شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه در اختیار شما قرار دهیم.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه و مقدمه ای بر آن

شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه ،هزینه های تحصیل در فرانسه و هزینه های زندگی در فرانسه را در این مقاله به صورت کاملا علمی و تخصصی بررسی می نماییم.
آیا می توان هم زمان با تحصیل به کار مشغول شویم؟
شرایط کار ضمن تحصیل به صورت تمام وقت وجود دارد؟
آیا افرادی که به تحصیل در دوره های زبان مشغول هستند  نیز در کشور فرانسه اجازه کار دارند؟
ما در این نوشتار تلاش نموده ایم تمامی این سوالات و نکات مهم که برای دانشجویانی که در کشور فرانسه مشغول به تحصیل هستند اهمیت دارد را بررسی نموده و نکات ضروری در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه را به صورت خلاصه و مفید بیان نماییم. همچنین شما بزرگواران می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و اطلاعات دقیق را در زمینه کلیه مسایل مربوط به مهاجرت کسب نمایید.

 

 

شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه


شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه و شرایط عمومی آن

مهاجرت تحصیلی به فرانسه جزو یکی از گزینه هایی است که بسیاری  از دانشجویان در ایران به آن علاقه داشته و تمایل دارند تحصیل خود را در این کشور ادامه دهند. با توجه به شرایط تحصیلی و کیفیت بالای تحصیل در این کشور و وجود دانشگاه های با رنکینگ بالا مانند دانشگاه سوربن، فرانسه می تواند یکی از بهترین گزینه ها جهت تحصیل در نظر گرفته شود. علاوه بر آن فرانسه یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که هم از نظر اقتصادی و هم از لحاظ جغرافیایی شرایط بسیار خوبی دارد. اما یکی از نکاتی که بسیاری از دانشجویان جهت اشتغال به تحصیل در کشورهای اروپایی در نظر می گیرند امکان اشتغال به کار در حین تحصیل است زیرا با توجه به هزینه هایی که تحصیل در این کشور خواهد داشت، کار کردن در ضمن تحصیل می تواند کمک زیادی برای دانشجویان باشد. کشور فرانسه در این زمینه به دانشجویان کمک کرده و این امکان را برای آنها فراهم می آورد. درآمدی که شخص از طریق کار در صمن تحصیل می تواند به دست آورد در این کشور بین 8 تا 10 یورو در ساعت است. این موضوع نشان می دهد که کار دانشجویی تمام هزینه های زندگی شخص را تامین نمیکند اما بخشی از هزینه های زندگی را ساپورت خواهد کرد.

شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه و قوانین آن

دانشجویانی که در این کشور به تحصیل اشتغال دارند تحت شرایطی می توانند به کار ضمن تحصیل بپردازند و آن در صورتی است که در طرح دانشجویان بهداشت ملی ثبت نام کرده باشند. علاوه بر آن یکی از مهم ترین علت هایی که دولت فرانسه با کار در ضمن تحصیل دانشجو موافقت می کند، داشتن اجازه اقامت معتبر است. این اجازه کار شامل کلیه دانشجویان در کشور فرانسه می شود در صورتی که به صورت رسمی در دانشگاه ثبت نام کرده باشند و اقامت گرفته باشند. از این رو این افراد دیگر  نیازی ندارند که به جایی مراجعه کرده و برای اشتغال به کار خود مجوزی دریافت نمایند. این مار ضمن تحصیل فقط به کار دانشجویی در دانشگاه ها محدود نمی شود و شخص می تواند در هر موقعیت شغلی که بتواند پیشنهاد دریافت نماید به صورت پاره وقت مشغول به کار شود. این کار می تواند در تبلیغات ، تدریس خصوصی و یا کار در مراکز مختلف باشد.

شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه در مقاطع مختلف

در صورتی که علاقه دارید به تحصیل در فرانسه بپردازید باید به این نکته توجه فرمایید که خوشبختانه کشور فرانسه به دانشجویان اجازه می دهد در حین تحصیل خود به کار مشغول شوند. البته زمان در نظر گرفته برای کار آنها به صورت تمام وقت نبوده و پاره وقت است. زیرا دانشجویی که در این کشور مشغول به تحصیل است، قطعا باید برای تحصیل و مطالعه خود زمان گذاشته و نمی تواند تمام وقت خود را به کار بپردازد. از این رو بر اساس مقاطع مختلف و با توجه به زمانی که شخص برای مطالعه دروس خود نیاز دارد، زمان های متفاوتی را برای مطالعه او در نظر گرفته اند. در زیر به بررسی مدت زمان تعیین شده برای کار در فرانسه در مقاطع مختلف می پردازیم.

کار ضمن تحصیل در مقطع لیسانس

مقطع کارشناسی در کشور فرانسه بسته به رشته ای که در آن مشغول به تحصیل هستید و دانشگاه شما ممکن است بین 3 تا 4 سال به طول بیانجامد. دانشجویان اجازه دارند در طوی تحصیل خود در مقطع کارشناسی بین 10 تا 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت به کار مشغول شوند.

کار ضمن تحصیل در مقطع فوق لیسانس

اغلب دانشجویانی که به تحصیل در مقطع فوق لیسانس مشغول هستند حدودا 2 سال برای تحصیل در این مقطع زمان میگذارند که با توجه به نوع تحصیل در این مقطع نسبت به مقطع لیسانس زمان کمتری را برای مطالعه نیاز دارند. از این رو در این مقطع دانشجویان بین 20 تا 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند.

کار ضمن تحصیل در مقطع دکترا

دانشجویانی که در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند، از آنجایی که این دوره اغلب به صورت پژوهشی می باشد و شخص بیشتر در حال تحقیق است بنابراین می تواند بین 30 تا 40 ساعت در هفته را به کار در ضمن تحصیل در فرانسه مشغول شود.

کار ضمن تحصیل در طول دوره زبان

در اغلب کشورها افراد در کنار تحصیل خود در دوره زبان اجازه کار ندارند، اما در کشور فرانسه شرایط متفاوتی وجود دارد و در صورتی که فرد در این کشور به صورت تمام وقت به تحصیل زبان مشغول باشد و به صورت تمام وقت ثبت نام کرده باشد، اجازه کار در حین دوره زبان را دارد.

شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه و هزینه های تحصیل

تحصیل در کشور فرانسه بسته به این که در کدام یک از دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل می شوید متفاوت است. تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه اغلب رایگان است اما تحصیل در این دانشگاه ها به زبان فرانسوی ممکن است. اما در صورتیکه قصد دارید به زبان انگلیسی در کشور فرانسه تحصیل کنید می توانید برای دانشگاه های خصوصی این کشور درخواست دهید. تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه بین 200 تا 600 یورو در سال ممکن است برای شما هزینه در برداشته باشد اما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و مقطعی که در آن مشغول به تحصیل هستید باید بین 10 هزار یورو تا 15 هزار یورو برای یک سال تحصیل در نظر بگیرید.

شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه و هزینه های زندگی

کشور فرانسه جزو کشورهایی است که هزینه های زندگی در آن به نسبت سایر کشورهای اروپایی نسبتا بالاتر است. این موضوع برای بسیاری از دانشجویان بین المللی مساله بسیار مهمی است زیرا شرایط سختی را از این لحاظ برای آنها به وجود می آورد. به صورتی که شما برای زندگی در پاریس باید حداقل در حدود 1500 یورو را برای هزینه های زندگی خود در یک ماه در نظر داشته باشید. البته این هزینه ها در شهرهای دیگر فرانسه کمتر بوده و شهر پاریس در بین شهرهای فرانسه گرانترین شهر محسوب می شود. در زیر لیستی از هزینه های زندگی در فرانسه را مشاهده می کنید.

 

 

هزینه های زندگی در فرانسه


 

شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه و هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور را  بررسی نمودیم. یکی از نکات مثبت در زمینه تحصیل در فرانسه امکان کار در این کشور در ضمن تحصیل است. قطعا مکار در صمن تحصیل تمامی هزینه های تحصیل و زندگی شخص را تامین نمی کند. اما می تواند از حجم فشار مالی بر دانشجو بکاهد. از این رو پیشنهاد می شود در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه تحصیل در فرانسه و یا کار در این کشور با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره با مشاوران این موسسه استفاده نمایید.