مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت در اختیار شما قرار دهیم.

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت و مقدمه ای بر آن

ما در این مقاله سعی کرده ایم به سوالاتی که شما عزیزان در رابطه با ثبت شرکت در کشور فرانسه دارید بصورت کامل پاسخ دهیم سوالاتی از قبیل:

 • آیا می توان از طریق ثبت شرکت در کشور فرانسه اقامت این کشور را کسب نمود؟
 • ثبت شرکت در این کشور چه شرایطی دارد؟

همچنین مشاوران موسسه حقوقی ملک پور آماده هستند تا در زمینه کلیه راه های مهاجرت شما بزرگواران را راهنمایی نمایند و با بررسی شرایط شما، شما را در انتخاب بهترین روش مهاجرتتان راهنمایی نمایند.


برای دریافت مشاوره رایگان از وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

021 - 49076


مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت و شرایط عمومی آن

کشور فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که در اروپای غربی قرار دارد. این کشور از نظر مساحت جزو بزرگترین کشورهای اروپا و بزرگترین کشور اروپای غربی نیز هست. کشور فرانسه با دارا بودن جمعیت در حدود 67 میلیون نفر پس از کشور آلمان پر جمعیت ترین کشور اروپا است. مساحت این کشور در حدود 640 کیلومتر مربع بوده و زبان رسمی این کشور فرانسوی است. راه های متفاوتی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که یکی از آنها از طریق ثبت شرکت است. در زیر به بررسی کلیه شرایط و روند این اقدام می پردازیم.


 

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت


مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت و بررسی استانداردهای سرمایه گذاری

برای اشخاصی که قصد دارند کسب و کار خود را به کشور فرانسه منتقل نموده و شرکت مورد نظر خود را در این کشور راه اندازی نمایند، توجه به استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت وجود امنیت اقتصادی در یک کشور به طور قطع سرمایه سرمایه گذار خارجی نیز در این کشور امنیت خواهد داشت. این در صورتی است که نظام حقوقی و قضایی این کشور نیز سالم باشد. شکل زیر نرخ مصادره اموال در کشور فرانسه را نشان می دهد که برابر با یک است و این نرخ نشان میدهد که این کشور نظام قضایی سالمی داشته و امنیت سرمایه گذاری آن بالا می باشد. این مساله نکته بسیار مثبتی در جهت اقدام شما برای مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری است.

 

بررسی نرخ مصادره اموال در فرانسه


یکی از شخص های بسیار مهم در سرمایه گذاری و ثبت کشور در یک کشور، توجه به نرخ مالیات آن کشور است. در مورد کشور فرانسه این موضوع یک نقطه ضعف محسوب می شود زیرا نرخ مالیات در کشور فرانسه نسبتا بالا می باشد.

 

 

بررسی مالیات در فرانسه


 

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت و انواع شرکت

به منظور ثبت شرکت در کشور فرانسه، انواع مختلفی شرکت وجود دارد که شما می توانید هر یک از این انواع مختلف شرکت را در این کشور ثبت نمایید. نیاز است که ابتدا شما انتخاب نمایید که می خواهید چه فعالیتی را در این کشور راه اندازی نمایید و بر اساس آن ساختار شرکت را انتخاب نمایید. در زیر به بررسی مهمترین این شرکت ها می پردازیم:


برای مطالعه شرایط مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت و مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

شرکت با مسئولیت محدود

در شرکت های با مسئولیت محدود شما باید یک فرد را به عنوان مدیر عامل شرکت معرفی نمایید و علاوه بر آن می توانید افرادی را به عنوان سهامدار شرکت مرفی نمایید که این تعداد می تواند از 2 نفر تا 50 نفر باشد. برایثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز است که سرمایه اولیه ای را برای شرکت در نظر بگیرید که این سرمایه در کشور فرانسه محدودیتی ندارد و حتی می تواند 1 یورو نیز باشد. شرایطی دیگری نیز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود وجود دارد که به شرح زیر است:

 • تنها در صورتی می توانید شرکت ثبت کنید که اجازه اقامت داشته باشید.
 • بایستی حتما یک آدرس ثبت شده برای شرکت ارائه دهید.
 • تمام اسناد مربوط به ثبت شرکت باید آماده و ارائه شود.
 • باید یک حساب بانکی برای شرکت افتتاح شود.
 • باید یک شناسه مالیاتی و شماره مالیات بر ارزش افزوده برای شرکت تعیین شود.

 

شرکت ناشناس

این نوع شرکت توسط هیئت مدیره اداره می شود که این هیئت مدیره از مدیر عامل، مدیر اجرایی شرکت و ناظر شرکت تشکیل می شود. در این نوع شرکت هیچ محدودیتی در تعداد سهامداران وجود ندارد. تنها نیاز است که حداقل 7 نفر سهامدار برای شرکت مشخص گردد. علاوه بر آن در این نوع شرکت باید سرمایه اولیه ای برای شرکت مشخص گردد که باید حداقل 37 هزار یورو باشد.

شرکت سهامی ساده

در این نوع شرکت نیز نیاز است که حداقل تعدادی سهامدار برای شرکت مشخص گردد که باید حداقل سامل 2 سهامدار باشد. همچنین در این نوع شرکت نیز سرمایه اولیه ای باید برای شرکت در نظر گرفت که در حدود 23 هزار یورو می باشد.

شرکت مدنی و مشاغل حرفه ای

در این نوع شرکت با مشارکت عمومی نیاز است که حداقل دو شریک برای این شرکت وجود داشته باشد. اغلب این شرکت ها برای مشاغل خاصی ثبت می گردد. برای مثال این شرکت برای افرادی که قصد انجام امور فیزیوتراپی و ... و به طور کلی امور مربوط به پزشکی و پرستاری و یا امور مربوط به املاک تشکیل می شود. که در این نوع ثبت شرکت، شرکا در تمامی امور مربوط به شرکت از سود و زیان شریک می باشند.

