هزینه زندگی و تحصیل در هلند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص هزینه زندگی و تحصیل در هلند در اختیار شما قرار دهیم.

هزینه زندگی و تحصیل در هلند

زندگی و تحصیل در هلند یکی از راه های مورد علاقه دانشجویان یا دانش آموزانی است که بر اساس شرایط مناسبی که از لحاظ تحصیل در هلند وجود دارد، برای اخذ اقامت هلند اتخاذ میکنند. اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل در مقاله مربوط به آن مفصل توضیح داده شده است. ولی امر مهم در این باره، قوانینی است که برای تحصیل دانشجویان خارجی از طرف دولت هلند وضع شده و امکاناتی بسیار خوب از نظر مالی و تامین مسکن مزید بر علت مهاجرت به هلند شده است.
شاید برای شما سوال پیش آید که هزینه زندگی و تحصیل در هلند به چه صورت است؟ تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند چه شرایطی لازم دارد؟ و یا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند به چه صورت انجام میشود؟ شرایط کار ضمن تحصیل در هلند به چه شکل است؟ بورس تحصیلی به هلند را چگونه بگیریم؟ اگر به تحصیل در دانشگاه های هلند به عنوان یکی از امن ترین کشورهای اروپا فکر میکنید، در مسیر درستی واقع شده اید. کارشناسان موسسه ملک پور درباره مهاجرت تحصیلی به هلند و سوالات شما درباره هزینه زندگی و تحصیل در هلند پاسخ خواهند داد.
هزینه های زندگی و تحصیل در هلند برای دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا هستند با دانشجویان خارجی متفاوت میباشد. هزینه های روزمره شامل غذا، حمل و نقل عمومی، کتاب، لباس و فعالیت های اوقات فراغت و هزینه های مربوط به مسکن و بیمه و شهریه دانشگاه از مواردی است که قبل از تصمیم به مهاجرت تحصیلی به هلند باید به آن ها اندیشید. به طور کلی هزینه زندگی و تحصیل در هلند برای سال 2019-2020 حداکثر 1200 یورو میباشد. البته این یک برآورد کلی است و باید توجه داشته باشید که هزینه های زندگی و تحصیل در شهر های بزرگ هلند، بسیاز گرانتر از شهرهای کوچکتر است.

هزینه های تحصیل در هلند:

هزینه های تحصیلی در هلند طبق یک برآورد کلی برای شهریه های دانشگاهی هلند و کتاب و وسایل آموزشی، حداکثر 700یورو برای سال 2019-2020 میباشد که بسته به نوع رشته و نوع دانشگاه و شهری که در آن به تحصیل میپردازید متفاوت است. البته بورسیه های تحصیلی دانشگاه های هلند، مانند کمک هزینه های مالی و اجاره مسکن و تخفیف در شهریه برای دانشجویان خارجی، راهی برای کاهش هزینه ها محسوب میشود. شهریه دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی بسته به نوع رشته و دانشگاه تعیین میشود و برای سال 2019-2020 حداکثر 20000 یورو تعیین شده است. هزینه تحصیل در دانشگاه های هلند در سال اول، پیش از شروع سال تحصیلی و عموما در هنگام درخواست ویزای تحصیلی باید پرداخت شود. این در صورتی است که شرایط هر دانشگاه برای پرداخت شهریه تحصیلی با دانشگاه دیگر متفاوت است.

هزینه های زندگی در هلند:

به طور کلی هزینه زندگی و تحصیل در هلند بسیار بالا است. اگر دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه های هلند بخواهند در خانه ای مستقل زندگی کنند، هزینه های پرداختی آن ها به صورت ماهیانه، بیشتر از هزینه ای است که برای زندگی در خوابگاه میپردازند. البته با کمک هزینه ها و تسهیلاتی که به دانشجویان بورسیه تعلق میگیرد، هزینه های روزمره از قبیل اجاره مسکن و خرید مایحتاج روزانه و استفاده از وسایل حمل و نقل به مقدار زیادی کاهش میابد، بنابراین نگرانی برای هزینه های زندگی و تحصیل در هلند وجود ندارد. این در حالی است که دانشجویان با کارت دانشجویی خود میتوانند در خرید های خود از سوپر مارکت ها و حمل و نقل عمومی و حتی رفتن به سینما تخفیف زیادی بگیرند.
میانگین هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ هلندی به شرح زیر است:
  • Enschede: حدود ۱۲۰۰ یورو در ماه
  • Eindhoven: حدود ۱۱۰۰ یورو در ماه
  • Amsterdam and Delft: 1،۲۰۰-۱،۳۰۰ یورو در ماه
  • Rotterdam: 1000 یورو در ماه

مهاجرت تحصیلی به هلند چگونه است؟

مهاجرت تحصیلی به هلند با توجه به مزایا و امکاناتی که دولت هلند برای دانشجویان خارجی محیا کرده است و امکان کار ضمن تحصیل در هلند که به آسان شدن زندگی در هلند کمک شایانی میکند، از راحت ترین راه های مهاجرت و اخذ ویزای هلند است. درواقع اقامت دائم پس از تحصیل در هلند یکی از اصلی ترین علل مهاجرت تحصیلی به هلند است. هر کدام از راه های مهاجرت به هلند دارای شرایط و ضوابطی است که باعث میشود به شکل قانونی و صحیح موفق به اخذ اقامت دائم هلند شوید. هلند دارای بهترین دانشگاه های بین المللی و معتبر نزد سراسر کشورهای جهان است که از اساتید درجه یک بهره میگیرد و سطح علمی بالای آن ها را میتوان با پنجاه دانشگاه برتر جهان مقایسه کرد. تحصیلات دانشگاهی در هلند همانند ایران به سه دوره لیسانس و فوق لیسانس و دکتری تقسیم میشود که هزینه تحصیل در دانشگاه های هلند در هرکدام از این مقاطع متفاوت است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هلند

دوره کارشناسی در دانشگاه های هلند حداکثر 4 سال به طول می انجامد. شرایط و مدارک اخذ پذیرش تحصیلی در هلند در مقاله مربوط آن به طور مفصل توضیح داده شده است و حتما با آن آشنا هستید. هزینه های تحصیل مربوط به هر دانشگاه در هلند متفاوت است و بسته به نوع رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارید متفاوت است. البته هزینه ها برای دانشجویان خارجی با دانشجویان عضو اتحادیه اروپا متفاوت است. به این ترتیب که دانشجویان خارجی هزینه تحصیلی بیشتری را باید بپردازند. برای 4 سال تحصیل در دوره کارشناسی، یک دانشجوی خارجی باید حداکثر 10000 یورو پس انداز داشته باشد. با این حال هزینه تحصیل در هلند نسبت به سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا کمتر است و این در حالی است که سطح آموزش عالی در دانشگاه های هلند بسیار بالا میباشد و چشم انداز تحصیلی و شغلی بسیار خوبی را میتوانید در شروع تحصیل خود در هلند تعیین کنید. کارشنسانی ارشد نیز یک دوره ی دو یا حداکثر سه ساله است که طول دوره تحصیل شما بر اساس نوع رشته ای که در آن تحصیل میکنید بستگس دارد. برآورد کلی ما برای هزینه تحصیل در هلند در سال 2019-2020 حداکثر 20000 یورو میباشد. رشته های مدیریتی مانند ام بی ای که از حمایت دولت هلند و اتاق بازرگانی این کشور برخوردار است و هزینه زیادی برای آموزش این نوع رشته ها میشود، همواره هزینه های بیشتری میطلبد. به طور کلی هزینه تحصیل در این رشته ها به 50000 یورو میرسد.

همانطور که خواندید کشور هلند از نظر سطح بالایی که در زمینه تحصیلات دانشگاهی دارد و تسهیلات و حمایت هایی که از دانشجویان بین المللی به عمل می آورد، گزینه مطلوب و محبوبی برای دانشجویان خارجی به خصوص دانشجویان نخبه میباشد. شرایط و ضوابط تحصیل در دانشگاه های هلند را از مشاوران موسسه ملک پور جویا شوید.