو گفته شود. کوآپ دوره های است که در آن بجای تدریس دروس نظری در دانشگاه دوره های کارهای عملی مربوط به رشته تحصیل خود را می گذرانید.ولی کارآموزی یعنی دوره های که در آن شرکت می کنید و تعدادی کار به شما داده می شود و یک مسئول بر کار شما نظارت می کند.
مدت زمان برای کوآپ و کارآموزی متفاوت است. دوره های کوآپ (co-op) به طور معمول حدود چهار ماه طول می کشد. در حالی که دوره های کارآموزی حدود چهار تا هجده ماه است.
دوره های کارآموزی یا کوآپ در کانادا بر یک سری اصول علمی استوار است یعنی باید موسسات ارائه دهند کار باید بر اساس این برنامه های  آموزشی دوره های کوآپ را برگزار کنند.این موسسات ممکن است خود این برنامه های آموزشی را تهیه کنند یا از برنامه های که دانشگاه ها  تهیه نمودند استفاده کنند و سپس روند کاری دانشجو را با این برنامه آموزشی مقایسه کند و فعالیت وی را به دانشگاه اطلاع دهد.این برنامه های آموزشی لازم است زیرا نشان می دهد دانشجو در طی زمان چقدر پیشرفت کرده است.

 

امیدواریم که توانسته باشیم  در مورد کارآموزی در کانادا یا کوآپ در کانادا اطلاعات لازم را برای شما عزیزان ارئه نموده باشیم . لذا در صورتی که مطالبی را که برای توضیح این موضوع  ارائه شده است کافی نبود شما می توانید با موسسه مشاوره ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در شهر وین و یا در دفتر های ما در ایران تماس بگیرید.