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت و مراحل اقدام

 

 • ثبت شرکت در فرانسه مراحلی دارد که به ترتیب در زیر بیان میداریم:
 • ابتدا شما باید طرح تجاری خود را مشخص کرده و طراحی نمایید و آن را به کشور فرانسه ارائه دهید. بهتر است این طرح تجاری توجیه اقتصادی داشته باشد.
 • در مرحله بعد باید طرح تجاری شما توسط سفارت فرانسه تایید شود.
 • پس از تایید طرح تجاری شما نیاز است که شما برای انجام امور اولیه وارد کشور فرانسه شوید، از این رو به شما ویزای کوتاه مدت 3 ماهه برای ورود به فرانسه داده می شود. در این مرحله نیاز است که شما نام تجاری شرکت خود را نیز مشخص نمایید.
 • نیاز است که شما در این مرحله وارد این کشور شده و کارهای اداری ثبت شرکت خود را انجام داده و حساب بانکی به نام شرکت افتتاح نمایید.
 • سپس مجدد به ایران بازگشته و درخواست ویزای بلند مدت یک ساله می دهید تا برای راه اندازی شرکت خود اقدام نمایید.
در این راستا شما می توانید از مراکز محلی به نام Centres de Formalites des entreprises که در کشور فرانسه وجود داشته و در زمینه ثبت شرکت به شما مشاوره می دهند نیز استفاده کنید. همچنین برای اینکه بتوانید نام تجاری مناسبی را برای شرکت خود انتخاب نمایید که نیاز است که بررسی کنید که این نام قبلا در این کشور به نام شرکت دیگر دیگری ثبت نشده باشد. از این رو می توانید به وب سایتicimarques.com  مراجعه نمایید و نام شرکت های دیگر را چک نمایید. البته برای بررسی دقیق تر می توانید انستیتو ملی de la propriete industrielle  مراجعه نمایید.

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت و مدارک مورد نیاز

 

 • ارائه حداقل دو نسخه معتبر از اساسنامه شرکتی که ثبت کرده اید به زبان فرانسه.
 • ارائه کپی از اعلامیه ثبت شرکت که در روزنامه رسمی فرانسه منتشر شده است و یا یک کپی از درخواستی که برای انتشار این اعلامیه به روزنامه داده اید.
 • مشخص نمودن شخص مدیر عامل در اساسنامه شرکت.
 • گواهی که نشان دهد مدیر عامل هیچگونه سابقه کیفری ندارد.
 • شناسنامه و پاسپورت مدیرعامل و کپی آن
 • نشان دادن کارت دکامرسانت
 • نشان دادن آدرس شرکت از طریق ارائه قبوض مربوط به شرکت که اخیرا پرداخت گردیده است.
 • تکمیل کردن فرم MO و ارائه آن جهت افتتاح حساب

برای مطالعه شرایط موسسه معتبر مهاجرتی و وکیل مهاجرتی می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت و وکیل مهاجرتی معتبر

از آنجایی که ثبت شرکت یک امر کاملا حقوقی می باشد و با توجه به اینکه هر کشوری قوانین خاص خود را دارد، بنابراین پیشنهاد می شود جهت ثبت شرکت در فرانسه و یا هر کشور دیگری حتما با وکیل مهاجرتی معتبر اقدام نمایید. از این رو نیاز است که به طور کامل به امور قانونی آشنایی داشته باشید و در زمان مناسب نسبت به انجام آنها اقدام نمایید. برای مثال پس از ثبت شرکت نیاز است که حتما نسبت به پرداخت مالیات در این کشور اقدام کنید. قبل از اتمام پروسه ثبت شرکت، شما به هیچ عنوان نباید در این کشور فعالیت خود را آغاز نمایید زیرا در غیر اینصورت و یا در صورتی که مالیات خود را پرداخت نکنید، با جریمه هایی به شدت سنگین روبرو خواهید شد. همچنین یک وکیل مهاجرتی معتبر می تواند شما را در طراحی بیزینس پلن خوب همراهی نماید تا درصد پذیرش بیزینس پلن شما بالا رود. در این زمینه موسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن وکلای مجرب می توانند شما را در ثبت شرکت در فرانسه و یا هر کشور دیگری راهنمایی نماید.

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت و اخذ اقامت فرانسه

در این مقاله شرایط کلی ثبت شرکت در فرانسه و مراحل آن را توضیح دادیم. با اقدام برای راه اندازی شرکت در این کشور ابتدا به شما اقامت یک ساله داده می شود که این اقامت هر ساله قابلیت تمدید دارد. در صورتی که فعالیت خود را در کشور فرانسه ادامه داده و اقامت خود را تا 5 سال تمدید نمایید، می توانید پس از آن برای دریافت اقامت دائم فرانسه درخواست دهید. که در این صورت به شما اقامت دائم 10 ساله این کشور داده خواهد شد.

 
 
 

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت را در این مقاله به صورت تخصصی بررسی نمودیم. همانطور که مشاهده نمودید ثبت شرکت در کشور فرانسه می تواند برای سرمایه گذاران خارجی نیز اتفاق بیوفتد تنها نیاز است که شخص شرایط لازم جهت این اقدام را داشته باشد و به صورت کاملا صحیح مدارک لازم را ارائه داده و به صورت کاملا قانونی اقدام کند. راه های متفاوتی برای مهاجرت به فرانسه و دیگر کشورهای جهان وجد دارد که پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات در مورد روند اقدام و بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره مشاوران مجرب این موسسه به صورت تلفنی و رایگان بهره مند شوید.