مهاجرت به هلند از طریق تولد

مهاجرت به هلند از طریق تولد

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به هلند از طریق تولد در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 

مهاجرت به هلند از طریق تولد و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به هلند از طریق تولد ، قوانین تولد در هلند برای شهروندان خارجی و دریافت اقامت و تابعیت هلند از طریق تولد را در این مقاله علمی بررسی می نماییم.
 • آیا می توان با تولد فرزند در خاک هلند، اقامت و تابعیت این کشور را کسب نمود؟
 • در چه شرایطی به فرزند شما در کشور هلند اقامت داده می شود؟
تمامی این نکات مهم را در این مقاله بررسی کرده و به صورت خلاصه و مفیید بیان می داریم. همچنین شما بزرگواران می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه بهره مند شوید و تمامی سوالات خود را در زمینه مهاجرت به هلند از طریق تولد مطرح نمایید.

مهاجرت به هلند از طریق تولد


مهاجرت به هلند از طریق تولد و شرایط عمومی آن

هلند یکی از کشورهای اروپایی است که در شمال شرقی اروپا واقع شده است. این کشور به داشتن مناظر زیبای طبیعی معروف است و هر ساله بازدیدکنندگان زیادی این کشور را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند. پایتخت این کشور شهر آمستردام می باشد. کشور هلند با کشورهای آلمان و بلژیک هم مرز بوده و همچنین به واسطه دریا با بریتانیا نیز همسایه است. بسیاری از افراد تمایل دارند تا بتوانند اقامت و تابعیت این کشور را با تولد فرزند خود بدست آورند. اما باید دید آیا کشور هلند این شرایط را برای شهروندان خارجی فراهم می آورد. برای بررسی شرایط و قوانین مهاجرت به هلند از طریق تولد تا اینتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مهاجرت به هلند از طریق تولد و قوانین آن

یکی از راه هایی که ممکن است بسیاری از افراد برای مهاجرت به هلند در نظر داشته باشند از طریق تولد فرزند است. در ابتدا باید بررسی کرد که کشور هلند در این زمینه از چه قانونی پیروی می کند. کشورهای مختلف در زمینه تولد از دو قانون خون و خاک پیروی می کنند. کشور هلند نیز تولد فرزند را از طریق قانون خون منتقل کرده و تنها این قانون را قبول دارد. این بدین معنی است که با تولد فرزند در خاک هلند تابعیت به فرزند شما داده نمی شود و در صورتی تابعیت منتقل می شود که فرزند متولد شده از پدر یا مادری هلندی متولد شده باشد. اما برای دریافت اقامت هلند در صورت تولد فرزند شما شرایط مشخصی وجود دارد و اشخاص به خصوصی واجد شرایط این موضوع هستند. این شرایط به شرح زیر است:
 • فرزند شما زاده کشور هلند باشد.
 • باید حتما یکی از پدر و یا مادر کودک اجازه اقامت هلند را داشته باشند.
 • بیشترین مدت طول سال را در کشور هلند اقامت داشته باشید.
 • کودک شما باید شهروندی مشخص و پاسپورت معتبر داشته باشد.
 • محل سکونت کودک شما نیز آدرس مسکونی شما بوده و کودک عضوی از خانواده شما باشد.
 • شما باید نشان دهید توانایی حمایت از فرزند خود را دارید.

مهاجرت به هلند از طریق تولد و هزینه های آن

به محض اینکه شما تصمیم بگیرید با تولد فرزندتان برای دریافت اقامت و تابعیت او اقدام کنید، نیاز است تا درخواست خود را به اداره مهاجرت هلند ارسال نمایید. سپس اداره مهاجرت تمامی هزینه هایی را که نیاز است شما برای انجام این پروسه پرداخت نمایید را برای شما ارسال می نماید و تمامی راه های پرداخت آن را نیز به شما معرفی می کند. اغلب راه های پرداخت این هزینه ها به صورت نقدی و یا از طریق کارت نقدی می باشد و اداره مهاجرت کارت های اعتباری را از شما نمی پذیرند. پس از پرداخت این مبلغ باید به این موضو توجه داشته باشید مه در صورتی که درخواست شما پذیرفته نشود، این مبلغ به شما پس داده نخواهد شد.

مهاجرت به هلند از طریق تولد و مدارک لازم

برای دریافت اقامت و تابعیت هلند از طریق تولد نیاز است تا شما مدارک مشخصی را به این کشور ارائه دهید. در زیر به بررسی این مدارک می پردازیم:
 • گذرنامه معتبر
 • مدارک دال بر اجازه اقامت شما
 • گواهی تولد فرزند
 • مدارک مربوط به ازدواج شما
اغلب این مدارک کافی می باشد اما برای اطمینان فرم درخواست را مطالعه نمایید و رد صورت ذکر  شدن مدارکی دیگر آنها را نیز حتما تهیه نمایید. شما به عنوان متقاضی باید تمامی این مدارک را به صورت اصل و رسمی ارائه داده و علاوه بر آن ترجمه نمایید. این ترجمه باید به زبان هلندی، انگلیسی و فرانسوی یا آلمانی باشد.

مهاجرت به هلند از طریق تولد و فرایند درخواست اخذ اقامت

برای اینکه شما برای دریافت اقامت هلند از طریق تولد درخواست دهید نیاز است مراحلی را پشت سر بگذارید که در زیر بیان می داریم.
 • درخواست خود را تهیه و ارسال نموده و به همراه مدارک لازم برای این موضوع که در بالا ذکر شد به اداره مهاجرت ارسال می کنید  و سپس تمامی هزینه های مربوط به آن را پرداخت کنید.
 • دو هفته بعد باید اطلاعات بیومتریک فرزند خود را در اداره ثبت هلند مشخص نمایید.
 • اداره مهاجرت پس از دریافت تمامی مدارک، تاییدیه آن را برای شما ارسال کرده و درخواست شما را بررسی می نماید. در این مرحله تمامی مدارک بررسی می گردد و در صورت نقصی به شما ایمیل زده خواهد شد و مدارکی را که نفرستاده اید به شما گفته می شود تا شما آن مدارک را ارسال نمایید. اما برای این موضوع زمان مشخصی تعیین می شود که اگر بعد ازآن تایم مدارک را ارسال کنید از شما پذیرفته نمی شود.
 • سپس اداره مهاجرت در مدت 90 روز درخواست شما را بررسی کرده و مشخص می نماید که با شما موافق و یا مخالف است. 
 

 

مهاجرت به هلند از طریق تولد و تمامی شرایط و قوانین مربوط به آن را در این مقاله بررسی نمودیم. در صورتی که شما شهروند کشور خارجی هستید و هیچ از شما و یا همسرتان تابعیت هلندی ندارید با تولد فرزند خود در خاک هلند به او تابعیت و یا اقامت داده نمی شود. از این رو پیشنهاد می شود با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و دیگر راه های معاجرت را بررسی نمایید. مشاوران این موسسه در ساعات اداری در خدمت شما بوده و به صورت تلفنی و رایگان پاسخگوی سوالات شما می  باشند.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید