شرایط کار ضمن تحصیل در هلند

شرایط کار ضمن تحصیل در هلند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در هلند در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

شرایط کار ضمن تحصیل در هلند و مقدمه ای بر آن

شرایط کار ضمن تحصیل در هلند، هزینه های زندگی در هلند و قوانین کار در هلند چگونه است؟ آیا دانشجوی بین المللی در کشور هلند اجازه کار دارد؟ آیا با کار دانشجویی می توان هزینه های تحصیل و زندگی را در این کشور تامین نمود؟ کشور هلند چه شرایطی را برای دانشجویان فراهم نموده است. ما در این مقاله علمی تمامی این سوالات و نکات مهم در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در کشور هلند را بررسی نموده ایم و تمامی نکاتی که ممکن است برای شما بزرگواران مهم باشد را به صورت خلاصه و مفید بیان داشته ایم. شما می توانید برای اطلاع از شرایط مهاجرت به هلند از طریق تحصیل با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه بهره مند شوید.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در هلند

شرایط کار ضمن تحصیل در هلند و شرایط عمومی آن

کار در حین تحصیل یکی از نکاتی است که دانستن آن ممکن است برای بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخوردار باشد. به این دلیل که هزینه هایی تحصیل در کشورهای دیگر ممکن است برای دانشجویان بین المللی سنگین باشد، از این رو بسیاری از دانشجویان درصدد کار در ضمن تحصیل خود بر می آیند تا بتوانند فشار مالی وارده بر خود و خانواده شان را کاهش دهند. کشور هلند نیز جزو کشورهایی است که به دانشجو اجازه می دهد در کنار تحصیل خود به کار مشغول شود. اما از آنجایی که پرداختن به تحصیل برای دانشگاه ها اهمیت دارند از این رو ساعات مشخصی را برای کار در ضمن تحصیل قرار داده اند تا دانشجو بتواند به مطالعه و تحقیق خود نیز رسیدگی کند. اما برای دانشجویان بین المللی بسته به ملیتشان شرایط و قوانین متفاوتی برای کار در هلند وجود دارد.

شرایط کار ضمن تحصیل در هلند و قوانین آن

  • دانشجویان بین المللی بسته به ملیت خود، برای کار ضمن تحصیل در هلند با شرایط متفاوتی روبرو هستند. اغلب دانشجویانی که از اتحادیه اروپا و سوییس جهت تحصیل به کشور هلند وارد شده اند، جهت کار ضمن تحصیل به مجوز کار نیازی ندارند و از همان ابتدا اجازه کار دارند. اما دانشجویان از کشورهای دیگر برای اینکه بتوانند در این کشور به کار پاره وقت مشغول شووند نیاز دارند تا ابتدا کار مورد نظر خود را یافته و کارفرمای مربوطه به او درخواست کار دهد. سپس از این طریق می تواند از سازمان UWV درخواست کند تا به او مجوز کاری داده شود و پس از آن نیاز است تا شخص در اتاق بازرگانی هلند نیز اطلاعات خود را ثبت نماید. دریافت این مجوز به  حداقل 5 هفته زمان نیازمند است.
  • دانشجو اجازه دارد در مقطع لیسانس حداقل 10 ساعت در هفته، در مقطع فوق لیسانس حداقل 20 ساعت در هفته و در مقطع دکترا حداقل 30 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازند. در صورتی که دانشجویان در ایام تعطیل در کشور هلند حضور داشته باشند، می توانند در این ایام به صورت تمام وقت به کار مشغول شوند. لازم به ذکر است این شرایط برای کارآموزی در حین تحصیل صدق نمی کند و شخص نیازی به دریافت مجوز کار ندارد. علاوه بر آن شخص باید بیمه مراقبت های پزشکی را دریافت نموده و بابت حقوق دریافتی خود نیز مالیات پرداخت نماید.
  • اغلب قراردادهای کاری که با شما بسته می شود 3 ماهه هستند. اما این امکان نیز وجود دارد که این قرارداد کاری طولانی تر بوده و حتی ممکن است تا 2 سال نیز بسته شود. در صورتی که قرارداد کاری که به شما بسته می شود دو ساله باشد زمان کمی را شما به صورت آزمایشی کار خواهید کرد. به صورتی که تایم کار آزمایشی شما ممکن است 1 یا 2 ماه باشد. در صورتی که از تایم قرارداد شما باقی مانده باشد کارفرما اجازه ندارد قرارداد شما را کنسل کند مگر در صورت سرقت، تقلب و ...

شرایط کار ضمن تحصیل در هلند و بیمه و مالیات

بیمه

اغلب افراد چه افرادی که به کار در کشور هلند مشغول هستند و یا بیکار می باشند باید بیمه درمانی داشته باشند. این قانون در مورد افرادی که به صورت تحصیلی در این کشور حضور دارند به این شدت نمی باشد. اما در صورتی که شما در کنار تحصیل خود به کار مشغول باشید باید حتما بیمه درمانی را دریافت نمایید. شما می توانید بیمه عمومی و یا بیمه خصوصی را انتخاب نمایید.

مالیات

افرادی که به کار مشغول هستند باید به ازای حقوقی که دریافت می کنند مالیات پرداخت نمایند. اینه موضوع در مورد افرادی که کار در حین تحصیل نیز دارند صدق می کند. این افراد باید یک سوم حقوق ناخالص دریافتی خود را به عنوان مالیات به دولت هلند پرداخت نمایند.

شرایط کار ضمن تحصیل در هلند و میزان دستمزد در این کشور

افرادی که در کشور به هلند به صورت پاره وقت به کار مشغول می شوند، مبلغ مشخصی را برای دستمزدشان نمی توان در نظر گرفت. زیرا بسته به کاری که به آن مشغول می شوند میزان دستمزد متفاوت می شود. البته می توان کفت حدود دستمزد در کشور هلند برای کار پاره وقت در حدود 8 تا ده یورو می باشد اما بسته به کار این مبلغ می تواند بیشتر نیز گردد. البته برای کارهای تمام وقت معمولا مبلغ مشخصی برای ساعات کاری آنها مشخص می شود که در قرارداد نیز ذکر می شود. برای مثال برای فردی که 36 ساعت در هفته کار میکند، ساعتی 9.95 یورو مشخص می گردد و ممکن است برای فردی که 40 ساعت در هفته کار میکند مبلغ 8.96 یورو در نظر گرفته شود.

شرایط کار ضمن تحصیل در هلند و هزینه های زندگی  در این کشور

یکی از مسائل بسیار مهم که برای اقدام شما جهت مهاجرت از طریق تحصیل به هلند اهمیت دارد، اطلاع از میزان هزینه های زندگی شما در این کشور است. به طور حتم باید به این نکته توجه نمایید که کار دانشجویی در حین تحصیل تمامی هزینه های زندگی شما را تامین نمی کند. زیرا با توجه به اینکه هزینه های زندگی در هلند را برای یک نفر باید چیزی در حدود 800 یورو تا 1000 یورو در نظر بگیرید از این رو متوجه می شوید که کار دانشجویی نمی تواند تمامی این هزینه ها را ساپورت نماید. از این رو قبل از اقدام برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل حتما بررسی نمایید که آیا از عهده هزینه های تحصیل و زندگی خود بر می آیید یا خیر.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در هلند را در این نوشتار بررسی کرده و نکاتی را که در این زمینه اهمیت دارد را بیان نموده ایم. بسیاری از دانشجویان ممکن است تصمیم داشته باشند با تکیه بر کار دانشجویی قصد داشته باشند برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند. اما باید در نظر داشته باشید که کار دانشجویی تمامی هزینه های شما را تامین نخواهد کرد. جهت اقدام برای تحصیل در هلند و یا هر یک از کشورهای اروپایی دیگر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه بهره مند گردید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید